Jump to content
FAS Goran
DRAGANCE

The ''KGT'' project 2015

Recommended Posts

pozdrav svima , projekat cu za pocetak predstaviti sa samo dve slike koje mozda i govore sve , izbecicu nepotrebno piskaranje i preci pravo na stvar

 

naime plan nam je da napravimo jednu malu trkalicu , nece tu odmah biti gadjanje sa konjima i slicno , ali tezina auta (ogulicemo ga posteno :D ) garantovace prilicno lepo ubrzanje , docice naravno i nitro i jos mnogo iznenadjenja 

 

za pocetak slike pacijenta i donatora 

 

cxcb497000.jpg  cxcb497001.jpg

 

uskoro nastavak radova koji nece biti preterano brzi , vremena je jako malo a obaveza sacuvaj boze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa obzirom da radiš sa delovima i umeš da ga očerupaš, nadam se da će ovo brzo da se privede kraju i da će da bude prilično dobar projekat :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sikter , nazalost posao mi je takav da imam jako jako malo slobodnog vremena a ipak bi ovo lagano i pazljivo da odradim
evo motor je upravo izvadjen kao i trapovi itd itd
 
dosta je suv i ocekujemo dosta od njega 
 
cxcb497002.jpg  cxcb497003.jpg

donor organa ce u delove , dao je najbolje od sebe :D

cxcb497004.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad si vec krenuo u avanturu oko menjanja motora verovatno znas semu za registraciju posto zanima dosta ljudi ovde...

ja sam hteo 16v turbo imao semu sve ali odustao zato sto ne mogu da registrujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, može da se poteže sa njim na nekim drag trkama i tako to  :turned: Jedini je problem što taj motor nema neki veliki potencijal za budženje... Jel planiraš da uklanjaš varijator ili će sa njim da ostane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh taj famozni varijator ,,,,, za sada sljaka dobro i necu se bakcati sa tim mislima ,,,, to mu je sto mu je , kad rikne , nabavicemo novi,,,,

 

naravno da motor nema neki potencijal ali za sada ce on raditi posao , kao sto rekoh vise se uzdamo u kilazu nego u konjazu , plan je u skorijoj buducnosti da tu cucne nesto mnogo vece, ozbiljnije i turbastije :D

 

veceras smo malo petljali oko instalacije , ima tu posla , gledamo da i estetski bude ok , necemo samo nabacati , pali i vozi,,, licice to na nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako variator radi kako treba, a i on moze da se cacka...i ako se odradi izduv, usis i ako se doda nitro, sa tom nekom kilazom - moze to da bude ne zanimljivo nego pfffff...

 

Slicno nesto ali u original mk2 karoseriji je radio bosanac Tepsija, mozda neko zna...

https://www.youtube.com/results?search_query=tepsija+hgt

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ihhhh , tepsija je odradio odlican posao , auto je isao bas ozbiljno , mada ovo su stari snimci , sad je auto bas sredjen od nule

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodje neko vreme , bilo je dosta radova , dosta muka , problema i mozganja ,,, mk1 je kupljen u prilicno losem stanju , instalacija je gorela , srecom brzo je ugasen taj mali pozar i vecih ostecenja karoserije nije bilo , odmah smo izvadili motor i krenuli sa planovima sta i kako ,,,,,

 

image.jpg

 

pocupani su svu kablovi , creva i sve sto se naslo pod haubom , skinuta je sva rdja i garez , odmasceno , ocisceno i spremno za nanosenje epoxi-ja

 

20150417_231053.jpg

 

bacena je jedna ruka , mogu vam reci da je ovo vrhunska stvar , prezadovoljan sam kako je ispalo

 

20150417_235231.jpg

 

DSC_0629.jpg

 

neki kazu da je bilo nepotrebno ali aj kao da se pridrzavamo pravila ,,,, nanosimo temeljnu boju , takodje u jednom sloju

 

20150418_222322.jpg

 

20150418_222337.jpg

 

dalje , odlucujemo se za mali kontrast u bojama , crveno mi je nekako uvek bila prelepa boja za motorni prostor :D

 

20150418_232215.jpg

 

20150418_232237.jpg

Edited by DRAGANCE

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok se to sve susi :) , pozabavili smo se sa prednjim trapom , skinut je most , sve je rastavljeno 

 

20150415_213634.jpg

 

letva je u dobrom stanju , nema nigde lufta , samo je jedna manzetna pretrpela ostecenje 

 

20150423_215432.jpg  20150423_215448.jpg

 

skidanje naravno mnogo lakse ide sa brenerom :D , srecom u garazi sam iskopao komplet manzetni za letvu i to sa sve rupicom za podmazivanje :D :D

 

20150423_215527.jpg  20150423_220209.jpg

 

dimenzije su skoro pa odlicne :D

 

20150423_220604.jpg  20150423_220627.jpg

 

ali uz malo natezanja i dosta srpskog inata ,,, sve je leglo na svoje mesto :D

na red su dosle viljuske , iako su bile u dobrom stanju , odlucujem da ih odnesem kod cuvenog ljube kugle na remont , sad su bas kao nove :D

 

image.jpg

 

sve je ocisceno , prefarbano i spremno za montazu 

 

20150424_225808.jpg

 

toliko za sada , cim uhvatim vremena bice jos slika itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ono sto nam oduzima najvise vremena , mnoge moje kolege samo nabacaju i bitno im je da ide , u mom slucaju ce mali akcenat biti na estetici , nista preterano ali potrudicemo se da sve bude neka kulturica , ove sezone samo motorni prostor ce liciti na nesto , preko zime planiramo da enterijer i ostalo dovedemo u red

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bio je red da lepo bar nesto ispises. Pre koju nedelju se lepo ispricasmo na temu sklapanja (dosao sam po onu maticu za zadnji far),kad ja da pogledam,a ono ti zakinuo sa opisom xD U svakom slucaju super izgleda ovo do sada sto si uradio i samo peglaj :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro izgleda sve, samo napred... Vidim amortizere na poslednjoj slici, jel ti to neko pravio ili si tako kupio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ostoja , javi se i svrni na jedno ladno  :beer:

 

@ jevto , jako je tesko naci dobre gevinde za punta , kineske izbegavam, a posto radim dugi niz godina u servisu koji se bavi amortizerima i oprugama , najmanji problem mi je bio da sam napravim gevinde a opruge su bile jos manji problem , leglo je sve bas kako treba sto ces videti u kasnijim slikama 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ostoja , javi se i svrni na jedno ladno

@ jevto , jako je tesko naci dobre gevinde za punta , kineske izbegavam, a posto radim dugi niz godina u servisu koji se bavi amortizerima i oprugama , najmanji problem mi je bio da sam napravim gevinde a opruge su bile jos manji problem , leglo je sve bas kako treba sto ces videti u kasnijim slikama

Vazi,vazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...