Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

Ja imam osramove iz kitkomerca vec dve ili tri godine, one sto su 250-300din kom. Fino sijaju i za sad bas dugo traju. ( Oko 20-25000km )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem. Imao sam Punta mik1 10 godina, grandea isto 10 godina. Kod oba modela je bilo kao karakteristično da crkavaju sijalice.  I na jednom i drugom sam promenio ukupno možda 5 t10 sijalica za poziciju i tablicu i neke 2 za žmigavce.  Na mk1 samo jednu h4. Na grandeu sam imao 4 godine ili 5 Osram night breaker h4 koje inače kraće traju od običnih i ni jedna nije crkla. Istovremeno sam na istom mestu kupio za rođaka 4 kom h7 koje su crkle za 6 meseci!

Drugar sa posla na pug 207 promenio sam mu sigurno 20 sijalica ...

U čemu je stvar? Imao sam sreće ili?

Sad na pasatu su sve led dakle teško da ću ih menjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za one koji su  prošli tehnički pregled po novim,  pooštrenim kriterijumima. Od kako sam kupio auto, a to je 12-13 god  ,ne radi mi prskalica zadnjeg stakla. Ne bih da se cimam i trošim pare na popravku nečeg što ne smatram neophodnim ,a pitanje je prosto.Mogu li na tehnički sa tom falinkom.Da li je to jedna od stavki bez koje mi je auto tehnički neispravan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama je tehnički gde godinama radimo, gde ne zakeraju i gde ih odradimo 30-ak godišnje vratio jedan auto na doradu, jer nije radio zadnji brisač.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Rile_bg said:

Ja imam osramove iz kitkomerca vec dve ili tri godine, one sto su 250-300din kom. Fino sijaju i za sad bas dugo traju. ( Oko 20-25000km )

Ja i dalje xenone sa setom od 10€ :D prva sijalica popustila posle 6 godina. Verovatno ću sledeće godine kad bude tehnicki morati da ih skinem i stavim obične ne bi li prošao tehnički. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise ljudi se i zalilo bas na prskalicu zadnjeg brisaca, jedino ako nisu nesto ublazili u zadnje vreme. Ako ti rade prednje prskalice onda je neka glupost u pitanju zasto ne radi zadnja, zapusena prskalica, crevo, otkaceno crevo negde..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju jutros u Loznici vratili auto sa tehničkog jer ne radi zadnji brisač. Prskalica radi :D  

 

Nisu krivi tehnički pregledi već one "guzonje" u raznim komitetima za bezbednost, agencijama i komitetima za bezbednost saobraćaja i sličnim ustanovama koje imaju ogromne plate, najčešće su na državnom su budžetu, voze nove aute (često službene) i izmišljaju kojekakve gluposti koje vam neće tražiti na tehničkom pregledu u Nemačkoj, Švajcarskoj, Sloveniji ili Holandiji, ali hoće u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste glupo pasti zbog nekih sitnica koje se lako rese, ali ne mogu ni da shvatim ljude zasto sa takvim stvarima idu na tehnicki? Koliko je cimanje proveriti sve sijalice, brisace, tecnosti, opremu i pritisak u gumama?

 

Da propisi i dalje ne funkcionisu je cinjenica da je moja sestra pala na tehnickom zbog sijalice za osvetljavanje zadnje tablice iako joj govorimo da zameni(mo) to tipa mesec dana, a sa druge strane moji su prosli sa trulim autom, neispravnim lezajem tocka i farovima koji svetle ko svece. Jedine stavke gde je bilo natezanja je zasto auto nema desni retrovizor (fabricki) iako u kabini ima zastitnu plastiku sa rupom gde dolazi poluga za stelovanje ogledala i kako to da ima zadnji brisac, a nema prskalicu (fabricki)... Pri tome nisu skontali da nema njegov fabricki spojler na gepek vratima :lol: I najbolja fora, motor ima bolje izduvne gasove na benzinu nego na plinu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima raznih ludaka.Prošle nedelje dok sam radio tehnički i čekao u agenciji zove lik za neki kombi nije prošao a treba da plati.

Dere se u slušalicu ženi koja tu radi.Reko šta mu je neispravno? Kaže gospđa da mu ne radi siglnalizacija rikverc svetlo pozicija i još nešto.

Ne razumem takve debile koji nisu sposobni da zamene par sijalica da bi bili ispravni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan plus za tehnicki pregled i agenciju Sunce na Ledinama. Juce koleginica zavrsila za sat vremena registraciju, bez ikakvih zakeranja, najnormalnije odradjen tehnicki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2021 at 12:54 PM, totti said:

Ja se uopšte ne bih složio da je gledanje da l' kuka može da se navije bezveze. U takvim situacijama kad je potrebno hitno sklanjanje sa puta (a pogotovo auto-puta), samo fali da se nema kuka sa odgovarajućim navojem emoji846.png
Ne daj bože da u CH npr ostaneš bez goriva na auto-putu, ili da si u kvaru, a nemaš odgovarajuću kuku da te šlep navuče i skloni. Otpadaju uši od kazne.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Pre dve godine, zima, led, sletim s puta, ništa strašno, ali ne mogu  da izađem iz njive. Po prvi put mi je trebalo da zavijem onu kuku za vuču kola, i to na prednjoj i zadnjoj strani auta. Stvar je u tome da nikad nisu korišćene i da je navoj unutrašnji bio pun prljavštine pa sam mogao samo polovinu navoja da namotam, i to koristeći ključ na točkove, kao polugu.

Kada sam došao kući, očistio sam navoje, i debelo ih napunio tovatnom mašću. Da kada treba, navije se ko.... kroz sir :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ratkapne zašrafljene štafovima točkova i šta je trn?Jel ovo za kačenje?I lepo su rekli da ne mora zadnja prskalica,ali da će se padati na nepodešen snop farova

Moja je ovakva…westfalia…

7D6341E0-E1BF-4FDF-875D-F40DCA731046.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, mitros said:

sta je korektno

To sto su napisali sta je potrebno za prolaz, pa nema posle iznenadjenja, 'sto sam pao'. :D 

 

A smisao pravila je neka druga tema... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, MS PK said:

Ko da dotera jtd januara a da bude na radnu temperaturu.. emoji3.png

Onaj ko je, s oprostenjem, nabio ulozak termostata Rendzule Cokule u crevo :whistle: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Zvezdo said:

IMG-43f5dbfd5b8d90dc3cd45483ccd00ef6-V.jpg

A, šta ako imam sigurnosne šrafove na točkovima? Treba i "ključ" za njega da im dam, da oni to još zategnu ?

Debilizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshtry said:

Meni su ratkapne

Svetinja, to se ne dira :rant:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, ISV_01 said:

Svetinja, to se ne dira :rant:

 

Moram točkove da skudam da bi ih skinuo

13C426F2-093C-4EFD-B4C5-045AC60F1490.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...