Jump to content
FAS Goran
aleksa blok45

Fiat 500L - zamena prednjih kočionih diskova

Recommended Posts

Ne može striktno po kilometraži da se gleda zamena pločica ili diskova. Zavisi od uslova vožnje i vozača. Neko koči motorom, neko se zaleće i na letu ili kvačilu koči.

Na primer, ja imam 5 6 blagih kočenja uz kočenje motorom svakih 100 km. Kako to može da se meri sa nekim ko toliko puta stisne kočnicu svaki kilometar ako vozi po gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako.

 

A to sto cvili nema veze sa neispravnoscu kocionog sistema...pri parkiranju i kreni stani rezimu voznje.

Ako skripi pri voznji to vec ukazuje na neki problem.

To je ta kociona prasina koju je Zhorz pomenuo.Ja to resavam tako sto pri pranju dobro isperem kocnice sa onom puskom ili kad je sistem dobro zagrejan prikocim nekoliko puta malo ostrije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je nidzo, zato i postoji tačno predviđena minimalna debljina diska, a možda postoji i za pločice, nisam siguran. Kao što i sam znaš na Stilu ne smeš dozvoliti da se zadnje pločice potroše više od pola jer previše izlazi klip i onda kreću problemi (mada mislim da je to projektant kočnica zeznuo :) ) a opet ima dovoljno mesa da može da koči još toliko kilometara koliko su prešle...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas na zameni guma pogledao ima vise od pola plocica....25000km....diskova i vise  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Stilu za 65000 potrošio prednje do pola. Nema pravila. Novi komplet ATE sestra verovatno nikad neće doterati do kraja koliko se malo auto vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Delti sam po kupovini auta u Lav autu zamenio prednje i zadnje pločice, sad pri vraćanju letnjeg seta sam obratio pažnju na iste... zadnje su potrošene rekao bih preko pola dok za prednje mislim da nisu ni 1/4 potrošene. Prešao sam 32~33000km. Niti jednom nije bilo pištanja, cvilenja ili ičeg sličnog. Odlično koči. Koje su pločice nemam pojima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko obrati pažnju na zadnje. Ako se više troše od prednjih znak da klješta lagano kreću ka blokiranju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sila kočenja je prebačena više na prednje i zadnji bi trebalo da se daleko manje troše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to. Ma krivo mi što sam izgubio račun iz Lav-a da vidim koje su pločice u pitanju...sad više nisam ni siguran da sam menjao zadnje. Moguće da su one bile dobre pa da su izostavljene tada, mada sam skoro siguran da su menjene sve u kompletu...

Svakako ću obratiti pažnju..!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja da prijavim na 500l 1.4 posle 37500km, 2013god.  moram da menjam prednje diskove i plocice i zadnje plocice, bez obzira na stil voznje mislim da je to prerano da bi se menjali diskovi, ocigledno da je los kvalitet ili tvrde plocice uzrok stradanja diskova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi... sknite nogu sa kvačila i problem rešen :D Što se diskova i pločica tiče, ja zaista ne pazim da ih sad ne znam nešto čuvam i šta ja znam... ali brate traju mi :D Sadašnji auto sam uzeo sa upitnim stanjem diskova i pločica (upitno stanje = nemam pojma kakvi su) i nakon 55.000km još uvek vozim iste i u servisu skoro rekoše da nisu još za zamenu, ali rekoše da će ići i pločice i diskovi pošto je su prethodni put menjane samo pločice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovla, ovde je pitanje zasto se menjaju diskovi kad i plocice?!! 

koliko god da je vozio ne bi trebalo menjati diskove kad i plocice .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto sam razmisljao....bolje da promenis servis i vidis da li ce i oni isto reci zamena diskova

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat500lddakula, kaži nam kako uglavnom kočiš, kočnicama ili motorom? Ovde ne mislim na iznenadna kočenja, već ona lagana, kad možeš da polako usporiš auto. Npr na semaforu, u raskrsnici kad nema saobraćaja itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prešao sličnu kilometražu i ne primećujem razliku prilikom kočenja, a na servisu nisu imali zamerku. Inače ja sam prezadovoljan generalno sistemom kočenja na fićku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su menjali na 30k na redovnom servisu prednje pločice, počele su da škripe. Nikada tako rano nisam morao da menjam pločice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat500lddakula, kaži nam kako uglavnom kočiš, kočnicama ili motorom? Ovde ne mislim na iznenadna kočenja, već ona lagana, kad možeš da polako usporiš auto. Npr na semaforu, u raskrsnici kad nema saobraćaja itd...

pa, umeren sam vozac i ne jurcam sa automobilom jer, uglavnom mi je to porodicni auto vozim klince i ne jurim nikad...e sad da budem iskren imam rdjavu naviku koje pokusavam sa se otresem da izbacim kocim i izbacim u ler kad prilazim semaforu...

ono sto je istina je da sam pre 6 meseci kad je bila ona akcija besplatne provere ispravnosti vozila (ne znam da li je ta provera ukljucivala proveru plocica i diskova ili kako je definisano imam taj list sa provere ispravnosti pa cu proveriti i javiti...), odradio istu i nije serviser kod provere nikakve probleme uocio, e sad kad sam menjao gumu pre dva dana javili su mi da mi je propao desni prednji disk i da se moraju promeniti oba prednja diska i plocice i na zadnjim samo plocice

 

cesto sam i ja pri kocenjima cuo taj zvuk skripanja plocica, ali kad god bi se obrati serviseru da se taj zvuk cuje isti je odgovor da je to normalno...trose se plocice od nekakvog su materijala pa te sitne cestice itd...nije bilo sanse izdejstvovati promenu plocica...

 

danas podizem vozilo sa servisa, pa cu napisati sta je tacno na vozilu zamenjeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...