Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

Danas je sproveden u delo onaj mehanizam, koji sam pominjao, a kojim su druge osiguravajuće kuće testirale želju Dunava da ovoga puta ostane zajedno sa ostalim osiguravajućim kućama u nameri da Agencijama ide samo 5% od polise koju prodaju. To znači da su sve šanse da ovoga puta duže potraje dogovor svih osiguravajućih kuća, jer tim mehanizmom na koji je Dunav pristao, Dunav Osiguranje (kao najveće na tržištu) gubi novac...a, kad su već pristali da ga jednim delom izgube, to je jak dokaz da su ovoga puta i oni rešili da ispoštuju dogovor sa ostalim Osiguranjima. Ako ste danas imali problem da uzmete Dunav polisu obaveznog auto osiguranja, to je zbog ovoga. Agencijama je ''povučena šifra iz sistema'' za izdavanje Dunav polisa, i to je mera koja je bila predviđena za prošli petak, pa nije sprovedena...ali danas jeste. Naravno, neće to trajati predugo, to je samo malo da se stopiraju Dunav polise kako bi ostali uzeli veći deo kolača. To može da traje pola dana, dan...koliko su se već dogovorili. Može i da bude ponovljena ako se tako dogovore.

 

Jedan broj Agencija je takođe od danas samoinicijativno rešio da bojkotuje Generali osiguranje, pa ako su do juče izdavali njihove polise, od danas su prešli na neke druge. Ljuti su na Generali jer su oni bili inicijator ovog najnovijeg udruživanja svih Osiguravajućih kuća oko smanjivanja provizije za Agencije koje se bave registracijom vozila.

Postoje mišljenja da će država namerno pustiti da ovo traje neko vreme kako bi se ugasile one najmanje Agencije, one koje nemaju svoju liniju tehničkog pregleda, jer faktički one neće moći dugo da podnesu rad u minusu.

Posle toga, država izlazi sa propisivanjem minimalne i maksimalne cene tehničkog, i ide se dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnički pregled bi mogao da poskupi od decembra

 

tehnicki 2018.jpg

 

Tehnički pregled vozila od decembra mogao bi ponovo da poskupi. Iako se spekuliše da je u nekim gradovima Srbije cena ove usluge već udvostručena - sa sadašnjih 3.000 dinara na 6.000, naše istraživanje pokazuje da su ovo za sada sporadični slučajevi. U Beogradu su cene i dalje nepromenjene. Kako saznajemo, promene cenovnika na štetu građana direktno će zavisiti od toga da li će najveće osiguravajuće kuće u Srbiji ostati pri odluci da znatno srežu provizije koje su davali prodavcima polisa obaveznog auto-osiguranja. Među njima su i firme za tehnički pregled. To će biti jasnije tek u prvim danima decembra kada kreću isplate od prodatih polisa za prethodni mesec.

 

Šta je zapravo dovelo do ovakve pometnje na tržištu?  Kako objašnjava ''Politikin'' sagovornik, dobro upoznatog sa dešavanjima u ovom sektoru, najveće osiguravajuće kuće u Srbiji odlučile su da, od ovog meseca, provizije za prodaju polisa ograniče na maksimalnih pet odsto. To im omogućava zakon usvojen još 2009. godine koji je samo delom primenjivan. U Srbiji je registrovano oko 1.700 firmi za obavljanje tehničkog pregleda i na stotine agencija za prodaju osiguranja. U praksi, dosadašnje zarade na prodaji polisa išle su u proseku do 20 odsto. Osiguravajuće kuće su u borbi za što veći udeo na tržištu prodavcima, uz maksimalnu dozvoljenu zakonsku proviziju od pet procenata, nudile različite bonuse kroz plaćanja za reklamiranje, zakup prostora… Agencije sa malim obrtima zadovoljavale su se zaradom do 15 procenata, dok su veliki prodavci dobijali i četvrtinu od iznosa polise. Taj poslovni aranžman do sada je odgovarao i jednima i drugima. Nova odluka osiguravača mogla bi da dovede do gašenja firmi koje posluju na tržištu osiguranja i bez posla ostavi veliki broj radnika.

 

''Ako ostane ovako kako se najavljuje, mnoge firme za tehničkih pregleda neće moći da opstanu. Ili će prestati da rade ili će morati da podignu cenu pregleda vozila. Isto važi i za agencije za prodaju osiguranja'', smatra naš sagovornik. Ističe da su investicije za otvaranje tehničkog pregleda i kupovinu opreme velike i kreću se od 60.000 do 100.000 evra. Kako objašnjava, te firme su dodatno ugroženi i zbog novog Pravilnika o tehničkim pregledima koji se primenjuje od jula ove godine. Budući da kontrola vozila sada traje najmanje pola sata, pada i broj klijenata, što direktno utiče na smanjenje mesečnih zarada. Jedan prosečna firma za tehnički pregled sa sadašnjom cenom pregleda oko 100 vozila može tek da pokrije troškove plata, poreza i režija. U tom slučaju, sa maksimalnom provizijom od pet odsto po prodatoj polisi vlasniku će ostajati oko 60.000 dinara mesečno.

 

''Provizije za prodavce polisa pre petnaestak godina išle su i do 45 odsto. Ali ne mislim da je to dobro, jer su na kraju osiguravajuće kuće imale problem da obezbede novac za isplatu štete. Potrebno je napraviti red na tržištu i osigurati pristojnu zaradu za sve koji se bave ovim poslom'', zaključuje naš sagovornik. Ceh borbe oko visine provizija dve suprotstavljene strane na kraju bi mogli bi da plate građani. Nacionalna organizacija za zaštitu potrošača (NOPS) upozorila je da zakon propisuje samo minimalnu cenu tehničkog pregleda, dok na tržištu maksimalna cena može biti slobodno formirana. ''

Nikakvo kartelsko udruživanje i dogovaranje cena nije dozvoljeno i mi smo ovim povodom uputili prijavu Komisiji za zaštitu konkurencije'', navode u NOPS-u. U medijima se povodom dešavanja na tržištu oglasila i Narodna banka Srbije. Kako je navedeno, u toku je izrada novog zakona o obaveznom osiguranju u saobraćaju. Ističu da radna grupa razmatra sva otvorena pitanja, ali da nadzor nad radom tehničkih pregleda vozila nije u nadležnosti NBS-a.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodna banka: Ima prostora za smanjenje cene auto osiguranja, ali mi ne odlučujemo o tome

 

186190-osiguranje.jpg

 

Narodna banka Srbije smatra da ima prostora za smanjenje premije osiguranja od autoodgovornosti, ali da ona ne može da donosi odluku o promeni cene osiguranja. Kako su naveli u saopštenju, da ima osnova da se smanji iznos osiguranja dokazuju i podaci o učešću šteta u premiji. NBS se oglasila povodom napisa u medijima o troškovima premije osiguranja od autoodgovornosti i tehničkih pregleda, a u svom saopštenju ističe da je baveza Udruženja osiguravača Srbije (UOS) je da u skladu sa Zakonom o obaveznom osiguranju u saobraćaju, razmotri ove i sve ostale faktore i uputi na saglasnost odgovarajući predlog Narodnoj banci Srbije.

 

Udruženje osiguravača odlučuje

Narodna banka Srbije ne može u skladu sa članom 108. Zakona o obaveznom osiguranju u saobraćaju da donosi odluku o promeni cene osiguranja od autoodgovornosti. Dakle, za eventualno donošenje novog premijskog sistema i tarife kojim bi se promenila premija osiguranja od autoodgovornosti treba se obratiti UOS-u, a Narodna banka Srbije bi nakon upućenog predloga u skladu sa svojim ovlašćenjima razmotrila da li eventualni predlog UOS-a može da ugrozi zaštitu prava osiguranika i trećih oštećenih lica, kao i stabilnost tržišta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce registrovao stila. Teh. pregled 4000+pdv=4800 i na sve to usluga izdavanja nalepnice i obrazaca trte-mrte sve ukupno 6000.

Sama polisa i porez i sve ostalo kao i prosle godine oko 26000. Znaci suma sumarum 32000. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka pohvala za Safe Drive,na ulazu u Zeleznik od Ibarske.Zakazao,dosao,odradio....bez ikakvih kerefeka i atomskih nauka.Krajnje korektno.Za Ulysse 2.0 hdi 28100rsd.Od toga 3000 na tehnicki pregled.Nalepnicu promenili i mahnuli za sretan put.Svaka pohvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je skupo ili jeftino,nisam ni pitao na drugim mestima.Znaci Fiat Ulysse 2.0 hdi 80kw 2003 g sve komplet 28100rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sada kako je krenulo tehnički pregled postaje veoma važna stavka u troškovima registracije! 

Kao onaj porez na luksuz!

Šta nas još čeka?

Imam osećaj da će se to nastaviti dok se poslednji žitelj Srbije ne iseli ili umre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve,bre,mora na naša leđa ...
Sve bi oni da naplate,onaj će da naplaćuje putarinu na magistrali,ovaj plaća izgradnju puteva delom iz goriva,pa ti još naplati putarinu,pa mu još nije dosta...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, marko.jovanovic said:

Gde si bokija.... :)

 

 

Eve me :sofa:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novom Sadu je svugde 4800din tehnicki, ako neko nadje jeftiniji nek javi, inace nemam na zadnjim sedistima one zakacaljke za pojaseve pa to jurim, sta mi jos fali nemam pojma, ranije sam prolazio ok sad vise nemam pojma

Auto nisam prao 4 meseca i necu nek ga ribaju krpom ako im je prljav

 

Ako mi pukne film ima i ja da im ga zapalim kad vec ova stoka od naroda napravi ovakvu teroristicku zemlju govana

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kraljevu situacija koju sam nacuo, ima teh.pregleda koji nisu hteli da udju u taj savez gde svi izadju sa dogovorenom cenom tipa 3000, nego su odlucili da ostanu na starim cenama. U svakom slucaju cu proveriti pa javljam.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, reb0rn said:

Auto nisam prao 4 meseca i necu nek ga ribaju krpom ako im je prljav

Brate,  sam ga onim puškama u samousluznoj perionici operi a za pojas i ostalo unutar auta mislim da ne gledaju koliko obraćaju pažnju spoljašnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se samo fino prilagođavamo situaciji..Do skoro niko nije ni obraćao pažnju na cenu tehničkoh dal je soma ili soma i po din..Kad je poskupelo na 3000 tj duplo počele priče razne.

Sad kad je otišlo na 5 soma treba da budeš srećan ako nađeš za 3 soma .Zar nije tužno i jadno oko čega se cima ovaj narod i kako mu nameću razne gluposti?

Onako ničim izazvano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna stvar mi nije jasna.Kad je vec poskupeo tehnicki i  toliko traje,zasto nije obavezno nivelisanje farova.Naravno i da radnici nauce da nivelisu kako treba.Preksinoc na ibarskoj,na vise od pola auta,levi far tj vozacev ubija,do duse kod nas u Cacku ko ima maglenke obavezno ih pali,dal se hvali sto ih ima ili ne ne znam stvarno.Elem prekljuce prvi put u zivotu sam naleteo na auto da mu maglenke bukvalno sijaju vozacu iz susreta u oci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...