Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dragan_Ru

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - čudan zvuk iz menjača?

Recommended Posts

Podelio bih muku sa vama ne bi li mi bilo lakse. Naime imam punta 1.2 8v i pre 3 dana mi se javio zvuk kao lupkanje za vreme voznje. Posto je zvuk identican zvuku kao sto mi se desilo da crevo od kocnica kaci tegic na felni, skinuo sam tocak na koji sam sumnjao, ali nije to nikako. Zvuk se cuje u uslovima kada se krecem i npr pustim gas, ili stisnem kvacilo ili izbacim iz brzine pa cak i ako u voznji ugasim auto. Znaci kada se "rastereti " pogon. Kada ubrzavam ili vozim kontinualno nista se ne cuje. Kada se cuje to lupkanje oseti se samo na rucici menjaca. Ostali delovi karoserije ne prenose to lupkanje. Ulja u menjacu je falilo mozda 2 deci i to sam dosuo al nije se poboljsalo.

 

Bio sam kod 4 majstora po NS svi su zacudjeni jer ne znaju sta je. Kazu mi da vozim tako al necu da rizikujem jer krajem meseca idem za crnu goru pa ne bih da mi se nesto desi u putu. Jedan je mislio da su lezajevi u menjacu al onda bi se drugacije cuo i zvuk bi se pojacao kada bih opteretio prenos a ne ovako, drugi je sumnjao na diferencijal al ga je motao po parkingu i nista se culo nije, a i diferencijal se cuje drugacije ako se zalomi neki zub... da li mozda neko ima ideju sta bi moglo biti ili da uzmem odmah drugi menjac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, što si ubeđen da ima veze sa menjačem?

Poslušaj kako se čuje alternator, uopšte sve oko kaiševa, remenica...baš zato što se čuje kada auto nije na gasu, tj. kada ga rasteretiš, a kada stisneš gas, tj. napneš nema zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i kad ugasim auto ono se cuje kuckanje, nezavisno je znaci od broja obrtaja motora vec frekvencija tog kuckanja zavisi iskljucivo od brzine kobrtanja tockova. Lezajevi na tockovima su dobri, krstovi, manzetne.... sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.Cudan zvuk dolazi iz prostora mjenjaca kad stisnem kvacilo na pola,na leru.Nov set kvacila je potavljen prije hiljadu kilometara.Zamjenjeno je i ulje u mjenjacu 75w 90.Kvacilo je bilo mekano prvih par dana i sad je tvrdo.Ne znam da li je u pitanju mozda druk lezaj :/    

Fiat punto 1.2   8v

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti druk, a i meni se sa vise kvacila desavalo da posle zamene pedala bude mekana, da bi posle otvrdla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za pedalu je ok,ali nesto se necuje kao da je druk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze biti nesto drugo,citav motor je raden iako se bas cuje zvuk iz mjenjaca :/ Sto je najgore prestalo je samo od sebe pa se ne moze tacno utvrditi sta je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rijesen.Druk i korpa otisli u k 

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Imam problem sa svojim fiat-om puntom 1.2 8v 2000god. Kada se krecem u prvoj brzini i pustim gas dok motor koci cuje se neko drljanje tada je naj glasnije ili kada kocim brzinama to se isto cuje kada zadrzim kvacilo na vagi, taj zvuk se sve cuje dok ne pritisnem kvacilo, sa lamelom barem mislm da je sve u redu jer ne proklizuje i ne proizvodi nikakve druge zvukove pri kretanju, taj zvuk se samo cuje pri zaustavljanju tj motrnim kocenju desavalo mi je se kada auto trzne da taj zvuk prestane na sekundu.

 

Hvala 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...