Jump to content
FAS Goran
igor0511

Telenor -> MTS

Recommended Posts

Imam jedno pitanje za vas pa se nadam da neko ima više iskustva od mene u ovakvoj raboti :)

Elem, sada će 4 godine kako sam postpaid korisnik Telenora. Nisu me nešto oduševili zbog stalnih promena ugovora i to svojevoljne promene kada je ugovor nepovoljniji po mene, a u obrnutoj situaciji su imali ogromne peripetije. Ali ruku na srce nisu me nikada ni zavrnuli nešto mnogo za pare. Najveća "prevara" je bila 200din prenos računa na moje ime. A i uglavnom sam uspevao da  isteram pravdu uz malo buke i spominjanja zakona o zaštiti potrošača.

 

Sada planiram da prenesem broj u MTS.

Znam da će mi Telenor ponuditi neki "povoljniji" ugovor da ne bih otišao kod drugog provajdera.

 

E sada ono što me zanima je da li mogu u MTS-u da dobijem povoljniji ugovor za prelazak? Konkretno da li ima šanse da dobijem dodatni popust na telefone koje daju na ugovor.

 

Imam još tačno 2.5 meseca ugovora u Telenoru i nakon 2 meseca mogu da podnesem zahtev za raskid tako da tada planiram i prelazak u MTS.

Svako iskustvo je dobrodošlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš nikakav popust kada prelaziš u mrežu, u ponudi su ti samo aktulelne kampanje. Ali za dva meseca mozda se i promeni nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek mozes i da probas da pitas ove u mts,kazes ja bi da raskinem ugovor sa telenorom i da predjem kod vas,da li mozete da mi date to to i to ili sta vi nudite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nije sramota pitati :)

 

Uostalom hteo sam tako i u VIP da pređem i odem u Delti u Telenor da vidim sa njima kako ide procedura i uvale mi sa nekim ultra-mega-giga popustom ovaj S Advance i ugovor na 2 godine.

 

@Simke znam da zvanično nema nikakvih pogodnosti, ali nezvanično dele šakom i kapom samo da potpišeš ugovor pa sam mislio da ih otovoreno pitam kolki popust dobijam ako pređem. Isto ću i da vidim sa Telenorom čime planiraju da me ubede da ne pređem s obzirom da je ponuda dosta lošija trenutno(1600din prema 700din u MTS-u bez telefona za gotovo istu stvar + više interneta u MTSu ili 1400din sa telefonom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao pre 2 meseca iz Telenora u VIP. Ceo decembar intenzivno se dopisivao mail-ovima, a bogami i zvali me više puta iz korisničkih centara svih operatera na osnovu tih mailova.

 

MTS je pristao da mi da popust od 10.000 dinara na uređaj. Čak izvršena i rezervacija uređaja na ime, samo eto ''da se još to potvrdi za koji dan''.

I, to ''koji dan'' je trajalo 20 dana, ali ''direktor nije još odobrio'', ''na čekanju je i ta moja molba i ostale''. Naravno, nisam hteo da podnosim zahtev za migraciju broja dok ne dobijem napismeno od njih da smo se dogovorili...na kraju sam im poslao Email u kome sam napisao da mogu do tad i tad da me obaveste, a ako me ne pozovu do tog datuma, onda posle više ne moraju ni zvati, onda odustajem od zahteva. Taj datum prošao, nisu zvali. Prešao u VIP, prošlo jedno 15 dana kako sam kod njih, kad zovu iz Telekoma da mi kažu da eto moj zahtev ipak nije odobren. Rekoh, nema problema, ionako je zastareo u međuvremenu. :D

Tako da suštinski, MTS ne daje ništa kao ''stimulaciju'' za prelaz.

 

Telenor je za ostajanje kod njih ponudio 25% popusta na pretplatu za vreme trajanje nove ugovorne obaveze (24 meseca), i redovnu cenu za telefon koja se inače doplaćuje za željeni paket. Npr. ako se fon doplaćuje 20.000, toliko ćeš doplatiti. Drugi predlog im je bio da nema popusta na pretplatu, ali da mi daju popust od 20% na cenu uređaja koji sam hteo...što je u mom slučaju bio zanemarljiv iznos u dinarima jer umesto da doplatim uređaj oko 16.000, rekli su da eto mogu da ga dobjem za 13.000, ili tako nešto. Dakle, ništa.

 

VIP je u to vreme imao akciju 20 i 15, gde se kombinuje taj iznos popusta na pretplatu i na uređaj. Jedini koji su davali istovremeno popust na obe stvari, plus je kod njih uređaj bio najpovoljniji.

Pošto sam već imao jedan broj u VIP-u i letos sam dobio popust na pretplatu od 20% bez ikakvih problema, plus uređaj za dinar...pitao sam može li još popusta na pretplatu pozivajući se na taj slučaj. Ali, rečeno mi je da je to popust koji odobrava sam prodavac, ekspozitura, i da on postoji samo za produženje ugovora, ne i za zaključenje novog. Dakle, ni VIP ne daje nikakvu posebnu, dodatnu ''stimulaciju'' za prelaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mozes dobiti je 50% popusta na racun uz ugovor na dve godine a to ce ti Telenor isto ponuditi kad im javis da odlazis. Na telefone u MTS-u verovatno neces dobiti nista jer ce te tretirati kao novog korisnika. Telekom je dosta losija mreza, slabije pokriva Srbiju signalom za brzi internet, preopterecen a i sama mreza ponekad primetno "padne"

Zato je jeftiniji 20-30% od Telenora. Ako ti ono gore navedeno nije bitno, samo das zahtev za prenos

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači sve u svemu ništa ni od koga ne dobijam :D

 

Ja sam se nadao popustu za telefon pošto je u MTS-u i ovako dosta jefitniji nego u Telenoru tako da bi dodatnih 10-15% bila fina razlika. 

U pravu ste za sve, poslaću po mail svakom operateru pa da vidim šta će da kažu.

 

@srdjos pravo da ti kažem ni Telenor nema neki dobar signal. Prethodni posao mi je bio na 16. spratu Beograđanke. Svi su imali domet u zgradi, a ja sam morao u čoškove da se zavlačim ili da čekam lift 5min da bih sišao dole i javio se na telefon :D

 

I hvala svima na savetima :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u Telenoru, pa se napravio pametan da je Telekom veći pa samim tim i bolji, pa onda ispao glup da je VIP jeftiniji, a isti i na kraju sam ponovo u Telenoru. 

 

Naavno, svako ima neke svoje zahteve i potrebe, ali ni sebe ne smatram nešto preterano zahtevnim. Bitno mi je da je mreža stabilna, da je račun transparentan i da je podrška profesionalna i brza. 

 

U Telekomu stabilnost mreže tu i tamo je ok, račun relativno transparentan, ali upit stanja kasni po nekoliko dana, a podrška ne daj Bože da im se obratiš. Em, ne znaju, em su spori em su državna firma. 

 

U VIP-u Bože sačuvaj i sakloni. Stabilnost mreže qrčina, stanje računa kasni u proseku 24h, a podrška ne postoji. Koliko god neverovatno zvučalo - nesposobniji su od državne firme. 


EDIT: Što se tiče Telenor signala u Beograđanci uvek im možeš poslati mail da ispitaju stanje. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka mreža ima "džepove", a i treba sam mobilni uredjaj testirati u istoj toj zoni ili ga uporediti sa nekim drugim, znaju i oni da zezaju i to poprilično.

Inače, Telekom dobro pokriva zemlju GSM signalom ali brzi retko gde nahvataš, žena mi je na 064 pa znam.

 

Sam moraš odrediti šta ti je bitno, 15% jefitnije ili Internet dostupnost, mada, verujem da je BG dobro pokriven, kupi neku prepaid karticu pa malo testiraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje neko licno misljenje je da telenor ima vece povoljnosti u odnosu na vip.U vipu sam vec cetrvrta godina i razmisljam da predjem u telenor.Vip ima ubedljivo najgori internet.Moja sestra u telenoru vec deveta godina i prezadovoljna,net je mnogo brzi i imaju bolji izbor uredjaja.Za telekom sam cuo da ga hvale,ali ima i kome ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahha slažem se za MTS i Telenor, za VIP još nisam proveravao, ali po iskustvima ljudi to je to.

 

Telenor me je nervirao jer vole da zavuku sa nekim ugovorima, glupostima i slično pa ispada jako ružno kada tako pokušaju da bukvalno otmu 300 dinara, ali koliko vidim i drugi rade isto.

 

Za VIP sam baš svašta čuo. Najviše sam se čudio onoj priči oko čestitanja NOve Godine preko MMS-a i nakon toga naplaćivanju te poruke.

 

Što se Interneta tiče nisam nešto zahtevan korisnik. 2-3 puta na dan proverim mailove na telefonu, odgovorim ako treba i to je to. Mesečna potrošnja mi je oko 60MB što je realno smešno. Kada nema mreže opet mi nije smak sveta pošto samo još u kolima fali da wi-fi uvedem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad potpišeš ugovor na dve godine, nema šta da te zezaju osim ako sam sebe ne zezneš tipa koristiš internet u roaming-u ili zvrckaš inostranstvo, e tu klepaju po ušima, sve ostalo je transparentno. Ja sam već par godina u Telenoru, 0 problema s njima

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  1. Stiže meni koverta "Možete da se radujete, imate dodatnih 200min i 200 poruka u toku Vaše mesečne pretplate". Sitnim slovima ispod piše- cena pretplate je 1695din( stara cena 1440). Lepo pozovem telefonom i pitam u čemu je problem jer mi ne treba više minuta i poruka i kaže teta da mora tako jer je moj ugovor ukinut. Odem tamo i derem se malo na njih i daju mi jeftiniji ugovor.

     

  2. Tri godine kasnije izađe novi paket 20din jeftiniji +50MB interneta i zovem ih telefonom da mi promene i kažu da ne mogu jer mora lično. Odem lično i krenu da me smaraju jer je telefon na oca( pošto sam korisnik preko 4 godine, a tada nisam bio zaposlen).

     

  3. Odem da prenesem ugovor na svoje ime i obrišu mi 400min i ko zna koliko poruka bez najave jer se resetuje pri promeni paketa.

     

  4. Naplate mi promenu vlasništva 250 dinara.

Evo 4 kontakta sa Telenorom i 4 problema. Da ne pominjem što su par puta bili užasno neljubazni kada sam ih molio nešto preko telefona da urade.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačka 1 je regularna ukoliko nisi imao potpisan ugovor, operater može da menja uslove paketa.

 

Tačka 2 - u pravu su, ako je broj telefona na jednu osobu, ne možeš ti da radiš u ime te osobe makar ti bio i otac. Da li možeš da radiš nešto sa nečijim autom a da nemaš punomoć od vlasnika auta, ne možeš, isto tako ti je i sa brojem.

 

Tačke 3 i 4 su isto ok, to stoji u njihovom cenovniku i pravilniku, s tim si trebao biti upoznat i od strane radnika Telenora koji ti je menjao paket.

 

Ovde vidim samo tvoje negodovane jer ne ide onako kako ti hoćeš :)

Za te stvari krivi neefikasnu državu koja je operaterima dala slobodu da rade šta hoće, čitaj neregulisana oblast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva tri operatera su kerov qrac, ali od svih njih telenor je najmanje zlo. Ne bih ja prelazio kod drugih za sada.

 

Inace ja sam imao vatrene rastanke i sa vipom i sa mts-om. I jedni i drugi su dobili iscepane ugovore po prostorijama kao konfete, malo nereda koliko sam uspeo da napravim i ostecen sluh od jelte mog urlanja na njih kretene.

 

Telenor se drzi za sada. Pokusavaju s vremena na vreme da me nateraju da predjem na noviji paket posto je moj "zastareo", ali ih odmah odgonim u majcinu i zavrsimo sa time

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačka 1 je regularna ukoliko nisi imao potpisan ugovor, operater može da menja uslove paketa.

 

Tačka 2 - u pravu su, ako je broj telefona na jednu osobu, ne možeš ti da radiš u ime te osobe makar ti bio i otac. Da li možeš da radiš nešto sa nečijim autom a da nemaš punomoć od vlasnika auta, ne možeš, isto tako ti je i sa brojem.

 

Tačke 3 i 4 su isto ok, to stoji u njihovom cenovniku i pravilniku, s tim si trebao biti upoznat i od strane radnika Telenora koji ti je menjao paket.

 

1- bio ugovor na još 12 meseci u kome striktno piše 400min i 400poruka za 1440din ;) Čak je pomenuto da u slučaju kršenja ugovora nadležnost ima sud pa ih nisam tužio.

 

2- ne kažem da nisu u pravu, ali paket je bio identičan, tj 17din jeftiniji i uz malo Interneta. Pa ko je lud da na to ne pristane? I ono što mi smeta je što su pod 1. reagovali svojevoljno iako nisu smeli, a u povoljnijoj situaciji po mene nisu hteli sami da menjaju ugovor.

 

3. i 4. - opet prevara po meni.

Da su mi lepo rekli da se minuti resetuju ne bih 3 dana silazio sa telefona i onda promenio ugovor. Ukoliko je 500min i 500poruka 16xx dinara meni su onda uzeli oko 1300din sa tim minutima, a poruka je bilo preko 1000, ali to ne računam jer ih iovako ne korisitm.. Da li to smatraš poštenim? Ili je ipak neko od službenika trebao da kaže " E dečko sačekaj malo sa paketom, vidiš šta gubiš"?

 

A za troškove promene nebitno, nije neka stavka, samo taj stav mi smeta. Lepše je lepo reći sve pre nego što uradim nego ovako zavući.

 

I naravno da ću negodovati ako smatram da nije kako treba :) Isto tako bih i bez problema prihvatio njihovo obrazloženje za svaku od ovih stavki ukoliko bi mi objasnili zbog čega su u pravu, ali toga nije bilo. Za svojevoljnu promenu ugovora sam čak i dobio odgovor "Jer nam se može i zašto Vi nas ispitujete" i posle otišao u poslovnicu da pitam ko je tu lud.

 

@Bocca znači valjaju oni samo oni koji ne stignu još da pokušaju danas prevare :D Vidim da se ne isplati menjati operatera.. poslao sam mail Telenoru da vidim šta mogu da mi ponude za konkretan telefon i paket pa čekam odgovor.

 

Napisaću ovde šta su rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bukvalno se svodi na to. Pretuzna cinjenica :)

 

Inace, sto se tice odlaska, mojoj curi su uvalili novi paket, naravno losiji od prethodnog i isli smo tamo, pitali, predlagali, napusavali ali nista. I onda predje u MTS, i tipa dan pre prebacivanja kartice zovu iz telenora da se izvinjavaju onoliko, i da bude sve i svasta ali prekasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u telekomu sigurno 10god, tj. jos od prvih post paida i nikada problem nisam imao. Imam paket od 650min i 850sms i valjda neogranicen internet. Kosta skoro 2000din mesecno ali se ja vec par godina vezem ugovorom i imam 50% umanjenja na pretplatu tako da mi je to odlicno. Ne razmisljam ni koliko dugo pricam niti koga zovem niti pa proveravam stanje, a uz to mislim da se i prenose neiskorisceni minuti i poruke. Smatram da je pokrivenost signala u zemlji dobra, idem svuda i ne secam se da negde nisam imao mreze.. Internet je los, nije neupotrebljiv kao npe.moja zena sto ima besplatan u Telenoru :) ali bi mogao da bude bolji. Ponuda telefona mi neodgovara zbog velikih cena i ne svidja mi se sto bi recimo za mene kao dugogodisnjeg korisnika i recimo tebe kao novog bila apsolutno ista. Probao sam da ostvarim neku bolju ponudu kao stari korisnik ali ih to ne zanims uopste :)

Moj savet ti je da Vip ne uzimas u razmatranje uopste. Nisam nikad dobru rec cuo za njih. Najvise se zale ljudi na kradju i znam da imaju najlosiju pokrivenost signalom a i valjda najbolju ponudu uredjaja :) Drzi se Mts-a i Telenora. Sa Telenorom znam x ljudi koji su se natezanjem sa menadzerima dobili mnogo bolje ponude. Mts ko sto rekoh...ne zanima :)

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači VIP nikako :)

Poslaću upit i MTS-u, ništa me ne košta.

 

A što se provajdera tiče nisam ja neki zahtevan korisnik niti nešto zanovetam, ali nažalost ili srećom sam  morao da naučim mnogo o menadžmentu i marketingu i slušao sam u toku studija i sada slušam mnogo predavanja ozbiljnih menadžera i kapiram kako treba postupati sa dugogodišnjim kupcem. Znam i za situaciju da su ljudi dobili nov C3 od Citroena jer su 10 godina održavali luksuznije automobile u ovlašćenim servisima, a ovi naši zakeraju za sitnice.

 

Sa druge strane prvi telefon sam dopatio 45 000din uz paket 1440din, drugi telefon 10 000 ili nešto manje uz paket 1600din ili nešto preko, znači ja sam njima u 4 godine preko 130 000 dao i spreman sam opet da platim telefon i paket na 2 godine što smatram dovoljnim razlogom da mi daju bolju ponudu. Mada videćemo već šta će da kažu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da su mi lepo rekli da se minuti resetuju ne bih 3 dana silazio sa telefona i onda promenio ugovor. Ukoliko je 500min i 500poruka 16xx dinara meni su onda uzeli oko 1300din sa tim minutima, a poruka je bilo preko 1000, ali to ne računam jer ih iovako ne korisitm.. Da li to smatraš poštenim? Ili je ipak neko od službenika trebao da kaže " E dečko sačekaj malo sa paketom, vidiš šta gubiš"?

 

I naravno da ću negodovati ako smatram da nije kako treba :) Isto tako bih i bez problema prihvatio njihovo obrazloženje za svaku od ovih stavki ukoliko bi mi objasnili zbog čega su u pravu, ali toga nije bilo. Za svojevoljnu promenu ugovora sam čak i dobio odgovor "Jer nam se može i zašto Vi nas ispitujete" i posle otišao u poslovnicu da pitam ko je tu lud.

 

 

Tačka 1, na sajtu im stoji sledeće:

"Telenor zadržava pravo da promeni način na koji uslugu naplaćuje, kako bi usluga bila dostupna svim korisnicima pod najboljim uslovima "

https://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Tarifni-paketi/Postpejd-tarifni-paketi/

Dakle, ogradili su se :)
 
 
Naravno da je nepošteno i službenik ti je trebao reći šta gubiš u slučaju promene paketa tj da ti prenese njihove uslove i pravila i imaš apsolutno pravo da se buniš i digneš glas. No, vidim da se ni ti nisi baš informisao :)

 

Ako misliš da se teraš s njima... ovde, tačka 3:

"U mesecu kada ste promenili paket, pretplata i saobraćaj iz paketa obračunava se srazmerno broju dana korišćenja. Isto pravilo se primenjuje kod starog i novog paketa."

https://www.telenor.rs/?section=private&page=4124&category_id=61

Što znači da su oni tebe obmanuli i da možeš da ih teraš po sudu ako negde/nekako nije napisano drugačije a to treba proveriti i tu mogu da "padnu" :)

 

Na internetu ćeš primeniti dosta tekstova u vezi ovoga i to da nisi ni prvi ni poslednji koji je ovako prošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji na sajtu, ali nije bilo u mom ugovoru. Spomenuli su mi da piše na sajtu kada sam se žalio pa sam im ja onda pričao šta piše na tarabi i šta se Muji desilo :D

 

Sve je i u slučaju promene paketa "regularno" :)

 

Ja sam promenio paket 15og u mesecu i dobio 250min. A to što sam pre toga imao oko 650min nikom ništa jer se računa srazmerno broju preostalih dana.

Ograde se oni uvek fino.

 

Ništa, čekam ponudu od Telenora i MTS-a pa da vidimo ko će hteti više da izađe u susret.

 

Ukoliko me u obe mreže iskuliraju uzeću u MTSu bez telefona paket za 700din i kupiti telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i meni ističe ugovor, cak su me zvali, nisam cuo tel i sad poslali poruku. Sta raditi, da li preći u MTS ili juriti ove

 

cxcv45.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...