Jump to content
FAS Goran
aleksa blok45

Fiat 500L - zamena prednjih kočionih diskova

Recommended Posts

ma mozes ti da menjas i na 10,000...pitanje je sada da li diskovi moraju da se menjaju zbog upotrebe (ne vidim koje) ili su los kvalitet pa su propale za 65000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao sam skoro 38000 (kombinovano) km, mislim da su mi prednje pločice za menjanje. Krenuo je neki blago stružući zvuk da se čuje :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na puntu menjao diskove i pločice na 45000km. Ne vozim agresivno u smislu da se zalećem pa kočim...Zato mislim da je 65000km taxi vožnje dobar rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jedino Bimbu da cekam da odgovori jel znam da on ima kilometrazu koja bi mozda bila za zamenu plocica....ja sa 25,000 ne znam ni da li da proveravam....ma da u sustini i ne kocim nigde

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ko moze neka izbegava ugradnju ili zamenu prednjih plocica u servisu sa ovim kataloskim brojem.

Plocice se nisu pokazale dobrim, brzo se trose

 

cxcv408.jpg  cxcv409.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kat broj je jedno , proizvođač je bitniji ili kat broj proizvođača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su dva ovlascenja servisa sa istim kat.brojem plocica razlicitih tipova vozila,moj savet je da nadjete vezu u servisu pre nego sto ostavite auto inace....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba širiti takvu paranoju :) , kakvo potezanje veza za običnu zamenu pločica.

 

Dobar dan.

- Dobar dan.

Koje kočione pločice stavljate, kog proizvođača?

- Opelove.

Ja ne želim te, imate li druge?

 

Ovo može telefonom, može preko mail-a, može i uživo u samom servisu.

Usput, kad ljudi pitaju ''u kom ovlašćenom'', onda se napiše u kom...nema razoga da se piše uopšteno ''dva ovlašćena'', i sad valjda treba da bacimo pasulj :D da znamo koja su to dva od njih 20 u celoj Srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plocice se nisu pokazale dobrim, brzo se trose

A to je los parametar? Pa to upravo moze da znaci da su plocice dobre i mekane. Upravo takve gledam kada kupujem - da su mekane, da dozirano i dobro koce, ne skripe, samim tim sto su mekane cuvaju disk... A u koriscenju se mogu cesto prepoznati po nesto vise fine kocione prasine po felnama.

Upravo izbegavam tvrde plocice koje dugo traju (kao i u slucaju guma). A svojim ocima sam kod ljudi imao priliku da vidim plocice koje se tanje sporije od fabrickog diska :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok, ali...kad ljudi pitaju gde si stavio te pločice za koje savetuješ da ih treba izbegnuti, slobodno napiši gde si ih stavio...jer jedino je potpuna informacija korisna do kraja.  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam u uputstvu za Stilo je zamena diskova na 60k km... To što se kod nas ne menjaju diskovi dok se ne "istanje na debljinu nokta" to je druga stvar. Postoje tačno vrednosti na koliko se menja disk. Za FIAT Stilo 1.9 mJTD 140KS piše za prednje diskove Brake Disc Thickness: 26 mm, Min. thickness: 24,2 mm, a za zadnje Brake Disc Thickness: 10 mm, Min. thickness: 9 mm, mada kada se gleda okom ima sasvim dovoljno mesa.... Pogledajte uputstva na netu za recimo ATE, Brembo ili neke druge, piše sigurno.

 

P.S.

Iste pločice se koriste na "Opel Corsa D" 1.3 CDTI, barem tako piše u ATE katalogu.

 

P.S. 2 :)

Evo nađoh na Brembo sajtu

za 500L 1.6 JTD za prednje diskove:

Thickness
28mm
Minimum thickness
26mm
Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi temu nego da pitam ovde, ukoliko smeta premestite.

 

Mislim da mi se cuje "cviljenje" iz zadnjih kocnica. Ako parkiram pritiskom na kocnicu onda cvili kada ljuljuskam kola, ako stanem inercijom onda ne cvili. Kada sam suvozac bez muzike cuje se kako cvili u ritmu okretanja tocka, takodje kada sam u kreni-stani rezimu voznje onda skripe kocnice biiip. Problem je sto ne cujem bas dobro (ostecenje sluha) i ne mogu tacno da odredim odakle dolazi tacno zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi do servisa neka ti pogledaju plocice i diskove pa javi ovde sta je bilo i koliki je racun.
Tesko da ce se ispravna dijagnostika za takav problem uraditi preko foruma.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

neam sta da ti pogledaju, bio ja, cvilile i meni plocice, posle 150-200km prestane. Servis objasnio da su to opiljci (gvozdja valjda) u plocici pa kad naleti onda se cuje dok se ne potrosi tj ispadne, ja kako sam krenuo iz servisa vise nije cvilelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...