Jump to content
FAS Goran
igor0511

Telenor -> MTS

Recommended Posts

Nikad do sada nisam uzeo fon iz operatera, tu je jedina prednost otplata na rate koju ti na kraju skuplje platis 30%

vise sam za varijantu jeftinije za kes 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš kako, računam da je 50-60% cene uređaja sasvim ok + pretplata oko 1500din mesečno. I još oduzmi inflaciju i pad dinara i izađe sasvim ok ako ne i isplativije.

Ali 80-90% koje oni traže nije ok nikako.Pogotovu što prave takve pakete koje samo blesavi klinci mogu 100% da iskoriste, a svi ostali imaju po 500-600 poruka viška uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vip mrezu koristim oko 6godina, bio sam oko 3 godine na pripejdu, imali su povoljne promocije, koje su mi u to vreme bile odlicne.

 

Poslednje 3 godine sam na postpejdu, 2 godine sam koristio Postpaid 325 ( 325 minuta, 325 poruka, 325mb=~1200dinara, posto je bio rodjendanski popust od 10 000din na ukupnu pretplatu, uzeo sam i telefon, i smanjenje racuna na ~800dinara). Posle isteka ugovora, tarifa vise nije imala, Smart 700 je bila "zamena", ali bilo mi mnogo 1600din, pa sam ih kontaktirao na email i trazio neki popust, ili da se prebacim u drugu mrezu, iz prve su mi ponudili 25% popusta na pretplatu 6 meseci, i mogucnost uzimanja telefona, posto mi se "zurilo", produzio sam ugovor.

 

Smart 700 je dobra opcija, 1 smart=sms, minut, ili mb. Mesecno potrosim oko 350 na razgovor, 50 na sms, i oko 250 na internet. Na internetu sam uglavnom na telefonu, pa srecom 90% je preko wifi mreze, jer bi mi mesecno trebalo 20-30GB...( facebook, whatapp, viber, tapatalk, i YOUTUBE koji bukvalno jede mb...)

 

Otac, majka, sestra i ja smo na ugovor, i uvek smo uzimali telefon uz produzenje, da ne bi davali kes za uredjaj... Ali siguran sam da vise necu uzimati preko operatera, vec cu uzimati popust na pretplatu, jer ima dosta jeftinije ima preko oglasa, a i naleti mi nekad nesto povoljno, pa bolje tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad do sada nisam uzeo fon iz operatera, tu je jedina prednost otplata na rate koju ti na kraju skuplje platis 30%

vise sam za varijantu jeftinije za kes

Platis skuplje, ali i garancija na uredjaj je dve godine, a plati jeftinije imas 3-6meseci garancije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni za sada 2 i to oba pre više od 10 godina.

 

Na jednom se dugme odlepilo i u garanciji zalepljeno toliko vrljavo da je taman izdržalo još mesec dana do isteka garancije.

 

Drugi je SE T630 kome se port za punjač rasklimao. I sada je kao nov osim što ne može da se napuni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo jednom uzeo telefon u mtsu (uzeo u mtsu, al mislim na sve operatere) i nikad vise. Kada sam produzavao ugovor nudili su mi standardno 50% popusta na pretplatu ili popust na telefon, uzeo sam na pretplatu, a galaxy s4 kupio za manje para nego sto su mi oni nudili SA popustom, dve godine garanciju imam. Znaci, ljudi, pogledajte prvo cene po prodavnicama.. Telefon kod operatera se jedino isplati ako use uzme bas jaka tarifa pa dobije iphone 6 za dinar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam cene, 40e me više košta u mts-u po mojoj računici i tarifi ;)

Po meni sasvim ok s obzirom da dobijam otplatu na 24 rate.

 

Inače, javili su se i iz Telenora. U roku od 7 dana će mi sastaviti ponudu za telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: Javili se i iz Telenora. Sve može, nikakav problem nije da daju popust, ali nemaju pojma o ciframa sve dok mi traje ugovor :D

 

Ja kažem da mi nije problem da otplatim tih 2 meseca odmah(inače treba još 35 dana da čekam da bih mogao da uzmem novi uređaj), ali da mi daju konkretnu ponudu koja mi odgovara, ali ne mogu ni to dok ne prođe još tih famoznih 35 dana, tj dok ne budem u zadnjem mesecu pretplate.

 

Tako da se najviše isplati čekati jpš mesec dana pa onda sve ispočetka sa mailovima. Zamolio sam ih barem da zabeleže to što su rekli da opet ne bih čekao 2 nedelje dok stupim u kontakt sa nadležnim odeljenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisnije ti je da im u svakoj narednoj prepisci ubacis prethodne prepiske ispod :) tako ja radim, cisto da preskocim gnjavljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me zanima koga je Neša kontaktirao pa su hteli da pročitaju mail pošto sam ja dobio copy-paste :)

 

Evo, pronašao sam sada u mail-ovima kad sam im slao retrospektivu:

 

30.11.2014. - poslat Email na adresu mtsinfo@telekom.rs, sa potrebnim informacijama oko prenosa broja, željenog paketa kod Telekoma i uređaja uz taj paket.

30.11.2014. - par minuta nakon poslatog Email-a dobijen od MTS-a onaj automatski odgovor, tzv. ''potvrda prijema''.

02.12.2014. - dobijen pravi Email odgovor od MTS-a u kojem je navedeno da je moj Email prosleđen nadležnoj službi i da ću biti kontaktiran.

 

09.12.2014. - oko 20:30 časova poziv iz MTS korisničkog centra. U razgovoru definisano sve, paket, ugovorna obaveza, uređaj.

09.12.2014. - 10-tak minuta nakon završenog razgovora ponovo poziv iz MTS korisničkog centra sa pitanjem ''da li mi odgovara crni LG G3 32 GB kako bi se izvršila rezervacija uređaja''. Odgovorim da sam crni baš i hteo, i izvrši se rezervacija uređaja.

Ponovo mi se kaže da ću biti kontaktiran u toku sutrašnjeg dana kako bi se sve definitivno potvrdilo, ali da će 99% biti odobreno, zato je i izvršena rezervacija uređaja.

 

18.12.2014. - pošto se niko nije javio iako je ''sutradan'' odavno prošlo, zovem korisnički centar na 064789. Zamolim da se upiše u napomenu da mi se jave nadležni.

19.12.2014. - dobijam poziv iz MTS centra (sa broja 19818), ponovo potvrđujemo sve. Pošto mi je ugovorna obaveza kod Telenora isticala 21.12. (nedelja), dogovaramo sledeće:

''Javljam Vam se Nebojša u ponedeljak 22.12. u svakom slučaju, i da onda krenemo dalje, da podnesemo zahtev za prenos broja, kada on bude odobren da Vam pošaljemo karticu i Ugovor, a do 3 dana iza toga i sam uređaj.''

 

23.12.2014. - pošto se niko nije javio u ponedeljak, ponovo zovem centar na 064789, prosleđuju me na 19818. Kažu da čak ne vide ni rezervaciju uređaja u sistemu, ali da je sve prosleđeno nadležnoj službi i da će mi se ''obavezno javiti u toku dana''.

24.12.2014. - pogađate, naravno da se niko nije javio:) , pa ja opet zovem 064789, opet me prosleđuju na 19818. Ponovo upisuju sve moje podatke i kažu da ću biti kontaktiran sigurno u toku dana.

24.12.2014. - zaista, 10-tak minuta nakon završenog razgovora dobijam poziv sa broja 19818. Obavešten sam da je moj zahtev i dalje ''na odobrenju kod direktora'', da nema novih informacija i da nema druge nego sačekati. Pitam koliko dugo obično traje to čekanje jer nešto ne verujem da sam prvi u istoriji Telekoma koji podnosi sličnu molbu, dobijam odgovor da ne mogu da mi daju tu informaciju jer bi bilo nagađanje, zaista ne znaju koliko to čekanje može da traje.

 

Dodao sam im posle ove retrospektive kako ''smatram da je potpuno optimalno da me nazovete u toku četvrtka 25.12.2014. i da ovo konačno sve okončamo na obostrano zadovoljstvo.

Ako tog poziva ne bude bilo, onda ne mora više ni da ga bude ikada, odustajem od ovog svog zahteva...i odoh da uzmem kod konkurencije.'' Otišao i uzeo kod VIP-a.

Zvali me iz Telekoma 08.01.2015.

 

Screenshot_2015_03_23_17_03_45.jpg

 

...ali sam im u ta tri minuta rekao da sad to više nije važno. Međutim, ionako me je zvala da kaže da je odbijen moj zahtev za dodatnim popustom.

Inače, onaj broj 19818 ne možemo da zovemo, možemo samo 064/789, pa da tražimo da nas prebace kod kolega na 19818 što oni uvek urade, jer suštinski sa njima sve dogovaraš oko ovih stvari, ne sa devojkama i momcima na 789.

 

===========================

 

Kod Telenora sve to ide profesionalnije i brže.

Poslao im Email, dobio dan kasnije odgovor od njih:

 

Nov 25, 2014 at 9:16 AM

...kontaktiraće Vas kolege iz nadležne službe u narednih nekoliko dana.

Nadamo se da ćete biti zadovoljni ponudom za produžetak ugovora i da ćemo nastaviti uspešnu saradnju, kao do sada.

 

Istog dana popodne nazvala teta iz Telenora, iznela ponudu.

Nije mi odgovarala ta ponuda i dogovorili smo se da nazove opet za par dana i kaže da li može da koriguje ponudu na bolje (po mene).

 

Thu, Nov 27, 2014 at 9:53 AM

...Drago nam je da ste se u međuvremenu čuli sa koleginicom, a mi joj prosleđujemo Vaš mail, da bi bila u mogućnosti da sagleda vaš celokupan zahtev. Nadamo se da ćete razmisliti o nastavku saradnje.

 

28.11.2014. ponovo nazvala ona ista teta iz Telenora i rekla da ostaju pri ponudi.

Ja ostao pri tome da mi ta ponuda ne odgovara i da ću podneti zahtev za prenos broja nakon isteka ugovorne obaveze.

 

Mon, Dec 1, 2014 at 11:09 AM

Kao što ste naveli, 28. novembra Vas je kontaktirala koleginica iz nadležne službe i predstavila koje trenutno pogodnosti za produžetak ugovora možemo da Vam ponudimo. Iskreno nam je žao što u prezentovanim ponudima niste pronašli onu koja Vam odgovara. Ipak, neke dodatne pogodnosti od onih koje su Vam predstavljene tom prilikom trenutno nismo u mogućnosti da Vam ponudimo.

 

Zahtev za prenos broja možete uputiti nakon isteka ugovorne obaveze, 21. decembra, uz prethodno plaćeni novembarski račun...

Nisu pravili nikakav problem ni oko otključavanja uređaja:

to: otkljucavanjeuredjaja@telenor.rs

date: Wed, Dec 10, 2014 at 4:27 AM

Ugovorna obaveza ističe 21.12.2014., Vaše kolege iz call centra mi rekoše da obično treba do 15 dana da se dobije kod, tako da podnosim zahtev ranije, taman da kod za otključavanje stigne na vreme. ;)

Naravno, pre ovoga su oni osnovni podaci o korisniku i samom uređaju.

I:

from: otkljucavanjeuredjaj@telenor.rs

date: Sat, Dec 20, 2014 at 12:22 PM

Poštovani,

U vezi sa vašim obraćanjem koje se odnosi na aparat HTC Desire X, sa IMEI brojem xxxxxxxxxxxxxx, želimo da vas obavestimo o sledećem:

Kôd za otključavanje telefona koji vam dostavljamo Telenor je dobio od proizvodjača telefona, pa ne može garantovati za ispravnost podatka. Molimo vas da pažljivo unosite kôd, jer je broj pokušaja ograničen na 3 puta. Nakon 3 neuspešna pokušaja otključavanje je moguće samo o trošku korisnika uz ovaj dokument, koji je potrebno priložiti ovlašćenom servisu.

Kôd za otključavanje aparata je: xxxxxxxxxxxxxxxx

Kôd za otključavanje se unosi kada se na ekranu pojavi zahtev za unosom, nakon uključivanja uređaja sa SIM karticom druge mreže.

Molimo vas da sačuvate ovaj dokument, koji je potrebno priložiti ovlašćenom servisu u situaciji neuspešnog otključavanja aparata sa navedenim kodom.

Zahvaljujemo se na razumevanju i srdačno vas pozdravljamo.

Ove ''xxxxxxxx'' sam sada editovao.

Oko ponude sve smo definisali već posle 4, 5 dana. tj. znali na čemu smo.

Oko otključavanja uređaja sve stiglo na vreme, dan pre isteka ugovorne obaveze.

Stvarno profi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Izvini ako sam te previše iscimao za ovo da kucaš, baš si mi detalno sve objasnio.

 

U startu se vidi da su iz Telenora profesionaliniji. U MTS je sve nešto ofrlje.

 

Sačekaću najverovatnije još ovih mesec dana pa da probamo ispočetka, nadam se sa više sreće. I danas su bili baš raspoloženi za sve što tražim, samo imaju to glupo pravilo da ne znaju koliki popust dobijam dok ne naprave konkretnu ponudu, a ponude nema dok traje ugovor.

Samo se iskreno nadam da su negde evidentirali do kog "levela" sam došao da ne bih za mesec dana opet ispočetka išao :)

 

@Bocca u mail-u imam samo svoj zahtev i njihovo obećanje o pozivu, ostalo smo preko telefona rešili, mada ću im i ovo proslediti i zamoliti da me opet zovu iz službe. Valjda će hteti da izađu u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi im bili interesantni za to sto tražite, mnogo bolje uslove, mesečni računi vam moraju biti daleko veći. Vaših 1500 din mesečno im nije interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešno. Slično kao i za banke, deluje da je bolje da imaju jednu veliku firmu koja ima milijarde prometa nego stotine manjih firmi sa daleko manjim prometom. 

 

Međutim, nije tako. Nijedna (pametna) firma ne bi smela da dozvoli sebi da poslovanje zasniva na saradnji sa jednom velikom firmom. Zašto? Pa zato što ta jedna velika firma sutra proglasi bankrot ili odlazak iz Srbije ili bilo šta i njegovo poslovanje je ozbiljno ugroženo. Ovako sa manjim firmama tj. u ovom slučaju pojedincima je mnogo manje bolno. Ako ode jedan nije neka šteta. Teško će otići njih 100 000 odjednom, a da se pritom ne dogodi neka prevelika promena. Recimo, to su u Telekomu počeli da kapiraju kada su pustili SBB da preuzima fiksnu telefoniju računajući da će SBB da zakupi telekomovu infrastrukturu i kao to je to...

 

Međutim, SBB im uvali onu stvar i krene da razvlači svoju infrastrukturu, a pritom nudi i odlične pakete, daleko ozbiljnije od bilo kog koji Telekom trenutno ima. Odoše silni ljudi, a Telekom ostade bez para. Iz meseca u mesec sve manji priliv i nije smešno uopšte. ;)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno razumljivo. Kod mene u kući ne koristimo nešto preterano fiksni.

 

Uzeli smo onaj SBB trio paket za 1 dinar doplate za telefon i uređaj. Za sada samo ja koristim SBB telefon.

Ako potrošim ispod (lupiću sad) 10 sati razgovora ili tako nešto ništa ne plaćam. Uglavnom mi račun za telefon bude oko 40 dinara kada se sve sabere i oduzme.

 

Sa druge strane Telekomov fiksni još manje koristimo. I znate koliko bude račun?  Oko 1000 dinara zbog silinih pretplata i gluposti.

 

Samo da nagovorim moje i gasimo Telekomov broj.

 

Moraju ljudi da shvate da nemaju više monopol i da sada treba da se bave malo marketingom.

 

@Srdjos moj razlog da očekujem uređaj je što sam već 4 godine korisnik i planiram da budem još 2. Pa ti računaj koliko sam ja njima novca dao za 1500din mesečno + telefoni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dovla stoji to što pričaš ali zamisli da si ti provajder i da ti neko traži iPhone od 700e a da dobije uslove da ga plaća kao da je kupio LG-a za 1500 din ?!?!  Hoce li ti se to isplatiti, da budeš na nuli ili u gubitku ili hoćeš da radiš sa nekom minimalnom zaradom?

 

 

@igor0511 i ja sam kod njih još dok je bio Mobtel znači iha godina pa kad sam se natezao za račun, dobio sam odgovor "to je to što vam maksimalno možemo ponuditi" dok kolega pegla račun oko 5-6000 mesečno i njemu maksimalno izlaze u susret, šta god zatraži maltene dobije. U čemu je razlika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio sa tobom iz dva razloga.

  1. Iphone košta 600, a ne  700e :)
  2. Niko njima ne traži da spuste cenu da bi oni bili na gubitku, već samo da izravnaju cenu sa MTS-om. Kako se mts-u isplati, a njima ne?

I piše ti gore šta su mi odgovoriii. Može da se dobije popust i nije nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam pročitao da je MTS generalni uvoznik iPhone-a a da Telenor i VIP uzimaju od njih, eto razloga. A to što ti nabrajaš su sasvim korektni korisnički zahtevi ali nažalost ne u korektnom privrednom okruženju.

 

Kad dobiješ popust, javi ;)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srdjos

Generalni uvoznik za Apple (pa samim tim i za iPhone) je upcom ili tako nešto se zove firma zaboravio sam. Od njih svi uzimaju sve Apple proizvode. I Telekom i Telenor i VIP i iStyle i iLike... svi. ;) 

 

Osvrnuo sam se na komentar da firmu zabole za nekoga ko trošiu 1500rsd mesečno. Naravno, naši ljudi računaju ovako - ako je iPhone 600€ i ako ja potpišem ugovor na 24 meseca to je onda 600/24 = 25€ mesečno. E na to bi mogli da mi daju još i neki popust što sam korisnik već 5-10-15 godina i taman eto meni odgovara da to bude 15€ :) 

 

Zaboravlja se kamata za odloženo plaćanje 24 meseca, zaboravlja se telefonski saobraćaj koji opet treba nešto da vredi ne može baš džabe da bude, zaboravlja se još mnogo toga. Ono što je dokazana činjenica jeste da je svaki telefon skuplji kada se kupi preko operatera nego direktno za keš, a od operatera uzmeš 50% popust na pretplatu. To je tako jer uzimaš robu na 24 rate. 

 

E sad... naravno ima tu i sitnih podvala od operatera gde oni vrednuju osnovnu cenu telefona više nego što je realno, vrednuju paket više nego što je realno itd itd... tu je naravno već do tebe kako ćeš se snaći ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je za mene realno je recimo 450e na 24 meseca + paket od 1500din.

 

To mu sve zajedno izađe 750e.

 

A 77000 za telefon koji inače košta 72000 u prodavnici + paket je zaista nerealno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, Upcom je distributer za celo podrucje Balkana a i siri region i svi ostali reseleri su duzni nabavljati iPhone proizvode od zvanicnih kanala.

Da li MTS ima bolje uslove od ostalih operatera je diskutabilno jer postoje razlike u cenama koje treba objasniti.

 

Kod nas su telefoni generalno skupi jer imamo carinu i pdv koje moraš namiriti državi, onda imaš zaradu resellera i uvoznika a sve to jer generalno imamo loše i zastarele zakone oko uvoza uredjaja.

Zato u Nemačkoj, Švici i drugde iPhone kod operatera košta mnogo jeftinije nego kod nas a i za keš je uglavnom ista priča

 

Mislim da je prvi pravi Apple Store u Nemačkoj, sve ispod su reselleri

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Igor

Reklamiraju se sada ovi ultra jeftini krediti... suština je da je kamata na godinu dana i na 100.000rsd oko 7-8 hiljada tj. oko 7-8%. Recimo ako bi uzeo taj kredit da kupiš telefon ti bi za 72.000rsd na dve godine platio oko 10.800rsd kamate na taj kredit (ovo sam izveo prostim ponderisanjem, ali cifra je tu negde). Dakle, koštao bi te 82.800rsd preko tog kredita, a preko operatera 77.000rsd (nisam gledao detalje ponude, samo gledam ovo što si ti napisao pa sam možda nešto i prevideo). Dakle, jeftinije je preko operatera :)

 

@srdjos

Količina je ključni faktor. U Nemačkoj šta god da radiš imaš tržište od 88 miliona ljudi i možeš uvoziti ozbiljne količine. Uvoz ozbiljnih količina podrazumeva odmah smanjenje troškova na administraciji, poštarini, transportu itd. Nije isto kupiti recimo 10.000 iPhone-a ili 100.000 ;) Činjenica jeste da kod nas svaki trgovac mora u startu da duplira nabavnu cenu da bi mogao da plati državi sve troškove (pod uslovom da država ne naplati nešto i retroaktivno), a onda da odredi i sebi neku zaradu pa su onda cene takve kakve jesu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni to loša ideja, samo se ne bih zezao nešto previše sa kreditom. Ovako mi je lakše da mi sve stiže kao jedan račun( a i lepši je psihološki osećaj bez kredita :) ).

 

Ako bih uzimao od nekog ko nije provajder pre bih uzeo u inostranstvu, ionako mi banka stalno nudi neke revolving gluposti sa skoro pa 0% posto kamate.

 

A što se Iphone-a konkretno tiče moje iskustvo je da nije ni u inostranstvu nešto mnogo jeftiniji. Možda 20-30e na mestima gde sam ja gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi im bili interesantni za to sto tražite, mnogo bolje uslove, mesečni računi vam moraju biti daleko veći. Vaših 1500 din mesečno im nije interesantno.

 

Nije iznos računa najbitniji. Mnogo više gledaju:

 

- koliko je ostalo neiskorišćeno od tih unapred (kroz pretplatu) plaćenih resursa (minuta, poruka, interneta) jer im se više isplati i mnogo više vole korisnika koji iskoristi npr. tek pola od onoga što plati.

- koliko puta godišnje je prekoračen broj resursa (minuta i/ili poruka i/ili interneta), jer opet operateri više vole korisnika koji probije pretplatu par puta godišnje.

- koliko roaminga.

- koliko smo imali poziva ka drugim mrežama (jer ih to košta), tako da što manje zovete van mreže kojoj pripadate, to vas više vole jer njih pozivi unutar mreže faktički ne koštaju ništa.

- koliko poziva primate sa drugih mreža...jer ako vas malo-malo zovu sa drugih mreža, onda vas vole jer svaki taj poziv njima donosi novce.

- iznos pretplate i redovnost plaćanja.

 

Pojednostavljeno je reći da oni gledaju samo iznos prosečnog računa.

Npr. mnogo više vole račun od 1.500 dinara gde je tokom meseca bilo 150 poziva ka vama iz drugh mreža, nego istih 1.500 dinara sa samo 20 poziva iz drugih mreža ka vama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA sam u Telekomu vec 7 godina, i kiada sam prosle gdine trebao da produzim ugovor, trazio sam S4 mini, ali da ide uz doplatu od 13000, a ne od 27000. Posle natezanja od jedno 15 dana, dobio sam odgovor da to u tom trenutku nije bilo moguce, ali mogu da dobijem telefon za dinar koji je inace doplata 10000. Posto je taj telefon isao zeni, a i svideo joj se, nisam pravio neku preteranu galamu, vec sam uzeo i produzio ugovor na 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...