Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fudbal - jednostavno!

Recommended Posts

Ajde jednu temu, ali bez derbija, partizan - zvezda i ostalih prepucavanja! Da propratimo prvenstva, reprezentativne utakmice, dogadjanja, golove, transfere itd...

Krenimo od :D

 

Forma je prolazna, klasa je večna. Rečenica kojom bi možda i najbolje mogao da se opiše Frančesko Toti, legenda Rome o kojoj se gotovo sve zna, a baš na ovaj dan pre 22 godine "Princ" Rima se fudbalski "rodio".

 

591739_20051026apantonio_calannimilandi0

 

Bio je to 28. marta 1993. godine koji će popularni "Il Kapitano" i njegovi fanovi zauvek pamtiti. Šansu mu je dao pokojni srpski stručnjak Vujadin Boškov i ispisao prvu stranicu jedne veličanstvene karijere. Mesto utakmice - stadion "Mario Rigamonti" i gostovanje Breši. "Vučica" je vodila sa 2:0, a igrao se 87. minut. Boškov je golobradog Totija poslao na ekspresno zagrevanje i... ostalo je istorija.

"Sećam se dana mog debija. Kada mi je Boškov rekao: 'Idi, zagrej se i odmah ulazi'. Bio sam na klupi pored Roberta Mucija, mislio sam da se trener njemu obraća, a umesto toga Roberto mi je rekao: 'Tebi je rekao, idi'. Ja sam ušao, zagrejao se za deset sekundi. Ostvario sam svoj san", seća se Toti.

 

Rođeni Rimljanin "gazi" 22. sezonu u dresu omiljenog tima i za to vreme je odigrao 582 utakmice u Seriji A (ukupno 737) i postigao 240 prvenstvenih golova (ukupno 297), pa je najbolji strelac Kalča od svih aktivih igrača. Brojke od kojih se vrti u glavi, a vlasnik brojnih rekorda i dalje prkosi protivnicima i vremenu, o čemu najbolje svedoči to da se pojedini Totijevi sadašnji saigrači nisu ni rodili kada je on već uveliko nosio dres Rome, poput Danijelea Verdea koji je rođen 1996. godine.

Svi znaju da je ceo život posvetio jednom klubu - Romu i Totija je jednostavno nemoguće zamisliti jedno bez drugog.

 

Preuzeto sa Blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam u poslednje vreme upućen u italijanski fudbal ali me zanima jel igra još uvek za Inter onaj Havijer Zaneti ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne igra.

E kada se setim samo kakvo je to vreme bilo, mada nije bilo tako davno. Nedelja 15h Pink.

Zaneti, Totti, Veron, Mihajlović, Deki Stanković, Vieri, Del Piero, Nedved, Crespo, Micoli, Di Canio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Neša Stefanović kao komentator

Početkom '90-ih je Calcio komentarisao Đurković... Sećam se da je bio zaljubljen u Deju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andjelo Peruci,Toldo, Kafu, Rivaldo, Inzagi, David Trezege, Maldini ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajni, maestralni, jedan jedini - Angelo Peruzzi! :)

Lazio iz glave - Favalli, Couto, Stam, Nesta, ne mogu da se setim - Stefano Fiore mozda???, Peruzzi, Stankovic, Simone Inzaghi, Simeone, Nedved, Crespo

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihhhh... Dve velike (za sada) neostvarene želje su mi da obiđem Štokholm i da odem na derbi Roma - Lazio  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti nasi navijacu su ga psovali 100% :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...