Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Na insistiranje nekih clanova i mog momka dosla sam da okacim slike mog auta i nesto malo da napisem o njemu.

 

Vozim Lanciu Y 1.2 8v 2003 god. Kod mene je vec 3 godine. Auto je uvezen iz Nemacke, u pitanju je Lancia sa Cosmopolitan opremom: kozna sedista, alkantara na tabli, el retrvizori, podizaci... 

Sto se tice prepravki posto sam ljubitelj clean look-a, na autu su poskidane sve gume koje idu uz cosmopolitan opremu (gumene navlake na gepek vratima, gumene navlake na vozackim i suvozackim vratima kao i gume na kvakama, sve nalepnice), auto je poliran, maska je prelepljena u crno, nisam ljubitelj hromiranih maski i hromiranih detalja osim na satarim autima :) Farovi otvoreni, ofarbani u crno, stavljeni ksenoni, migavci malo zatamnjeni.

Sto se enterijera tice s obzirom da je fabricki jako lep i bogato opremljen nema puno prepravki, stavljen je izvuceni volan i rucica menjaca, U buducnosti bih stavila jos samo neka druga sedista.

Prepravke motora: bregasta 866 od punta 75, prosireni usisni i izduvni kanali (port-match sa granama), sicevi obradjeni na 3 ugla, povecan kompresioni odnos, skinut katalizator, prepravljena izduvna grana od punta mk1, prosirena izduvna grana,  stavljen drugi filter za vazduh. Treba jos remap da se uradi i neki malo protocniji izduv.

Trap: stavljeni tvrdji amortizeri, napravljeni minusi, opruge krace samim tim spusten auto :) Treba jos neke vece kocnice da se stave posto se fabricke bas greju.

Za ove tri godine izmenjano dosta tockova, evo i slika da se sve lepo vidi:

 

Felne Rial Cobra 15x8j et18 gume 195/45/15

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Posle poliranja:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Zimski set 14 sirene na 7,5j et15 gume 185/55/14

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Oz Crono 15x7j et35 guma 195/45/15

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Speedline RZ 15x6j et49 guma 195/45/15

 

image.jpg

 

Tecnocast 15x6,5 et35 guma 195/45/15

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna, svaka cast na entuzijazmu i onom sto je do sada uradjeno na autu. Bombonica je prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo tesko raditi port-matching izgleda... :) grana kako je pristupacna rekao bih da je za 5 minuta dole...kod mene bez 10 dana godisnjeg ne vredi ni pocinjati :D

Lep auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra!!!

Mene zanima otkud jednoj devojci zelja da se ovako sredjuje auto(mislim na spotski stil),onda otkud toliko znanje mehanike pa ovako baratas tehnickim terminima.

Sve ovo ne pitam zlonamerno,naprotiv,svaka moja devojka je znala samo da podigne i spusti prozor.

Neke ni to nisu!

Svaka cast na strpljenju i strucnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od malih nogu me interesuju kola, ne znam zasto :D Od 18e godine imam svoj auto, do sada sam promenila par modela, svaki je bio u slicnom stilu. Naravno Yugic je bio najdrazi (radjeni trapovi, motor, rolbar i jos dosta, dosta toga...) imala sam i Saxo VTS (takodje radjeno svasta nesto) itd...

 

Volim jako i oldtimer-e, po mom skromnom misljenju dobra kola su se pravila do kraja 80ih ovo sve posle je samo konfekcija. Shodno ovome posedujem i jedan takav auto.

Evo teksta i slika koji opisuje moj Mini i mozda malo bolje objasnjenje zasto i od kada volim automobile :)

 

http://www.autoslavia.com/mini-masin/#.VR1tSvmUchM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...