Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

danas svratio kod mene u Surcin gde registrujem auto,pa da vidim koliko je sad registracija po nove i kad se sve sabere ispade 17900 ,samo tehnicni 3500.

u pitanju je autocentar West,prosle godine me izaslo ravno 15000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je vec neko pisao,ako jeste ja se izvinjavam.Naime drugar otisao da registruje auto i kontroler na tehnickom mu rekao:Decko pustamo te na rizik,zbog ovih led sijalica unutar kabine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

45 min. proveo na tehničkom pregledu.

Slikali auto, proverili kočnice i sirenu, to su odradili za 5 min. ostalo blejanje i pričanje o sistemu.

Toliko o bezbednosti .... a skuplje za razliku od prošle godine za 3000 din. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/15/2019 at 11:09 PM, danijel55 said:
Mozda je vec neko pisao,ako jeste ja se izvinjavam.Naime drugar otisao da registruje auto i kontroler na tehnickom mu rekao:Decko pustamo te na rizik,zbog ovih led sijalica unutar kabine

Stvarno ga preterashe... Ja imam LED svetla unutar kabine (zamenjena standardna sijalica u plafonjerkama), to mi nisu ocigledno ni gledali. Imam i odbojnike za vrata (al ne na rub vrata nego mali lepljeni na bokove svih 4 vrata) i to je proslo ok.

Ali da, pitao sam pre dolaska na tehnicki da li bocni vetrobrani mogu ili jok kao i mala pomocna ogledala mrtvog ugla (zalepljena za retrovizor), te rekoshe jok...

Najzalije mi za bocne vetrobrane, svaki put kada upalim brisace pri +50 na sat, a hocu shoferku da ocistim dok mi je vozacev prozor otvoren, bivam okupan

 

Inace, u pitanju je tehnicki servis Arena Plus na NBG, kod Arene.

 

Jbs pravilnik, sto ne pociste ove cigose (izvinte, nacionalne manjine rome) sto voze sklopocije nit registrovane nit osigurane a osvetljene jos manje..o zapreznim kolima koja takodje moraju na tehnicki da ne pricam....kush..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te sto si spomenuo na kraju niko ne sme da pipne... Ni komunalna a ni saobraćajna policija... Zastićeni su kao beli medvedi, cak i vise nego pederi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da im i pisu kad nemaju da plate a i da imaju ne bi platili...Njima u corku ko dobar dan...Tako da im se ne ispalti ni da im pisu kazne a opet ljudi moraju da rade biznis nema veze dal' ima svetla il nema raditi se mora :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/16/2019 at 4:14 PM, Pluto said:

Gde si radio?

Beoguma

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez carinske deklaracije ne može da se prođe tehnički pregled

 

191652-tehnicki pregled.jpg

 

Nova pravila tehničkog pregleda vozila postavljaju pred vozače i nove zahteve koji podrazumevaju i dodatne isprave, potvrde i deklaracije. Radnici na tehničkim pregledima imaju pune ruke posla jer im je, pored stručnog znanja iz tehnike, potrebno i pravno obrazovanje za tumačenje pojedinih odredbi. Najviše ovih dana ima problema sa automobilima registrovanim 2014. godine, a uvezenim 2013, za koje se mora utvrditi da li su prošli pregled Auto-moto saveza Srbije prilikom uvoza.

 

Ako vozač nema carinsku deklaraciju koju je priložio prilikom registracije, neće moći da prođe tehnički pregled. Moraće ponovo da uzme ceo dosije iz MUP-a kako bi registrovao vozilo. ''Osnovni problem je što se carinska deklaracija čeka, nekada 7 dana, nekada 15, sve zavisi od toga koliko im treba da iz arhive izvuku tu registraciju i kada je prvi put urađena - imate motoriste koji su 2004. uvezli vozilo, a registrovali ga 2015'', objašnjava Marko Manojlović iz jednog tehničkog pregleda. Domaća vozila, na primer Yugo, imaju problema sa pojasevima na zadnjem sedištu. ''Svi automobili koji su prvi put registrovani posle 1985. moraju imati izvedene priključke za zadnje pojaseve. Poslali smo pitanje Agenciji šta to tačno znači. Trebalo bi da se organizuje savetovanje i za nas kontrolore, da li to znači da se samo izvede da ima gde pojas da se udene, a da ne mora da se ima pojas'', kaže Manojlović. Ako je kojim slučajem neko sa stuba skinuo nalepnicu proizvođača o ukupnoj masi vozila i nosivosti, vozač neće moći da registruje vozilo. Moraće u tom slučaju da se obrati proizvođaču koji će kroz nekoliko nedelja dostaviti originalnu nalepnicu čija cena je od 30 do 150 evra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene prekjuče baš zvao čovek koji je pre 5 godina kupio auto i traži carinsku ako imamo negde u arhivi. Sad mi je tek jasno zašto.

Ako je kojim slučajem neko sa stuba skinuo nalepnicu proizvođača o ukupnoj masi vozila i nosivosti, vozač neće moći da registruje vozilo. Moraće u tom slučaju da se obrati proizvođaču koji će kroz nekoliko nedelja dostaviti originalnu nalepnicu čija cena je od 30 do 150 evra.


Za Audi je ova nalepnica u Porscheu SCG 1.000 (i slovima hiljadu) €.
Kad se iz Italije poruči, onda je 100€.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel posao zaštitnika gradjana ili kako je već neko zvanje nekoga ko treba kao da pita vladu ili ko već donosi zakon, zašto je ta nalepnica toliko bitna za funkcionisanje i bezbednost saobracaja? Koje gluposti... ja završio saobraćajni fakultet, nikad nigde ni u jednom predmetu nije spomenuta nalepnica kao funkcija prevoznog sredstva..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel posao zaštitnika gradjana ili kako je već neko zvanje nekoga ko treba kao da pita vladu ili ko već donosi zakon, zašto je ta nalepnica toliko bitna za funkcionisanje i bezbednost saobracaja? Koje gluposti... ja završio saobraćajni fakultet, nikad nigde ni u jednom predmetu nije spomenuta nalepnica kao funkcija prevoznog sredstva..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pobogu kolega, kako nalepnica nije u funkciji prevoza ? Imamo primera da je i kartica u funkciji prevoza, eno pobishe se kada su davali BusMinus penzionerima, a tepih da ne spominjemo...Jadan Aladin... (Sry za off)

Pa odbili su da usvoje godisnju registraciju traktora i poljoprivrednih mashina i neke strozije kriterijume za tehnicki. Svesni su ako tu udare svi poljoprivredni proizvodjaci ce sutra biti u BG, a dovoljan je samo jedan kombajn da uleti u grad, 'pokvari se' i paralishe ga na dobroj raskrsnici. Ovako ce da malteretiraju za kola, jel jelte, svi smo ko brod puni pa kupujemo kola 10g stara.

Oni upuceniji znaju kolike su akcize za gorivo i zasto je gorivo toliko skupo iako nema osnova za isto.Svojevremeno je i u emisiji SatPlus bilo i za 1.pomoc i zasto se menjaju tablice na 10g (refleksija) i dobro su ih izdrndali ali eto...tako je i nikom nista sem po nasoj grbaci. Al tu ne mogu drpati vise i ovo im je malo al ajmo po voznom parku jer svakoj porodici treba bar po jedan auto. Samo cekam kada ce da smisle koja nijansa halogene u faru ce morati biti...dal 4310K ili 4320K jerbo ih je neki politicarev ortak navukao kamara....

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Mene prekjuče baš zvao čovek koji je pre 5 godina kupio auto i traži carinsku ako imamo negde u arhivi. Sad mi je tek jasno zašto.
 


Za Audi je ova nalepnica u Porscheu SCG 1.000 (i slovima hiljadu) €.
Kad se iz Italije poruči, onda je 100€.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Nisam bas nesto zapazao.Rekao bih da se kod mene na bmw na stubu nalaze ispisane dimenzije za gume,a kad otovirm haubu kao i na libri ima ona plocica gde pisu odredjeni KG.Jel to nosivost i ukupna masa ili gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...