Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Digitalizacija

Recommended Posts

Kao laik, ne bih hteo da se prolupavam, ali pošto se bliži ta digitalizacija, ono što sam čuo je da bi trebalo da kupim taj prijemnik. Pošto živim privatno, nemam kablovsku, nego imam antenu i hvatam svega par programa. Hoće li taj prijemnik da mi pomogne da imam više programa ili ne? U Metrou za vikend ima neki prijemnik na akciji, pa sam mislio da kupim njega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravilu bi trebalo da dobijes mnogo vise kana, a koliko ne znam tacno (negde sam procitao za cifru oko 30).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne očekuj čuda, ono što se bude kod tebe emitovalo i što može da nahvata od signala to ćeš i videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bas nekoj baki povezao taj resiver i hvata 14 kanala,al mada joj je antena u krovu,verujem kad bi bila napolju da bi bio jos neki kanal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ni u šta od obećanja ne verujem dok ne probam.

 

I ja sam čuo nešto oko 30 kanala, e sad koliko će stvarno biti videćemo.

Bio je i neki test tih receiver-a. Ispostavilo se da su svi bili bukvalno identični osim nekog koji je koštao oko 150e tako da uzmi najjeftiniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam babi skoro kupio neki Horizons cini mi se. 3400 din kosta. Mi iz Ar hvatamo signal na Rudnik i ima 10 kanala. Mozda vremenom uhvati jos neki kad se digitalizuju jos neke Tv stanice. Sam uredjaj je super. Prikljucuje se na skart, ili na one cinceve. Automataki nadje kanale, ima mogucnost snimanja emisija, pustanje filmova, cita i prevod, slike, muzika, sudoku i sta ti ja znam. Slika dobra, ne secka, ne koci. Za sada jos ne radi onaj pregled programa.

Mislim da nema veze gde je antena. Ona kad uhvati taj signal to je to. Samo je bitno.da uhvati dobar signal. Ima tamo pokazuje i jacinu signala. Sve to sam risiver radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike u risiverima, nije da nema. Treba samo isčitati specijalizovane forume i kupiti pravu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po funkcionalnostima ima, ali po broju kanala/kvalitetu kažu da nema. E sada nisam ništa od toga lično testirao pa da tvrdim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu svi tjuneri podjednako osetljivi i kvalitetni. Ima tu velike razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezaš ti mene :D

Pa jesi ti testirao sve tjunere? Ja prenosim šta sam čitao u testovima, ne kažem da sam u pravu ili nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako gledaš iste kineze sa različitim imenima , onda je to.

Ja ti pričam i da th ima razlike i različite kuknjave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, citao sam onaj forum sto si u nekoj drugoj temi ostavio, dosta toga ima tamo da se procita. Stvarno ima nekih risivera koji se i nisu nesto proslavili. Greju se, secka slika, gubi se i slicno. Ne mogu sad da se setim koji su to tacno, da ne lupam, ali nije lose da se oni zaobidju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao risiver Strong i hvatao je 15-16 kanala na periferiji beograda, slika se ponekad zamrzne ali mislim da je to do moje antene koja stoji ispod krova. Verujem da bi digitalna antena rešila problem. Sad sam prešao na iptv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate u svetu kompjutera detaljan test recivera manje vise sve je isto samo mora da se vidi racuna da na njemo postoji RF modulator tj da moze da baca sliku na jos jedan tv npr....posto vecina njih nema to vec ima samo ulaz za antenu i skart ili cincheve...ima ih i sa hdmi koji je najprakticniji buduci da kroz jedan kablic ide i slika i zvuk...ja treba babi koja zivi na avali da kupim neki reciver uskoro a buduci da ona na viljusku hvata 8 kanala mozda ce sa tim da bude i vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam mojima za plac Bear STB. Neka vikend akcija je trenutno u Tehnomaniji, 2.590,-

Oba rade, ne zuje, deluju ok, USB sa prednje strane, HDMI i Scart konektor sa zadnje. Ima i displej sa prikazom kanala, kao i komande za šaltanje kanala na samom uređaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odlična cena, videću prvom prilikom da posetim Tehnomaniju ako uopšte ostane koji na stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam mojima Horizons, utisak je osrednji... Los daljinski, zvuk na TV-u mora da bude blizu max da bi se nesto culo, pojedini filmovi u divx-u seckaju (ako se ukljuce titlovi)... Ali zato ima stvari koje mi se i svidjaju - snima dva kanala istovremeno dok treci gledam, snimak moze da se gleda na racunaru (vlc player), snima cak i teletekst!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je po vama najbolji stb, posto treba da kupim za babu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kačio sam link ka jednom forumu i tu se malo ozbiljnije bave uređajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja danas idem u G firmu da pazarim Horizons S ...kosta 3.090 din a ima sve ,posto ga kupujem za babu njoj je najbitnije da vata Pink i prvu (da tuirske serije) a ima dobar odnos kvalitet/cena/mogucnosti tako da je to pravi izbor bar po meni...pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav.

ako televizor nema ni scart ni hdmi a ni cinceve sto govori da je star preko 20 godina da li moze da se poveze sa ovim uredjajem za digitalizaciju preko rf konektora??

vidim da na uredjaju ima rf out i rf in

Share this post


Link to post
Share on other sites

e druze ne znam ja mislim da mora da ima fm modulator da bi mogao antenskim kablom da se poveze...koji si to model gledao da ima to ...baci link pa da se raspitamo..inace ja kod babe juce sa tim horizon s preko scarta uhvatio 21 kanal jbt baba sva srecna spakovala mi lavor pun sarmi od zelja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...