Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

E ovako , iz iskustva u Fiatu shvatio sam da su check liste veoma pametna stvar iako na prvi pogled deluju nepotrebne i nekom mozda smesne .

Poenta chek listi je da npr proverite i istiklirate da li je nesto OK ili NOK(nije u redu ) + komentar i jako su korisne kako nesto ne biste preskocili.

 

Moja ideja je da u saradnji sa svim clanovima napravim chek liste u PDF-U  koje ce kasnije moci da se skinu sa sajta a pomagale bi manje strucnim ljudima da ne kazem laicima sta prilikom kupovine odredjenog automobila treba obavezno proveriti tj bez pomoci majstora , kao i kratki komentar kako proveriti odredjenu stvar .

 

Npr vozilo Fiat Punto mk2 1.2 8v :

 

Karoserija:

 

Zazor vrata------ok-----nok-----( proveriti tako i tako )

Ubivotine--------ok-----nok------(proveriti tako i tako...)

Kitovanje--------ok----nok------(proveriti tako i tako...)

 

Volan :

 

Servo motor-----ok------nok----(proveriti tako i tako...)----(popravka od30-70evra)

Letva volana----

 

Motor:

 

Nosac motora-----ok----nok---(tako i tako....)----(popravka od 20-40 evra )

 

 

Samo sam naveo kratak primer , naravno da bi lista sadrzala mnogo vise detalja tj provera.

 

Mislim da bi ovako nesto bila jako korisna stvar kako bi kupac stekao bolju sliku o vozilu koje kupuje i u startu znao koliko bi mogao da jos ulaze novca i definitivno bi se  smanjio broj stvari koje bi sed uocile tek posle 10 dana kada je vec za sve kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da nije loše imati listu kada ideš da gledaš auto jer uvek nešto zaboraviš.

 

Ali ta lista vredi samo za tebe kao kupca. Evo kada smo mi gledali auto za kolegu našli smo jedno 10 nedostataka. Kaže nam prodavac da smo sve u pravu, ali niža cena ne dolazi u obzir :)

 

I nosač motora je jako teško proveriti. Tresenje u kabini može biti npr i od dizni, čak i od zamajca i tako.

 

Ali ideju podržavam, ne bi bilo loše tako nešto napraviti za svaki atuo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali ta lista vredi samo za tebe kao kupca. Evo kada smo mi gledali auto za kolegu našli smo jedno 10 nedostataka. Kaže nam prodavac da smo sve u pravu, ali niža cena ne dolazi u obzir :)

 

Ti mi sa ovom recenicom zvucis kao prodavac ! Slozice se i ostali verovatno .

Pa naravno za kupca , prodavci su usavrsili svoje jeftine metode prevara odavno tako da je vreme da kupac uzvrati udarac :D .

 

Nosac motora sam naveo samo kao primer(ne znam ko je pominjao tresenje dizne...), zato i jesam ovde da sakupim informacije od ljudi koji pouzdano znaju kako proveriti odredjenu stvar i da to stavim na papir .

Voleo bih da krenemo od modela kog ima najvise verovatno a to je punto 1.2 8v pa ko je raspolozen neka stavlja informacije.

 

Krajnji rezultat ce se svideti sigurno svakom kupcu .

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Ja bih dodao jos jednu bitnu stavku na sve to. Gledaj i od koga kupujes... Jer se lako moze desiti da na kraju ne mozes prepisati vozilo :)  prilikom kupovine naravno treba na sve obratiti paznju,ali isto tako ostati objektivan, i realan. Bitno da nije lupan i sklepan, a ako je neki deo bio zacesan ili zamenjen pa prefarban, naravno lepo i da se ne primeti,nije bitno...na svakom polovnom autu je to normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bih dodao jos jednu bitnu stavku na sve to. Gledaj i od koga kupujes... Jer se lako moze desiti da na kraju ne mozes prepisati vozilo :)  prilikom kupovine naravno treba na sve obratiti paznju,ali isto tako ostati objektivan, i realan. Bitno da nije lupan i sklepan, a ako je neki deo bio zacesan ili zamenjen pa prefarban, naravno lepo i da se ne primeti,nije bitno...na svakom polovnom autu je to normalno

 

Slazem se samo me nemojte hvatati za svaku rec naravno da je sve polovno macka u dzaku ali kao sto sam napisao u prvom postu ovo bi bilo za kupce da ne preskoce nesto i da na kraju kad provere sve navedeno donesu odluku o kupovini lakse a ne napamet .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...