Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Martin

Fiat 600

Recommended Posts

...ili Seicento, po naški....  :fun:
U pitanju je ženomobil. Godište je 2007, prešao #samo# 68700 km, a izgleda kao da je prešao 200000 km. Verovatno je bio udaran, ali nije strašno, sve je na svom mestu. Uvezen je iz italije prošle godine. Nema ni trunku korozije!!!!!!  :cheers:
Od opreme ima: 
1. Klimu (koja u potpunosti fukcioniše),
2. centralnu bravu, 
3. električne podizače,
4. ABS (koji ne radi, ne znam zašto),
5. servo volan. 
 
Od ulaganja ima - popravka brzinometra jer kada auto stoji u mestu umesto na 0, kazaljka stoji na 80 km/h. Kada se kreće brzinom od 50 km/h, kazaljka pokazuje 130 km/h. Popravka ABS-a, i još nešto oko elelktronike....levo rame (kugla lupa drum "n" base). 
Enterijer je malo oštećen, ali su sedišta u odličnom stanju (osim što je potrebno jedno intezivno dubinsko pranje, ali to smo kod Releta već zakazali).
E da - nema radio.  :harhar:
 
Auto je jedna žiška. Živahan. Stabilan za gradsku vožnju, okretan....kada se da malo jači gas, lepi za sedišta.  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:
Ne znam koliko troši, ali prethodni vlasnici tvrde da nije prelazio 5-6 litara. Videćemo. 
Auto je juče kupljen, a već sam danas nabavio set felni i odličnih zimskih guma - sve zahvaljujući Lakiju!!!!!  :cheers:
Gume su bile očajne - Continental Premium kontakt 3 sa dotom 2407 - sve četiri. Smatram da je to dokaz prave kilometraže, ali su se neki Talijani prema njemu ophodili kao prema Haškom optuženiku.  :laughing:
 
Da ne dužim puno, evo slikaaa!!!!
 
20150403_185759.jpg 20150403_185917.jpg
 
20150403_185942.jpg 20150404_141821.jpg

Ako je nekog auto baš zainteresovao, to je ovaj moj mališa - ne možeš ga odvojiti od volana. Ali, čim je seo za sedište, pre volana se uhvatio za pojas.  :D
 
20150404_141834.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zdravlju da se navoza(te) bez nekih velikih ulaganja! Kad se denem kod tebe u kraj da mi je pokažeš live! Razmišljam se za ženu nešto tako malo da uzmem pa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na čestitkama.  :cheers:

A mali Fanđo se još i naljutio na mene zato što mu nisam dao ključeve...ima vremena. 

Uglavnom, auto je super. Kao da voziš bicikli.  :scooter: Za grad - ODLIČAN!!!! 

 

Elem, kada god se da ukljiuči kontakt, resetuje se km i vreme. Neko mi reče daje u pitanju ECU, ali kontam da onda ne bi išao nikako. Možda su neki osigurači, morao bih da proverim. 

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno lep autic, i ovo sto nesha kaze, da vas lepo sluzi.

To sa resetovanjem se burazeru desava na puntu zbog loseg akumulatora, pa bi mozda i taj trebalo ostaviti jednu noc na punjacu pa da vidis da li se sta menja.

A za one felne i gume bi bas bilo greota da se propuste, drago mi je da ih je neko nas uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pre par dana smo kod druga releta uradili dubinsko pranje enterijera.   :unworthy:

Auto "ko nov". 

 

image.jpg

 

image.jpg  image.jpg

 

image.jpg  image.jpg

 

image.jpg  image.jpg  image.jpg

 

image.jpg  s10.jpg  s11.jpg

 

:cheers:

 

Preostalo je uraditi veliki servis i promeniti levo rame. resetovanje km sam rešio zamenom osigurača. 

Pošto sam primetio grublji rad motora kada je menjač u neutralnom položaju (leru) i da je potrošnja osetno veća od očekivane,skontao sam još jedan problem - lampica motora koja stalno sija. U uputstvu piše da je to problem sa ubrizgavanjem i da je moguća posledica povećana potrošnja goriva. Dakle, sumnjam na svećice (koje su verovatno urnisane) i lambda sondu. Svećice ću na servisu da zamenim, ali šta sa sondom - da li je raskačiti pa voziti sa raskačenom ili menjati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa dubinskim je ispalo fenomenalno :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, Rele je odradio posao vrhunski!!!! :unworthy:

Inače, auto ide kao metak.  :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam. Otišao je stariji kolega, a ja ostao da "peglam" papire za Ginu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Ženomobila ništa novo - jedino sam sam zatamnio zadnja stakla i to je to.  :smoke:

Potrošnja je negde oko 6 litara, gradske vožnje, sa puno hladnih starteva i kratkih distanci.

E sada, možda bi se mogao malo dovod goriva prekontrolisati jer nam se čini da ipak malo više troši...na dijagnostici ne izbacuje greške, pa je verovatno nešto do "hardvera". Ima sitnih ulaganja (ležajevi točkova da bi proradio ABS, brzinomer, branik da se dovede u vinklu i levi kraj letve volana), koja čekaju neka bolja vremena....  :cheers:

 

20151017_161135.jpg  20151017_161038.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali Sei zamenjen mlađim i komfornijim ali ne i bržim ženomobilom. 

Otišao kod novih vlasnika, takođe ženomobil da bude. ;)

 

Može lock. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...