Jump to content
FAS Goran
mile-kikinda

Fiat Ducato 2.3 JTD - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Prijatelji imam jedan problem

 

Posedujem fiat ducato 2.3jtd-2003 godine

problem je u tome sto nekad pali a nekad ne, recimo 5 dana pali a 6 nece .

vergla ali nee da sastavi, nema dima na auspuhu ili slicno, ali kada ga na guranje upalim i to na 1 do 2 metra i nakon toga on pali bez ikakih problema, neko vreme .. nebitnoo da li je vruc ili hladan oon pali, i od jednom neece.

Danas je bio majstor sa dijagnostikoom jer nije hteoo da upali.. Dijagnostika nije pronasla ni jednu gresku, niti je do sada bila neka greska u njemu.

 

Sta je moogue da je uzrok toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vergla? Jel ti vlazi nafta negde? Egr? Senzor radilice i senzor pritiska goriva? Dizne, pumpa? Kod? Alarm ako imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da curi na nekoj dizni, pa zato ponekada ima problem sa paljenjem, tj. samo vergla bez i da se ''nakašlje'' kako bi upalio.

Ali, kada upali, povežite tada Examiner, gledajte rad dizni, pritisak nafte isto...kako u leru tako i kada se da gas, morala bi tada da se vidi anomalija ako je ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas tako vergla bez da se "nakaslje"..

mada mi se jednom da prilikom palenja desilo, da se uz verglanje "muci" da sastavi i onda sastavi nakoon kratkog vremena  i kasnije je palio tako reci na okret kljuca sve do sada.

 

MS PK,

 

Kao sto sam i rekao, vergla tako reci u prazno bez nekog mucenja

iskreno Duati je u grazi, na pogled bez nekog skidanja zastitnih plastika sve je suvo, nisam primetio da je negde vlazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika, startovanje motora, i onda gledanje parametara dizni i pritiska goriva, kako u leru, tako i na gasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji evo da vam samo kazem  cemu je bio problem

posto niko u mom gradu nije  mogao da mi kaze tacan uzrok tog problema oko palenja, ja sam otisao u ovlasceni servis za fiat vozila naj blizi meni koji se nalazi u zrenjaninu, u pitanju je fiat servis djukic. posto sam mu objasnio sta se i kako desavalo, i zahtevao dijagnostiku, medjutim isto sto je i kod mnogih ljudi koji poseduju dijagnostiku prikazalo da NEMA GRESKE.

Njegova solucija nakon toga sto dijagnostika nije prikazala greskum konstatovao je da je u pitanju SENZOR RADILICE, sto je i bilo tacno, nemam vise problema, pali za sada bez greske, od servisa do sada proslo je 3 nedelje. sve je oke

 

ukupno sa njihovim radom i deo koji je zamenjen je iznoslio 4, 500 din.

 

Jos jednom hvaala sivima .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan..ja sam taj i taj. Nov sam na forumu pa bih morao da vas zamolim za pomoc ako nije problem...(tako bi trebalo),prvo predstavljanje naravno.

Realno bi tako i trebalo da bude...posto masovno ulaze da se registruju,postave pitanje i nestanu...search ne postoji za mnoge..bez uvrede. Van svake pameti je ovo.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da radimo..niko ili nista ih ne sprecava da se registruju i bez ikakve pretrage otvore novu temu.

Ako nista drugo...doticni mihajlo krunic je bar temu otvorio u "ako ne znate gde da otvorite svoju temu..." pa ce biti prebaceno gde treba. 

Ne moze ni da se pusti samo tako da se otvara i pise bez postovanja ikakvih pravila ali ne mogu ni odmah "pod mac"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nema u okviru nekog mod panela opcija da prvih nekoliko postova mora da se rucno odobri od strane administracije?

Time bi se izbegli ovakvi padobranci koji dodju po pomoc na brzinu a njihov doprinos zajednici je 0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moze "pod mac" , ti si moderator. Ima ovde clanova  koliko hoces ali malo aktivnih.

Neverovatno da se uloguju..pitaju i puf nestanu(nece kod majstora). Prvo predstavljanje pa onda pitanje ako postoji. Ja sam bar tako uradio kada sam dosao ovde prvi put..a mogao sam sve odgovore i sam da ovde nadjem preko opcije search. To sam i radio par dana,ali sam video kako tece komunikacija i posto mi se dopao sistem upao sam u kolotecinu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Milutin-NS said:

Sta da radimo..niko ili nista ih ne sprecava da se registruju i bez ikakve pretrage otvore novu temu.

Ako nista drugo...doticni mihajlo krunic je bar temu otvorio u "ako ne znate gde da otvorite svoju temu..." pa ce biti prebaceno gde treba. 

Ne moze ni da se pusti samo tako da se otvara i pise bez postovanja ikakvih pravila ali ne mogu ni odmah "pod mac"

 

Ne mora pod mac, ali bar malo da se pomogne coveku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoci ce mu se kao i svima ostalima koji zalutaju, ali neka pravila bi morala da se ispostuju.
Ovde bi sve bilo promaseno jos samo da je tema otvorena u "Automatska klima" recimo. TEma ima naslov "Mihajlo Krunic". Mihajlo Krunic se nije predstavio. Mihajlo Krunic je postavio svoj problem bez ikakvog pitanja, nejasno
Aj da ne tupimo...bice sredjeno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat ducato 2.5 dizel 1996 god nece da upali povucem ga upali na 2 metra stavio sam duzne nove 130 e pumpu za gorivo remontovo 200 e turbo remontovo 300 e i kombi se i dalje isto ponasa kompresiju samo merili kompresija je 25.8 

 

mihajlo se zovem izvini te iz backa topole sam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri uzubljenje, proverite-prestelujte ventile, stepen paljenja na pumpi mozda nije dobar, mozda nisu ni dizne ustelovane kako treba. Jel lepo vrti alnaser? To je 2.5tdi cat?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan jos nisam sredio muku sa kombijem sutra dolaze majstori iz bos servisa da provere pritisak goriva jeel su mi rekli da moze biti mozda ona pupma u rezervaru ili bos pupma sta vi mislite o tome?

Uzubljenje provereno stoji dobro dize menjane kompresija je 24,26,28,29 a nece da upali ujtru cim ga povucem malo on upali na jedan metar niko od majstora ne zna sta je bio sam i u stojanov fabrika fiata kazu da ne znaju sta je nisu imali nikad ovako nesto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, nov sam na forumu. Potreban mi je savet u vezi ovog kombija. Problem je u tome da motor nece da upali. Menjani su regulator pritiska, pumpa u rezervoaru, senzor pritiska i magistrala za gorivo koja je pukla . Dijagnostika je pokazala greske kao sto su P0685(main relay) i P0190( fuel preassure sensor) koji je zamenjen jer je pokazivao pritisak od 3000bari kad je prikljucen. Gorivo ne stize u magistralu za vreme verglanja a stize u bos pumpu. Da li ima neko neki savet u vezu ovoga, bio bih veoma zahvalan. Da li je moguće da se provrtela remenica bos pupme na konus? Unapred hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Davidboss

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo, videćeš da je jedan član Foruma imao isti problem na 2.3 Ducatu i kako ga je rešio. Klik ovde.

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Davidboss

 

Pa, komp nema podatak da se radilica uopšte okreće (loš senzor), i onda zato ni ne brizga naftu kroz dizne.

Ima dosta tema na Forumu gde su ljudi verglali do sutra sa neispravnim senzorom radilice isto zato što nema goriva nigde...ili uspeju da upale nakon što se motor ohladi i senzor ''proradi'', pa čim se ugreje opet isti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...