Jump to content
FAS Euroauto Goran
aleksa blok45

Fiat 500L - zamena prednjih kočionih diskova

Recommended Posts

Posted (edited)

Koliko su uopšte "debele" nove prednje disk pločice kod 500L?

A, koliko zadnje?

Pogledah večeras i jedan prednji točak i deluje mi "na oko" da je to ok. Premerih i debljinu, ali, ne znam šta je debljina nove.

IMG_20200626_212641.jpg IMG_20200626_212735.jpg IMG_20200626_212216.jpg IMG_20200626_212258.jpg

Edited by Ivan
Sredjene slike

Dobre su ti pločice,minimalna debljina prednjih je kad se poravnaju sa tim limčićem,kad se potroše taj lim dodirne disk i počne da grebe,i to je znak da su potrošene. Ja ih teram dok se potroše do prorezamada neke pločice nemaju prorez, pa menjam,zadnje lagano izdrže tri zamene prednjih.

Koliko su prešle te pločice? 

Deluju dosta dobre, u smislu da nisu mnogo potrošenje.

Na fotografijama se vidi onaj deo što je kao zasečen, to je debljina do koje se vozi, što znači da ovo može da tera još dosta.

Ja danas premerih šublerom i ostale disk pločice i drugaru koji radi u jednoj radnji sa auto delovima poslah broj šasije, da nadje u bazi podataka pločice baš za njega i da vidi koliko su debele kao nove, ali, nije mogao ništa preko broja šasije (nešto je zezao sistem), a preko oznake modela automobila je pronašao nešto što možda jeste i poslao mi po dve slike ( i prednjih i zadnjih ), ali, ja ne ukopčah pouzdano debljinu, da li je 17,5 ili 20 mm :) Debil, pa to ti je  :)

@ortakov

Prešao je samo 30 kkm, a sve disk pločice (prednje i zadnje ) su "oko" 17 mm ( ili neku desetu iznad ili ispod ).

@Drasko bgd

Znam da zadnje "žive duže", ili 2:1 ili 3:1 (kako kome i kako kada) i ja ih u pravilu dosta dugo vozim na svim vozilima (jer ne vozim agresivno), ali, generalno, nisam za "cedjenje pakni" do kraja. Jer, u tom slučaju, kada su dosta potrošene, klipovi su dosta izvučeni, a ako su i tako i dugo izvučeni, (sezonu ... ) zna da ih uhvati spolja korozija (onaj deo koji je izvučen) i onda, kada i staviš nove pločice, i vratiš klipove nazad, može lako da se desi (kada vozilo udje u godine) da ti kočioni klipovi "ne rade" baš kako treba, da ne vraćaju kako treba. Možeš ti to da pokušaš da čistiš od korozije i da "razradjuješ" klipove, ali, dugoročno, to je izgubljena bitka. Koroziju da očistiš ne možeš (nikada) potpuno ... Prosto, kočionim klipovima "nije zdravo" da su jako dugo jako dosta izvučeni (posebno, ako strada ona kružna gumica, a i njoj vreme ide). Ima jedan "prevarantski" način da se pločica "cedi do kraja" ( a da je klip uvučen kao da je nova pločica ), ali ... Postoje limovi, u obliku pločice, debeli 1 ili 2 mm.

IMG-c2d3c1102b9911f5622203cc7b7652d6-V.jpg

IMG-5379138946a25a700679159b87f37e45-V.jpg

IMG-ba18760b11c1ac4de5a50295cf4adfc3-V.jpg

IMG-6efe5d68c48f92bd61d02070d6c2c569-V.jpg

Posted (edited)

Pa, kada bi mi u salonu dali da na miru pogledam na kolima sve što ja hoću, i onako kako ja hoću, od mene verovatno ne bi bilo srećnijeg čoveka ...

IMG_20200621_190516.jpg

Edited by moron

On 6/27/2020 at 10:01 PM, moron said:

ne bi bilo srećnijeg čoveka

a pretpostavljam i onaj koji radi tamo takodje....