Jump to content
FAS Goran
Bingodalton

Grande Punto Sporting 1.9

Recommended Posts

Marko, mislim da pogrešno radiš kada ne držiš stisnutu pedalu kočnice po zaustavljanju. Baš na taj način se efikasnije hlade pločice jer prenose toplotu na disk koji je efikasnije hlaďen, ventilrajuću. Čuvaš diskove a pločice pregrevaš !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, nisi me shvatio. U periodu razrade sam skidao nogu sa kočnice.

Ideja je bila da se površina diska odnosbo disk hladi ravnomerno po zaustavljanju a ne da ispod pločice koja je vruća takođe dolazi do sporijeg hlađenja te potencijalnog krivljenja diska. Sve ovo naravno zato što se "razrađuju" diskovi a ne pločice. I nije tu bilo govora o usijanju pločica jer sam kočio ultra lagano...

Znači sve gore pomenuto u tih prvih 500tinak km. 

Sada naravno da kočim potpuno normalno;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam malo baksuz sa diskovima, srecom sve ekspresno reseno i zamenjeno.

Disk je imao fabricko ostecenje koje pojma nemam kako bi se pokazalo na duzi vremenski period.

zza9063.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam na internetu da li postoji neko slicno ostecenje i nisam nasao, pa pojma nemam ni sta se desava kasnije.

 

Znas nekog sa slicnim ostecenjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predmetno deluje kao oštećenje nastalo u odlivku...

Svakako je dobro što si zamenio jer možda ispod površine postoji ozbiljnije oštećenje na mikroskopskom nivou.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma što bi razmišljao, možda se problem ispolji tek kroz par hiljada km. Vreli diskovi, protrčiš kroz baru i nastanu mikropukotine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je moguce iz fabrike? Pojma nemam.

Kako je moguce iz prodavnice? Bila zapakovana kutija skroz, nije otvarana uopste. Ja sam je prvi otvorio kad mi je stiglo postom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si kupio diskove, i koja je bila cena?

Čeka me zamena istih vrlo brzo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradjeno sta je kupljeno.

- Ulje Shell Ultra 5w40
- Svi filteri Mann
- Prednji diskovi i plocice Ate
- Sachs cilindar kvacila u kabini - glavno
- Podmazane sajle rucne
- Remontovana letva uz cauru kupljenu iz Poljske
- Stavljena nova pletenica auspuha kod Bate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si tu cauru iz Poljske sam nabavljao ili si sve kod majstora zavrsio?

Koliko je ispala reparacija letve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo dopune jos.

 

Auto sam stavio da se prodaje pocetkom godine, nisam nesto posebno ni obracao paznju na oglas koji je svakako istekao za mesec dana.

 

U medjuvremenu uradjeno:

- Zadnji diskovi i plocice ATE

- Zadnji amortizeri i solje KYB

- Popravka brave rezervoara (nesto nije htelo bas da zakljuca)

- 1 Grejac motora Bosch

- Ramena u paru remont by Tejovic

- Dihtung dekle ventila Victor Reinz. Kad su mi proveravali i stelovali ventile, izgleda da su stavili nesto losije, pa je slinio.

 

A onda usledi i curkanje ulja na nekoj karici turbine, pa je pao remont u Uzicu komplet kako mu prilici, plus komplet zamena ulja i filtera ulja i vazduha, iako su u servisu rekli da ne mora. Naime ako nije bilo ostecenja koji bi stvorio opiljke, zamena ulja nije neophodna.

 

I naravno kad pomislis vise nema sta, zastopa remenica alternatora, pa kad su je sad menjali ustanove da je malo stradala i remenica radilice. Odradjeno sve komplet, za remenicu alternatora ne znam koja je stavljena, saznacu, a remenica radilice Continental.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Bingodalton said:

1 Grejac motora Bosch

Kako samo 1 grejač? Uglavnom 1 crkne a ostali su tu negde, kao ove nove sijalice, kad crkne 1 posle par dana ode i druga.

Htedoh reći kad si sve ovo izmenio, što nisi odmah sva 4, a ove ispravne u rezervu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, andreja.micovic said:

Kako samo 1 grejač? Uglavnom 1 crkne a ostali su tu negde, kao ove nove sijalice, kad crkne 1 posle par dana ode i druga.

Htedoh reći kad si sve ovo izmenio, što nisi odmah sva 4, a ove ispravne u rezervu.

Pa samo jedan. Znam da to hoce tako i na sve, ali recimo da mi vec par zima tako jedan dan prijavi grejac, posle nista.

Sad je bas taj jedan konkretno bio indikativan i ajd zamenio sam ga. Jos kod njih grejaci i nisu bas pristupacni fizicki, pa nisam hteo vise da se trosim. Auto zaista pali bez problema i sa takvim grejacem, ali ne volim te greske koje pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, dekirs said:

Koliko te izasao remont u TS ako nije tajna ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Isao sam direktno u Uzice, nisam zeleo da se cimam da je saljem i ne daj Boze vracam turbinu ako nesto ne valja. A i nemam bas vremena za to, jer se spremam za more.

U sustini je turbina komplet remontovana, video sam i nov kompresorski impeler, ociscena i izduvna grana isla na obradu malo, pa mi je zato cena remonta bila 250, inace bi bila valjda 200 ili 220.

Ruke su im skupe, tj dodatnih 80 EUR. Objasnjenje direktorice je da su pretrpani i da zele da izbegnu rad u njihovom servisu, jer ti radnici koji skidaju turbo su produktivniji kad ga remontuju, nego kad rade montazu i demontazu. Suma sumarum 330 EUR. Zamenili su mi gratis dihtung dekle ventila i odradili zamenu ulja i filtera ulja koji sam ja doneo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...