Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

Ma obavezne su Mico. Proveravaju i ozvucenje isto tako, da znate. Nego Mico, imam jedan zadnji zvucnik viska, znam da ti krci, os? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

Ma obavezne su Mico. 

Ja mislim da nisu, a i meni nisu pravili pitanje za to, odnosno nisu ni pominjali. A nemam bukvakno komplet, samo jednu za far i par onako negde, ne u kutiji. Baš su pričali pre par godina da nije više obavezno jer na većini novijih automobila vlasnik ne može sam da promeni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, nesa 169 said:

Ja mislim da nisu,

Ti bas hoces da mi pokvaris i sijalice da mu posaljem, a? :lol: Nisu naravno obavezna zakonom al imati ih je valjda normalna stvar. E sad sto kod Stila rasturis pola auta da ih menjas u faru pa ti je isto kao da ih i nemas u gepeku, to je druga stvar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da je jedan majstor menjao sijalicu na stilu tako sto je skidao potkrilo, a na mnogim automobilima imas prozorce/okno na potkrilu da pridjes i zamenis sijalicu kroz potkrilo bez skidanja istog, ali jbg stilo je hardcore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam zasto. Ja imam saku kao medved pa sam menjao odozgo sijalice. Treba malo umeca, ali nije smak sveta.

 

Poslednjih par menjanja sam se uvezbao da na kaziprst stavim H7 sijalicu i tako direkt nisanim, a srednjim prstom podignem osigurac i posle je pesma kada se fiksira sijalica.

 

Znam da je majstor kod koga sam odrzavao Stila imao neke omanje hvataljke za rostilj i tvrdio da sa njima menja za manje od 2min sijalice :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leva kod akumulatora je problem, desna moze skoro normalno. Ja levu menjam kroz podkrilo, mada sam za sve ove godine pronenio samo dva seta xenona :) Po neko uspe i levu da promeni normalno, bez da skida bilo sta ali to je tipa jedan covek u 1000 :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izdrže sijalice najviše 2 - 3 meseca. Sreća što je na ovom autu jednostavna zamena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina za Osram,to je i moj slučaj…menjao na 2-3 meseca i kupio na NISu osram,trajala 2 i po godine…sada samo Osram

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, MS PK said:

Po neko uspe i levu da promeni normalno, bez da skida bilo sta ali to je tipa jedan covek u 1000 :D

Skidao je i Bane fakir motoric recirkulacije bez kupusanja table :lol: .

I ja sam, sto kaze @vagenovac najlakse menjao kroz potkrilo, Megane "kacket" je npr. imao otvor u potkrilu bas za to... Najmanja muka i ne izgrebem se. Definitivno na Stilu tu nesto nije bilo dobro projektovano, jos sam ga ja kupio relativno novog pre skoro 15 godina. Popiz*eo na kraju i resio problem sa xenonima koji su tada tek krenuli kod nas (i bili oko 220 evrica :D). Od tada zamenio samo jednom sijalice srednjeg svetla za skoro punu deceniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, vagenovac said:

Mozda los alternator ubija sijalice ili los regler, varijacije u naponu? 

Punjenje imam dobro, ne pokazuje mi veće varijacije, ali kod svih ovakvih Citroena na taksiju se to dešava. Mislim da je problem u čestom paljenju i gašenju. Led su mi trajale duže, ali mi je par puta policija pravila problem, pa sam ih skinuo. Uostalom, s njima ni tehnički ne mogu proći, mada je to najmanjii problem jer sam lako i brzo zamenim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nikada mi neće biti jasno zašto su neki proizvođači tako pravili vozila u jednom dužem periodu... Primer kod gomile automobila a meni je i na motoru tako. Daš kontakt i far se pali.  :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...