Jump to content
FAS Goran
Bingodalton

Grande Punto Sporting 1.9

Recommended Posts

Recimo ovako nekako

http://www.fiatforum.com/gallery/data/500/medium/DSC_0739sq.jpg

http://fc02.deviantart.net/fs50/f/2009/262/4/3/Grande_Punto_Abarth_1__by_szczepanek.jpg

Ajd kad zavrsis Milutine videcu kako izgleda, a uskoro svakako ici do Markova.

Mislim ja mi Storelli nije bio savrsen bas, ali nije los, slazem se.

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio isto tako eventualno da ovaj deo gde je rupicasta koza bude crven ili isto sve crno samo da konac bude Italijanska zastava.

Poravnati donji deo je mislim nemoguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda cete ti i Mirislav moci na crtu sa mnom kad turim 17ke tockove, zatamnim stakla i cipujem na 3900ks.... Gotovi ste. Da te srecno sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, to sumnjam :) ni volan nam nece pomoci. :)

Dolazim danas na okupljanje, sem ako me odem u bg i zadrzim se duze tamo. :))

Zvezdo, moze da se radi i poravnavanje volana, ali ne znam da li ga iko radi i kod nas. Napolju to rade i karbon umetke. Napolju je cena bas paprena za to. Vidi ovaj sajt http://www.rsquattro.com/en/steering-wheels

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio do Markova danas, video standardni Grande Punto volan koji su radili... Nisam odusevljen kako sam mislio da cu biti, a sa druge strane nema onih nabora koje sam vidjao kod drugih koji rade volane. Iskren da budem, ne znam sta sa tim volanom covek i moze uraditi da izgleda senzacionalno drugacije.

 

Ako radim u fazonu Abarth volana, tj da je perforirani deo umetak, malo je nezgodno jer negde mora biti šav volana. Kod Abarth volana je to dole, ali ga prekriva i metalna pločica. Svakako, u tom fazonu bi bilo 130.

 

Pogledacu baš kod Storellija uživo kakav je rad, da li je ta razlika uopšte opravdana.

 

Ljudi umeju da odrade, svaka im cast, ali sto se tice obicnih kola, cini mi se da ne mogu nesto senzacionalno da naprave, a da ne kosta papreno.

Mogu da rade i ravnanje, ali to je tek skupo, od 300 navise. Reda velicine, volan za Bentley GTC koji sam okacio gore je bio preko 500 eur, ali je radjeno i ravnanje i ceo u alkantaru je isao.

 

Original ovako izgleda:

112_0712_02z_2008_bentley_continental_gt

 

Posle ovako:

DSCN5772_GTC_I.jpg

 

Inace covek mi alkantaru nikako nije preporucio. Kaže brzo se vidi razlika, vec posle prvih 4-6 meseci. I vozač mora biti izuzetno pedantan, čistih ruku, ne masnih, bez kreme, bez ičega... Izgleda lepo i na početku je jako ugodno, ali ako se ne pazi već nakon nekoliko meseci ne želiš ni da uhvatiš volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ide alkantara i evo vec danas bih slao da mi bas ne trebaju kola danas-sutra-prekosutra i za vikend. Tako da najverovatnije saljem ga u ponedeljak. Sad sam bas poslao poruku liku da ga pitam ako posaljem u sredu jel moze biti kod mene u petak...

Ako ne odradis do tada mozes uzivo kod mene vidis kako je odradio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, necu do tada sigurno, tako da cu videti kod tebe kako to izgleda.

Prvo da ga ostavim par dana za veliki servis i ciscenje grane i svega ostalog, da finisiram ulaganje u fukncionalnost za ovu god. Nadam se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam, odradjen veliki servis, Contitech i Ina.

 

Zamenjen donji nosac motora.

Zamenjen desni nosac motora.

 

Na cekanju Fusch Sintofluid 75W80 ulje za menjac i sajle rucne, za narednu nedelju.

 

Farovi su u stand-by rezimu jer eto, plasticni cepovi sa zadnje strane udaraju u karoseriju automobila i moram da nadjem odgovarajuce gumene ili ove da prepravim.

 

IMG_20150410_142208.jpg

 

To ce biti sve za ovu godinu od odrzavanja, nadam se. :)

 

A naredno treba da ide auspuh kod Bate i nove gume kad se ukaze prilika. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A volan?


Ovi farovi na slici jesi li ih kupio kod nas ili narucio sa e baya? inace osim ovoga sto smeta kako ti se cine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam kod nas, doneo mi drugar iz Austrije polovne.

Sasvim su ok, ali cekam da vidim kako ce na kolima cucati uzivo, jer ovako u ruci nije to to.

Napolju su oko 300 eur, sto nije malo. Sada ima i novijih modela, lepsih, gde je kratko spolja, a dugo je unutra, dok je kod ovih mojih obrnuto.

Ako stignem da ih montiram i organizujem se, dolazim na okupljanje, pa ce moci da se vide. Samo da nadjem odgovarajuce cepove da mi odgovaraju promerom.

 

Napravio sam montazicu kako bi to moglo da bude. Ne znam koliko ce biti svetli ili tamni naspram celog auta, pa su dve slicice tu.

 

grande_with_new_headlight.jpg

 

grande_with_new_headlight_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slikama extra izgleda prema tome tako mora biti i u zivo!

Ja sam drugaru ugradjivao nesto slicno ali za Mk1 i delovale su mi jeftino pa zbog toga pitam jer za GP ih nisam video u zivo.

 

Sta si resio sa volanom? Kako ces uraditi i kod koga?

 

Nakon farova valjalo bi i maglenke blago zatamniti, sprejom ili folijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi farovi nisu zatamnjeni, samo su crni iznutra, a takve su mi i maglenke. E sad ako bude isla neka blaga folijica na njih, ici ce verovatno i dole, videcu jos.

 

A volan sam i zaboravio, stavio sam ga na stand-by.

Zapravo mi se svidja izgled lakirane koze, sve sto sam video je svetlije, sivlje boje, a ne crne.

Plus, ako radim negde van NS, moram sebi obezbediti zamenski volan ili se odreci auta na par dana, i jos ga moram sam skidati, tako da sam u nedoumici jos uvek.
Kod Markova mislim da bi mi da lizamenski volan neki, cak imaju i jedan gotov, ali mislim da nije od sporting-a, tako da je malcice drugaciji. I da mi ne daju, zavrsili bi danas za sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas gledam iz krome u kola od nazad i pomiskim u sto mu lepo stoje zatamnjena stop svetla i onda zakljucih da to tako opasno izgleda jer su moja stakla opasno zatamnjena x) Zatamni ih ali malo manje od mene i ima da cucnu strava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezim temu.

Zamenjeno ulje u menjacu.

Zamenjene prednje opruge (jedna pukla) i solja levog amortizera, desna je vidi se vec menjana i ko nova.

ad671dec9e4741a9d52e6b3b9790867c.jpg

e2d5295ffb55421b2a90f694b384f617.jpg

12767154a7bcf3bb8ca86d95ee997236.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande posetio Mokru Goru, srecom imao je nove opruge koje su mu omogucile da prati Kustu u Defender-u i Captivu dok god je to gazda trpeo, a onda je parkiran :))

 

Mokra_Gora_3.jpg

 

Pronadji crni auto na slici:

Mokgra_gora_1.jpg

 

Sad je vec lakse iako je dalje :)

Mokra_Gora_2.jpg

 

Putem preko Valjeva, desni stabilizator je odradio svoje i zamenjen je novim narucenim od Tejovica iz Kragujevca. Danas montiran i utegnut.

 

I nakon pranja: )

IMG_20150526_084827.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li ovi Mann filteri u cenovnom rangu sa Muller ili UFI filterima ?  Primetio sam da i njih dosta kupuju pored pomenuta dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okacio sam u temi za mali/veliki servis za brava bas uporedne cene koje sam dobio, original, zamenske, mann, ufi,... Baci pogled tamo pa mozes uporediti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...