Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Menjači - manuelni vs automatski

Recommended Posts

Ma ljudi vole sve da gledaju polarizovano, iskljucivo crno belo, tj. Ili je nesto nenistivo i ne kvari se ili je sralje :)

Vecina automatika je prilicno zilava i izdrzljiva, ali nikako ne znaci da se ne kvari ili da se treba zaleteti u kupovinu bez straha od kvara da ti ne presedne posle :)



Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites



Nazalost niste u pravu za 2.0 dci
 
Cvt nissan qashqai jatco postoji, ali samo kod benzinca u tim godistima
 
 
 
 


Ne sporim šta piše po netu, ali onda jedino da je neko uradio konverziju sa šestobrzinca na CVT

Oni ne mogu da se pomešaju čim se provozaju. Na ovom "mom" je sigurno bio CVT, kolega sad kaže da je posle čitanja ponašanja i kod njega taj.

A mala je verovatnoća da je neko nešto budžio, pa čak i da je izvodljivo


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, oktenuo sam ceo net tražeći specifikacije, i sve kažu sledeće

"A torque converter CVT is optional with the 2.0 litre petrol engine and a new six-speed automatic comes with the 2.0 dCi."

Na YT svi klipovi sa 2.0 benzincima su sa CVT menjačem.
Na auto-data.net isto piše za benzinca 2.0 automatika da ima jednu brzinu, dakle CVT a za dizela 2.0 da ima 6 brzina Automatik.

Zvao sam i nissanov servis,ali radila je samo prodaja pa nisu mogli da mi daju tačnu i formaciju, kažu da nazovem sutra jer ni ovaj iz prodaje nije siguran :)

Savet je, stisni papučicu i vidi dal menja brzine :)

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije nesporazum neki izmedju nas, ja pricam za 2.0dci koji je prvi spomenut, nisam ni tvrdio da nema cvt kod ostalih motora, cak naprotiv :)

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, knezevic76 said:

Savet je, stisni papučicu i vidi dal menja brzine :)

Sedneš u sadašnji CRV sa AT, "stisneš gas", a on kao "menja brzine" ... A ima CVT :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da nije nesporazum neki izmedju nas, ja pricam za 2.0dci koji je prvi spomenut, nisam ni tvrdio da nema cvt kod ostalih motora, cak naprotiv default_).gif

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока


Nije nesporazum, o 2.0 dci se priča. Taj imam u Nissanu. Neki tvrde da je CVT a neki da je klasičan Automatik sa 6 brzina. A ja realno duduk za te stvari, jbg. Al kao što sam pisao, sutra zovem ovlašćeni servis da mi daju info iz prve ruke, jer svuda na netu stoji da u 2.0 dci 4x4 ide Automatik sa 6 brzina!

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u noviji Qashqai DCi ide CVT, u MK1 ide šestostepeni Automatik ali samo u 2.0 dci.
Ko mi je kriv kad sam ga vozio kao baba pa nisam registrovano menjanje brzina i onda istripovao da je CVT
Sinoć mu opalim kickdown I izmenja baja svih 6 brzina.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Freemont 170 KS 4x4 3C4PFBCY2FT666704, da li se ugrađivao Mercedesov automatski mjenjač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači neko je CVT i/ili Dodge smeće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se Opel Astra K pokazala sa automatskim menjacem, vidim da ima neki 'General Motors Powertrain' od 6 brzina.

"General Motors Powertrain has developed a new six-speed FWD family of automatic transmissions for compact and midsize vehicles. These are also used for the European market,"

 

Jel opet neki traumatic?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se pokazala insignia 2010 2.0 120kw sa automstikom? Kakav je taj motor(je li fiatov) a posebno kakav je mjenjac?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da je do 2013g bregasta osovina potrošna roba, nakon 2013g problem je riješen. U osnovi je Fiatov, ali je prste za Opel umiješao i GM Torino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci dvije bregaste u gepek i vozi :-)
A kakav je automatik? Je li to japanski onaj bez zamjene ulja(pa su svi losi zbog toga) ili je neki drugi?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta znam za menjac, i nije nesto. Šalta on okej ali takodje ume i da ne presalta kad treba, tera ga u obrtaje bez potrebe. Ne mozes mu nista. Osim da manuelno odradis promenu brzine. Generalno dosta kasno u obrtaje odradi prenos. 

Menja se ulje u tom menjacu. 

 

Sad npr vozim DSG i smesno je i porediti ta 2 menjaca. 

Auto dosta tezak, ja ispod 11-12l potrosnje nisam uspeo da ostvarim po BGu

 

 

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala. Tacno cu na kraju uzeti manuelni, svako ima po nesto lose da kaze o bilo kom automatiku :-)

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno kod novijih auta nije bolje mnogo ni sa manuelnim

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

A nisi razmisljao da je ne uzmes uopste hahahahah
Znam neke ljude koji bi ti od srca ovako savetovali

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne ciljam posebno insigniju :-)

Gledam prvenstveno automatik. Gledao sam vw grupaciju sa DSG i stvarno su neprikosnoveni sto se tice saltanja nego sto vise iskustava slusam necu ni uzeti kola :-D

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/6/2020 at 2:53 PM, srdjos said:

Kako se Opel Astra K pokazala sa automatskim menjacem, vidim da ima neki 'General Motors Powertrain' od 6 brzina.

"General Motors Powertrain has developed a new six-speed FWD family of automatic transmissions for compact and midsize vehicles. These are also used for the European market,"

 

Jel opet neki traumatic?

da odgovorim sam sebi
"GM je vlasnik ove Astre i po ugovoru, ovaj ima pravo da se tokom celog njenog života brine i stara o njoj, dok ne izadje novi model" sto ce reci sve od mehanike u njoj je korak unazad u odnosu na modele koje je Opel izbacio u saradnji sa francuzima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...