Jump to content
FAS Goran
PakoBRABUS

Fiat Tipo 1.4 - problem sa centralnom bravom / zaključavanjem

Recommended Posts

Pozdrav svima,

mozda neko ima slican problem pa mi moze pomoci.

Naime, zeza me centralna brava na mom tipu. Ima i daljinsko. kada pritisnem na daljinskom da zakljucavanje, on se zakljuca i odmah otkljuca. Kada ga zakljucavam na kljuc ista stvar, ja ga zakljucam, on se otkljuca i onda moram da drzim kljuc u desno skroz kao kada se zakljucava i on par puta za redom se zakljuca i otkljuca i na kraju ostane zakljucan :) kada ga tako zakljucam ne mogu da ga otkljucam na daljinski, samo se zmigavci pale ali brava ne reaguje i onda ga na kljuc otkljucam i on samo otkljuca vozaceva vrata, onda ga ja zakljucam i on onda otkljuca sva vrata :)

Nadam da se skontali u cemu je problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri brave na prednjim vratima tj.probaj da zakljucas suvozacevu bravu kljucem,ako uspe onda je ona problem (naravno prednja vrata moraju da budu zatvorena :D inace operacija nece da uspe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne odgovara mi kljuc na suvozaceva vrata, neko nekad menjao bravu. i na gepeku isto ne odgovara kljuc, samo vozaceva vrata i brava za paljenje. kad smo vec kod kljuceva, da ne otvaram novu temu kako se brava moze prepraviti za drugi kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u nekoj bravi, ne zatvara dovoljno pa se odma otvori. Jer krci dok zakljucavas ili otkljucavas?

A odi do nekog krstenog kljucara za 1000din ce da ti naprvi kljuc po bravi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je pobrljavela centrala, jedino ako ti ulazi voda unutra pa da se napravio neki spoj. Ali mislim da je brava pre problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u retkim trenuci radi normalno  :laughing: , moze i na daljinski da se zakljuca ali uglavnom nece. moram skinuti suvozacevu bravu da je probam prestelovati za ovaj kljuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rasturaj nista, imas prostiji nacin da probas bez kljuca :smoke: .

Udji u auto zatvori vrata pa stisni onaj pipak za zakljucavanje na suvozacevim vratima,to ti dodje isto kao da zakljucavas kljucem sa spoljne strane.A to sto kljuc neodgovara,pre ce biti da dugo nije zaklucavao sa te strane pa je malo zapekla(jer kad se menja brava kvaka ostaje, a samim tim i cilindar na njoj) ili ti je izlizan kljuc pa to pravi problem.Mada nije iskluceno da je to neko i promenio,ali ovo mezes da proveris,nista ne kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma on kad zakljuca zakljuca sve, ali je problem sto se otkljucava, tj. ne mogu da ga na prvu zakljucam, a i na daljinskom kad zakljucam on se otkljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se nerazumeo dobro, da bi locirao kvar treba da proveris jesu li prednje brave ispravne( brave na zadnjim vratima i brava na gepeku nisu bitne za tvoj problem).Da bi se prdnje brave zakljucale postoje tri uslova:1. da su prednja vrata zatvorena, 2.da je ispravan motorcic u bravi i 3.da je ispravan mikro prekidac u bravi koji javlja centrali da li je brava zakljucana ili ne.Svi ovi uslovi moraju da budu ispunjeni na prednjim levim i desnim vratima, u suprotnom se desava kao kod tebe.Gore sam vec napisao kako da proveris ispravnos motorcica tako sto ces sa unutrasnje strane rucno da zakljucas jedna pa druga vrata.Da proveris ispravnos mikro prekidaca treba ti unimer ili druga ispravna brava.Ovo su najcesci kvarovi mada mogu da budu u prekidu i zice tamo gde prelaze iz vrata u kabinu kroz ono gumeno rebrasto crevo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radis svaka vrata posebno, neka vrata ce da se otkljucaju automatski, to je mislio kolega ;)

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako drugari, vozaceva kada zakljucam, otkljuca se, suvozaceva ne mogu nikako, kada pritisnem pipak na suvozacevim vratima i zakljucam na vozaceva ostane yakljucan  :laughing: , a kada opet drzim pritistut pipak na suvozacevim i zakljucam na daljinski on se opet otkljuca  :question: .

Moj zakljucak problem u suvozacevim vratima, skinuti tapacirung i mrobati sa podmazivanjem i ciscenjem.

Kolege jeste genijalci  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si skidao nekad tapacir? Nikakva tehnika, vidi proveri i u gumenom crevu u A stubu kod sarke u onaj snop zica da nije neka zica u prekidu, ako ne, skidaj tapacir i vidi bravu da podmazes, ako ne slikaj koja je u pitanju ;) ima dva modela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidao sam na vozacevim sve preprskao WD-om, zadnja leva isto, e drugu stranu nisam dirao. ali meni je logicno da je nesto zapeklo cim ne mogu na suvozacevim vratima da pipak uguram dole, a kada se zakljuca sam ode

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj sa podmazivanjem suvozaceve brave, ako ne uspe sledi zamena

 

 a kada opet drzim pritistut pipak na suvozacevim i zakljucam na daljinski on se opet otkljuca :question:

da li se prilikom ovog postupka pipak na vozacevim vratima spusta u donji polozaj pa se vrati u gornji ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, spustaju se svi kada se zakljuca. Na vozacevim mogu i rukom normalno da ga spustim, a na suvozacevim ne mogu rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suvozacevu bravu probaj da podmazes ako nece zameni je.Ovo zaglavljivanje hoce da se desi i kad suvozac stisne kvaku sa spoljne strane i tako drzi dok ti otkjlucavas auto.Sto se tice vozaceve brave nisam siguran, mislim da je ispravna,proveri instalaciju u vratima ako nije to moraces i nju da promenis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam desnu bravu, u medjuvremenu je pocelo da nesta krci u njoj kada se zakljucava, kao da preskacu unutra neki zubcanici  :laughing:  Raskacio sam je pa cu ih rucno zakljucavati dok to ne resim. znate li sta je sa bravom? Sada se normalno zakljucava na kljuc ali se opet na daljinski sam otkljuca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sličan problem (nemam doduše daljinsko) a usput me zezao i el. podizač kod vozača pa sam skinio tapacirung i dok sam se bavio neuspješno sa podizačem, pri vraćanju tapacirunga mi proradilo zaključavanje. Nisam ništa sprejao ni podmazivao i nemam pojma kako, al radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine mi se slicno desavalo,a sada pre par dana mi se zakljucavao sam od sebe.U oba slucaja je greska bila unutar brave.Naime unutra ima mala stampana ploca sa dva mikroprekidaca i na nju vode cetiri zice.Meni se desilo da je neka zeleno bela oksidacija(mozda i od vode) pojela zice bas na spoju sa plocicom.To sam ocistio, zalemio i sad je sve ok.Naravno bravu treba skinuti,odpertlovati i rastaviti.

Mozda kod tebe to nije slucaj ali ja samo prenosim moje iskustvo.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...