Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

9 hours ago, Mijailović P. said:

Čuo sam da su vraćali zbog izlizanih obloga na papučicama. :secret:

 

 

 

 

 

 

:P

E, hajde stvarno nemoj plašiti ljude. Gde si to čuo? Jel treba da slikam moje pedale? Na jednoj i nemam oblogu, na drugoj je izlizana skroz, samo ona za gas je još bože pomozi. Niko mi to nije ni pomenuo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pa to ispade ko onaj "kozmetički" pregled za TAXI vozila...različite presvlake- O, Bože!!!

Neko se stvarno sprda sa zdravom pameću...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/5/2021 at 11:11 PM, nesa 169 said:

Kad si već pomenuo ratkapne - ko ih ima bilo bi dobro da ponese i one vezice jer sad proveravaju i zategnutost šrafova na točkovima,. 

Ja sam na službenom imao prednje dve ratkapne, pozadi ih nije bilo. Pre nego što su počeli sa tehničkim skinuli si i te prednje i odradili tehnički bez njih.

 

Posle kad su zavrsili vratili ih i stegli vezicama.Rekoše da nisu još uvek sigurni da li može sa dve da se prođe tehnički ili ne pa su zato odradili bez ijedne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gluposti, ratkapne se nigde ne pominju niti uopšte imaju neke veze za tehnički, nego su ih naplašili, pretili im i sad ni oni ne znaju šta će ako im ispadne nešto neočekivano. 

To će sve u septembru doći na svoje, kao i prošli put. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

imao prednje dve ratkapne, pozadi ih nije bilo. Pre nego što su počeli sa tehničkim skinuli si i te prednje i odradili tehnički bez njih.

Ja daas išao da pitam oko tehničkog za iste. Ljudi...pa oni kada su videli Bravka, momentalno su doneli 4 nova točka sa zimskim pneumaticima na alu felnama 18"tice, brže bolje ga spustili do zemlje, a volan kada im je izbio oči sa njegovom prefinjenošću bezkomandnim elementima, iščupali su sa volan sa Poršea koji je već bio na tehničkoj liniji i montirali na njega.

Preznojili se, noge im klecale dok nisu završili, a onda su rekli da mogu da ga registrujem. 

 

Ja auto i dalje ne prepoznajem, imam neke šiftere kod volana uparene sa manuelnim menjačem....reko to tako treba izgleda :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Axic said:

Ja sam na službenom imao prednje dve ratkapne, pozadi ih nije bilo. Pre nego što su počeli sa tehničkim skinuli si i te prednje i odradili tehnički bez njih.

 

Posle kad su zavrsili vratili ih i stegli vezicama.Rekoše da nisu još uvek sigurni da li može sa dve da se prođe tehnički ili ne pa su zato odradili bez ijedne. 

Ovo izgleda lud-zbunjenog...e sad ko je tu lud a ko zbunjen...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego me zanima pošto su rekli da još dve godine neće obarati zbog ekologije kakve sad dijagnostike i ostalo uključuju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali update od jutros.

Kolegu oborili na tehnickom. Razlozi: sijalice migavca nisu dovoljno zute, neodgovarajuci rezervni tocak (fabricki 15" unutra, nije copavac a na kolima 16") i ima lufta u letvi volana.

 

Sijalice je kupio, ja cu mu dati set za reparaciju a letvu ce kao srediti. Pitao sam samo kako oni znaju da ima lufta u letvi volana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam isao preko veze na tehnicki.Ali sad cu morati,vec sam nasao neke iz komsilika koji drze te servise a da nisam ni znao.I da se razumemo,moj auto je uvek besprekoran,ali zaista ne bi podneo da me neko j...:popo: zbog svog neznanja ili nekog ludila,bahatosti ili sta li vec.:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, mitros said:
...ali zaista ne bi podneo da me neko j...:popo: zbog svog neznanja ili nekog ludila,bahatosti ili sta li vec.:rant:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, andreja.micovic said:
Evo mali update od jutros.
Kolegu oborili na tehnickom. Razlozi: sijalice migavca nisu dovoljno zute, neodgovarajuci rezervni tocak (fabricki 15" unutra, nije copavac a na kolima 16") i ima lufta u letvi volana.
 
Sijalice je kupio, ja cu mu dati set za reparaciju a letvu ce kao srediti. Pitao sam samo kako oni znaju da ima lufta u letvi volana...

Pa po pravilu, makar starom, luft volana u granici je toliki da ja takav nisam u zivotu video :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK nisam upoznat sa tim granicama tako da podeli slobodno, verujem da nisam jedini. 

Bas sam gledao da nadjem granice ali nisam uspeo. 

Svakako sam rekao kolegi da prijavi tehnicki pregled ministarstvu ili abs, kako to vec ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se tacno sad ali gledali su pre po volanu iz kabine, po stepenima, ispadalo je da moze trecinu kruga da ima lufta ( nemoj da me shvatas bukvalno) :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao, to je baš fin luft. 120° u jednu stranu... 

Al to je kad odeš na tehnički i ne znaš. Ja bih se raspravljao za ovakve stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kazem,vatajte veze za tehnicki,jer ne znate na kakve sve budale mozete naici,iako vam je auto TIP-TOP.:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, mitros said:

vatajte veze za tehnicki

Efikasnija je prijava. Em ni tebe više neće zajebavati em ni druge. Zbog ovoga V

 

1 hour ago, DraganUS said:

zbog udubljenog fiat znaka na airbagu volana. Kaze da moze da se desi da ne iskoci ako je neko udarao po njemu

bih baš voleo da dokaže g-din "inženjer" da li ne bi iskočio. Šta, u slučaju jačeg sudara će elektronika da zakaže i airbag neće ispaliti ? 

 

Samo prijava bajo, pa neka se češu. Kada krenu da se gomilaju i plaćaju sami penale, videće se da ni ovakav sistem pod ovako "rigoroznim" uslovima ne može opstati jer će krenuti tehnički da se zatvaraju. A onda će da dignu opet cene jer tobože ne mogu da stignu i u nekom momentu, pa će MUP kao slati neke izmene....dok se ne udaljimo od tastature teško da se može išta promeniti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, DraganUS said:

Mene oborili danas zbog udubljenog fiat znaka na airbagu volana. Kaze do moze da se desi da ne iskoci ako je neko udarao po njemu.

Sledeći put joj reci da skine štikle! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ISV_01 said:

Samo prijava bajo, pa neka se češu. Kada krenu da se gomilaju i plaćaju sami penale, videće se da ni ovakav sistem pod ovako "rigoroznim" uslovima ne može opstati jer će krenuti tehnički da se zatvaraju.  

Gde se i kako prijavljuje,i sta da radis do tada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"

Kome se žaliti?

Možete da se žalite policijskoj upravi na čijoj se teritoriji nalazi tehnički pregled za koji smatrate da vas je neopravdano oborio. Treba da podnesete žalbu - možete pisanim putem (lično ili poštom) ili e-mailom.

U žalbi treba jasno i konkretno objasniti problem, odnosno tačno navesti stvari zbog kojih smatrate da ste oštećeni prilikom obavljanja tehničkog pregleda. Obavezno uz žalbu treba dostaviti dokumentaciju koju dobijete na tehničkom - izveštaje o utvrđenom stanju vozila, odnosno izveštaj i potvrdu o tehničkoj ispravnosti vozila.

Sve originale dokumenata koje šaljete ili dostavljate obavezno fotokopirajte kako biste imali rezervu u slučaju da originali nekim slučajem nestanu, npr. zagubi se poštanska pošiljka."

 

Nakon toga će ovlašćena lica iz policije obaviti proveru tehničkog pregleda koji ste prijavili i utvrditi da li je u vašem slučaju bilo nekih nepravilnosti. Ukoliko se utvrdi da je bilo, biće podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka ili postupka oduzimanja ovlašćenja za obavljanje tehničkog pregleda.

Ukoliko u skorije vreme ne dobijete nikakvo obaveštenje u vezi vaše žalbe, raspitajte se u policiji u kakvom je statusu. Bude li vam žalba odbijena, priča je praktično završena, ali ako bude usvojena onda imate pravni osnov da tražite povraćaj svog novca.

Na koji način ćete tražiti povraćaj novca, posebna je priča. Na prvom mestu, idite na tehnički pregled o kojem je reč. Ponesite sve dokaze o tome da je vaša žalba prihvaćena, i tražite da vam se vrati novac.

Ukoliko bude bilo problema, možete da se obratite NATEP-u (Nacionalna asocijacija tehničkih pregleda - www.natep.rs) ili nekom od udruženja za zaštitu potrošača. Ukoliko ni to ne pomogne, prvo zapretite tužbom, a onda i podnesite tužbu. Znamo da kod nas sudske parnice znaju da budu duge i neizvesne, ali u ovom slučaju sa jasnom dokumentacijom iz policije ne bi trebalo da bude komplikacija na sudu.

Ovo je izvod iz zvaničnog odgovora koji smo dobili od policije:"

 

Izvor:

Klik

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...