Jump to content
FAS Goran
francuz69

Farbanje aluminijumskih felni sprejevima DIY

Recommended Posts

Sto se tice mog novog projekta sa Zender felnama, otvoricu ipak novu temu posto se ova tema zove: Farbanje alu felni sprejevima, a ovaj novi projekat ipak nije toliko farbanje koliko brusenje i poliranje.

Ovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je uveliko pocelo. Evo teme: 

A ja se cudim zasto niko ne stavlja komentare u toj temi, kad ono ne znaju ljudi ni da je otvorena

 

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuz aj da te priupitam kao velikog znalca jednu glupost.

Imam li računa da se zahebavam sa farbanjem ratkapni (predmetno bih radio samo zato što su originalne i kvalitetne) ili pak da kupujem za 1500 din komplet novih. Našao sam par modela sa Lancia znakom koje mi se sviđaju ali su verovatno od lošije plastike....šta znam. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od stanja u kome su te orididji. Ako nisu izubijane vec je samo potrebno da se osvezi boja ja bih svakako isao na farbanje. Ni jedne aftermarket ratkapne nisu lepe kao originalne, barem meni. A sto se tice cene, potrosices oko 1000 dinara. Treba ti schotch brite ili neka finija vodena smirgla da matiras plastiku, pa onda plastik prajmer i na kraju boja u spreju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa ima i dubljih zaderotina koje bi verujem morale da se prvo gituju....jbg

Moraću da bacim pogled detaljnije i sam kad mi se gospođa vrati kući ali mislim da ima dubokih prilično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Admini, proverite sta se desava sa linkovima postavljenim ka drugim temama na forumu. Ja vidim ali drugi korisnici ne. 

Inace tema vam je takodje u uradi sam sekciji samo se zove: sredjivanje i poliranje aluminijumskih felni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve radi kako treba...Dežurni ima neki problem

Screenshot_2016-03-17-21-10-30.thumb.png

 

5 hours ago, francuz69 said:

 Mozda samo da osvezis boju... Zavisi kako si raspolozen

Tako sam i uradio...u roku od odmah:D

 

Vodena šmirgla 800 pa onda 1500. Između i nakon toga pranje sa Axelom.

IMG_20160317_184510.thumb.jpg.4ff87f10eb

Sušenje prirodno pa onda i sa industrijskim fenom za svaki sličaj

IMG_20160317_184522.thumb.jpg.d285a6dc3d

Nakon toga ''bačene'' dve ruke prajmera za plastiku

IMG_20160317_193701.thumb.jpg.24c0c41ca4

Pa onda dve ruke boje

IMG_20160317_200322.thumb.jpg.f7e1a67963

Skinute zaštitne trake sa znakova i gotovo. Ostaje na sušenju noćas pa će sutra na točkove.

IMG_20160317_205126.thumb.jpg.2c04a44b7eIMG_20160317_205134.thumb.jpg.3ca3a5d9ea

Ostalo je naravno onih dubokih ogrebotina ali sam ipak prezadovoljan. Em sam sačuvao originalne ratkapne koje su mi.i najlepše, em sam i prošao jeftino jer sam sprej platio 325din a prajmer mi je ostao od prošlog puta.;)

Koristio sam Happy color sprejeve.

 

 

IMG_20160317_205105.jpg

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo cika Mare. Kao sto sam ti i rekao, samo osvezavanje boje i ogrebotine nece niko ni primetiti. Ipak su to samo ratkapne. Svaka cast, dobro uradjeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto počela boja da mi se ljusti na aluminijumskim krovnim nosačima, sa brusilicom i onom žičanom četkom sam skinuo skroz boju do aluminijuma.posto sada ima riseva od brusilice, da li samo da smirglam sa 240 pa da idem na 320, ili da uzmem alu git i da premazem ceo nosač? U farbari mi dali samo prajmer za aluminijum i sprej za felne, da li mi je potreban i spric git? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alu git body, filler motip, sprej saratoga siva metalic perlato, sprej je odlican, jak je i otporan. 2 sloja filera, 4 sloja spreja. Iskoristio sam 3 spreja boje i 1 filer.

Rezultat

 

IMG_20160604_191619.jpgIMG_20160606_195810.jpgIMG_20160606_200009.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je bila oko 570 čini mi se, košta malo vise nego klasični ali ispadne kao fabrika, preporučio bih ti ako mozeš da nadješ kapice-dizne za sprej, da uzmes širu lepezu. (Oko 150 din) crvena, dobijes u kompleti 3 tipa po dve. Dupli color sam uzeo. Takodje verovatno će ti biti dovoljno dva spreja boje.. Završni sloj možeš prskati na manjoj udaljenosti da bi dobio sjaj samo pazi da ne slije. Ako se to desi samo sacekaj da se osuši dobro, pa vodenom obradi. Samo dobra volja i ispašće odlično. Ova siva naziv Silver Luna.

 

zza4600.jpgzza4601.jpgzza4602.jpg

 

Masku obavezno koristi inače ćeš kao ja kašljati dva dana perlice haha :D

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Viktore, kupio sam taj sprej, pa cu videti kako ce da ispadne, ali nisam nasao ove dizne, tako da cu bez njih da radim. Kad bude gotovo, izbacicu slike. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bi da sredjujem felne ali su plastificirane, kako bi mogao da skinem plastifikaciji, da li mora na peskiranje ili postoji neki drugi nacin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...