Jump to content
FAS Goran
francuz69

Farbanje aluminijumskih felni sprejevima DIY

Recommended Posts

On 23.3.2015. at 0:51 PM, francuz69 said:

Prijatelju sve si ti lepo uradio,ali posle spric gita nisi prskao alu filer.Boja ce ti krace trajati.Dzaba ti i git i sve ako to nisi prskao.Ali svaka cast na trudu svakako :)

On 27.1.2016. at 7:57 PM, radovan01 said:

Gde mogu da se kupe ti sprejevi?

Malo bolje farbare

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Svaka čast na tutorijalima članu @francuz69, stvarno je detaljno objasnio kako srediti alu felne da izgledaju kao nove.

Imam alu felne 15" originalne Peugeot koje planiram raditi na proljeće, do tad imam vremena da  obezbjedim alate, materijal, mjesto i vrijeme za rad.

Više manje stanje u kome se nalaze moguće je vidjeti na slici.

 

27398679_392258767888266_1782431950_o.jp

Nisu toliko izubijane, ali počeo se lak ljuštiti kao i boja na nekima (pomjehurila se na nekim mjestima).

Imam samo par pitanja prije nego što počnem raditi:

  • Kao što se može vidjeti na slici nije se sva boja na felni "digla". Da li mogu skroz išmirglati ta mjesta, a gdje je boja zdrava da samo izjednačim da bude glatko i onda nanosim ostale komponente?
  • Da li je neophodno farbati i unutrašnjost felne, gdje guma nalegne (nisam siguran kako se to stručno zove)?
  • Koja bi se boja dobro slagala sa sivim bojom karoserije?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo.

ne moras da skidas sve, smirglaj tu gde se podiglo i malo sire.

Unutrasnjost ne moras da farbas, zavisi sta hoces da postignes ali nije neophodno.

Siva karoserija... Srebrna ili tamno siva?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala lepo.
ne moras da skidas sve, smirglaj tu gde se podiglo i malo sire.
Unutrasnjost ne moras da farbas, zavisi sta hoces da postignes ali nije neophodno.
Siva karoserija... Srebrna ili tamno siva?
Tamnosiva.

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio sam svoje felne na stilu jos jesenas po upuststvu sa ove teme i zaistra je ispalo fenomenalno.

Sad me samo zanima da li neko mozda ima iskustva sa farbanjem onih plasticnih cepova na felnama? Tacnije sada sredjujem letnji set drugarovih felni sa astre, pa me zanima kako je najlakse da ofarbam te cepice a zaobicem opelov znak :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da cu  i ja da se ukjucim u ovaj #oafarbajsamsvojefelnechalenge :lol: 

Imam i par dilema kako da nastupim  s bojom, pa mozete da dajete predloge. Evo fotki auta i crnih felni koje su uradjene izgleda onim Plastidipom...Ispod je verovatno fabricka srebrna...? Kao na slici. 

download (4).jpg

download.jpg

51581-13-fia.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Alex Gordon Car said:

Odradio sam svoje felne na stilu jos jesenas po upuststvu sa ove teme i zaistra je ispalo fenomenalno.

Sad me samo zanima da li neko mozda ima iskustva sa farbanjem onih plasticnih cepova na felnama? Tacnije sada sredjujem letnji set drugarovih felni sa astre, pa me zanima kako je najlakse da ofarbam te cepice a zaobicem opelov znak :D ?

evo cisto da videte zasto, jednostavno nije ista nijansa sive na cepu i sad na svezoj felni.5aac2306c7538_astrafelna.thumb.jpg.4c2bde059cc3a964199e5a75ed8eda45.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gile smederevo said:

drugaciji je tip podloge, mozda zato....cek, je l cep farban ili je to fabricki?

nene, nisam ga farbao jer ne znam koji je najlaksi nacin da to odradim. Tj. kako da zastitim znak da farba ne ide i na njega. Krep trakom mi deluje dosta nezgodno al mozda i nije, pa zato pitam jer sigurno je neko radio vec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bavio sam se ovim sportom....Rezultati su bili dobri al nisam imao uda da ofarbam felne u boju auta...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja se malo igrao juče. Kratak sam sa vremenom i treba mi auto, pa sam brzinski odradio za dan. Ima dosta propusta, ali je mnogo bolje nego što je bilo.

 

DSC_0014.jpg

DSC_0018.jpg

DSC_0023.jpg

DSC_0024.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon gotove.Nije lose ispalo, prvi put se radilo.Classic stiker leg'o extra,Da nije prijatelja sa foruma i grupa, nikada ne bi ni probao sam.Ovako je mnogo lakse, kada imas savet i podrsku.

Tvorca ove teme sam malkice smarao i pre i za vreme rada, a bogami i posle zavrsetka radova na felnama.

Ova tema treba da ide u lepljive, jer, posle pocetnog tutorijala, sredjivanje felne moze svako da uradi ko ima iole volje i vremena.

Francuz - HVALA !!!

Felna.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I napokon doslo lijepo vrijeme da se može raditi. Kupio sve što je potrebno ali nisam uspio naći Dupli color marku spreja. Nadam se da će i sa ovim Body ispasti dobro.

 

c1b67c1929d8069b3186d2d7c5eb5c24.thumb.jpg.932f35bb166cf84f88df9630535e00d8.jpg 2.thumb.jpg.a07ef725d67f6863bef0c8af7487cae3.jpg 3.thumb.jpg.dae9e119e81a69a8f80b3368e69a7804.jpg 4.thumb.jpg.5843378f3c64e709acb3579d064378ff.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mjesta gdje se ljuspa boja i njih sam ogulio, pa cu smirglati. Sad me zanima moram li nanositi alu primer na ta mjesta prije spric kita?

 

5.thumb.jpg.52601cb5d43683a6999a6cbf784f09a2.jpg

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i sredjena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno završio. Nije ispalo 100% onako kako sam zamišljao jer sam posao obavio preko vikenda. Definitivno je bolje nego što je bilo prije.b9ab054c4b44bed5c22db8e923278bfd.jpgc33fe67f1c50f417b03ccc6f3c449902.jpg

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostao sam duzan slika...
67b1a18179cb4a5a3cbdbc112e4a0993.jpga8e1f74786bc454e012177ccc6c84b69.jpg965633b8af1daf934dc3d816957e6177.jpg8b012e0c2283aae7fb919903d947a1df.jpg

Vidim gde sam gresio...ako bude sledeceg puta,bice jos bolje.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20. 04. 2018. at 9:15 PM, francuz69 said:

Obavezno. Kad je ovakvo uzasno stanje, najbolje je cele presmirglati pa preci alu prajmerom pre svega ostalog

 

Pozdrav drug, registrovao sam se na forum samo zbog tebe, nadam se da si jos aktivan.

 

Prelistao sam sve i procitao, i mjesecima vec citam na ovu temu. Ali imam nekoliko nedoumica

Felge su mi onako u okej stanju, na par mjesta ce trebati git, necu skidati do aluminijuma. Eh evo par pitanja ko inspektor da ti postavim pa najlakse da ih numerišem da ti lakse bude. 

1. Koja je razlika izmedju sprickita, prajmera, fillera, sta je od tog isto, sta prvo ide, prije cega, poslije cega? I sta je meni od tog potrebno da ide ako ne skidam sve i na ono sto budem gitovao.

2. Planiram uzeti duplicolor sprej, eh sad kako bi se postigla neka usteda, jel mozda dobro mijesati neke druge proizvodjace i na cemu da ne stedim?

Kod nas u BiH je obicni sprej Colormax nekih 3€, a duplicolor 10€

3. Jel najbolje da na duplicolor uzmem neki 2K bezbojni kao zavrsni?

4. Moze li se nitro razrjedjivacem ocistiti felga, od prljavstine, masnoca i sl?

5. Jel ima neki poseban prajmer za aluminij, meni je poznat onaj plastik prajmer..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...