Jump to content
FAS Goran
aleksa blok45

Fiat 500L - zamena prednjih kočionih diskova

Recommended Posts

Dok je vozilo pod garacijom ama bas svaka intervencija se mora odraditi u ovl servisu.

U protivnom se gubi KOMPLETNA garancija. Tako dolazimo do slucaja ukoliko se negde pojavi korozija da se garancija ne priznaje jer npr ulje nije zamenjeno u ovl servisu ili 100 drugih stvari koje sa delom koji se je pokvario nema veze! Ne znam kakva je situacija sa sijalicama ili recimo metlicama ali i tu mogu ladno da odbiju pravo na garanciju.

 

Tome se moze jedino doskociti ugradnjom orginanih rezernih delova dakle istih onih kakvi su i na vozilu u sopstvenoj reziji i naravno u servisu to ne pominjati!

Znam slucaj vozaca Korejskog vozila kojem su za zamenu prednjih diskova trazili cak 1000e!?! takva je cena!  Covek nasao orginalne diskove za100e, zamenio ih naravno nije se u servisu hvalio time i nastavio koristiti pogodnosti garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je vozilo pod garacijom ama bas svaka intervencija se mora odraditi u ovl servisu.

U protivnom se gubi KOMPLETNA garancija.

 

Ne.

Više puta je napisano, može se to pročitati i u temi sa koje je dat link gore - ne gubi se komplet garancija.

Npr. ako se stave neki tamo diskovi ili pločice, garancija se time gubi na:

• Glavni kočioni cilindar
• Stezači
• Creva i cevi
• Sklop ABS kočnica (ABS)
 
I to je to.
Garancija na motor, menjač, boju, lak...ma, sve ono što je obuhvaćeno njome i dalje stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su neki novi momenti za koje ja ne znam.

Od kada je to tako i jeli to samo za Fiat ili za sve marke zastupljene kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je za ostale marke, verovatno isto. :)

Nema ni logike da ti se ne priznaje garancija na npr. neki deo motora zato što si stavio ko zna gde i ko zna koju pločicu ili disk. Ali, ima logike da ti zato ne priznaje više garanciju na delove kočionog sistema (koji su nabrojani).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guliver je rekao ako se utvrdi da zbog ne strucnog i ne odgovarajuceg dela,plocica,diskova su stradali ostali delovi kocionog sistema onda se ne uvazava garancija

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.7.2015. at 1:15 PM, fiat500lddakula said:

Pa, i moj stric koji je mehanicar tvrdi isto, cak kaze da se ti diskovi mogu na strugu odraditi da budu kao novi...

al jbg. sta ja da radim kad u ovlascenom servisu kazu da su diskovi za zamenu i to me je kostalo 19.600,00din (zamena prednjih diskova i disk plocica i zamena zadnji plocica, radovi + materijal)

 

Dobro si opisao kao godovi na drvetu izgledaju, sad kakav je standrd kolika dubina tog risa moze da bude max, ne znam...

 

druze u kome servisu te je sve ovo kostalo 19.600

ja malopre nazvah da vidim posto su plocice pa rekoh da pitam i za diskove, i rece mi disk komad 14.000 dinara, pa to puta dva, plus plocice samo prednje 10.000 plus rad.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, prethodno sam pitao dakulu gde je platio celu onu zamenu 20.000 dinara, a onda uzeh telefon u ruke i krenh da zovem, svi servisi imaju i zamenske plocice i diskove, koji su po 3 putra jeftiniji, npr delphi, ferodo, ali niko...ali bas niko ne moze da odgovori na pitanje da li to utice na produzenu garanciju, u jednom rekose da je to deo koji ne podleze garanciji, i da kao takav nije bitno da bude original, ali sta se desava ako nesto rikne u kocionom sistemu pa se uhvate da nisu plocice original????

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.8.2015. at 6:12 PM, neshaoct said:

Npr. ako se stave neki tamo diskovi ili pločice, garancija se time gubi na:

• Glavni kočioni cilindar
• Stezači
• Creva i cevi
• Sklop ABS kočnica (ABS)
 
I to je to.
Garancija na motor, menjač, boju, lak...ma, sve ono što je obuhvaćeno njome i dalje stoji.

 

On 25.8.2015. at 10:36 AM, Zhorz said:

Guliver je rekao ako se utvrdi da zbog ne strucnog i ne odgovarajuceg dela,plocica,diskova su stradali ostali delovi kocionog sistema onda se ne uvazava garancija

 

@GULIVER je nalog AK Stojanov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

doslo vreme da se menjaju kocnice....original FIAT su jezivo skupe, postoji varijanta da se u ovlascenom servisu ugrade zamenske....ali tada nema garancije ( tehnicki kad sam ih zvao pre 6 meseci nisu znali odgovor, pa su zvali FIAT, i nikad nisam dobio odgocor )....pa ako vec gubim garanciju razmisljam da stavim nesto malo bolje od ATE itd....u delove se nesto ne razumem....al za Brembo sam cuo....pa bih voleo da dobijem misljenje ljudi koji se ipak malo bolje razumeju. NAdjoh u SLo Brembo i to na popustu....evo linkovi

http://www.autodoc.si/brembo/7887447

 

http://www.autodoc.si/brembo/7887610

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nesto znaci imam ja originalne Bosch prednje plocice za 500L,iz prve ugradnje 5000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je i kod mene doslo vreme za zamenu prednjih plocica, ali nisam siguran za diskove. Plocice do sada nisu menjane presao sam 43800. Na njemu se nalaze plocice koje nose oznaku FER 4498 i sadasnja debljina im je 4mm. Ne znam koji je proizvodjac diska a njegova sadasnja debljina je 18mm. Da li neko zna koja je minimalna debljina diska za ovaj auto, tj. da li je ovaj moj za zamenu? Molio bih one koji su menjali diskove da kazu sta su ugradili kao zamenu i kako se pokazalo. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva zamena zadnjih plocica na 75000km, 60%voznje otvoren put. Prednje su skroz ok, menjane na 49000.

Interesantno je da se leva strana malo vise potrosila nego desna. Zanima me zasto senzori za istrosenost nisu javili nista :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina senzora je na 2mm potrosenosti plocice (barem sto sam ja video), a retko ko doceka toliko ako normalno odrzava auto posto rizikuje da se odvoji feroda od plocice... To je vise za one koji su operisani od auta pa misle da je sve dozivotno :D Odjednom na 100.000 moram nesto da popravljam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a s obzirom da sam i diskove menjao na 80,000km mislim da je i kvalitet delova upitan za ceo 500L

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam presao 73kkm, diskovi i plocice mogu da guraju jos 20tak kkm i onda bi trebala zamena. Prvi diskovi i plocice, mislim da je to ok kilometraza za zamenu. Obzirom da je benzinac u pitanju i da je tezak auto. Ate kostaju oko 110eur, a trw 100eur tako da nije mnogo para da se zamene 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...