Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

1 hour ago, ISV_01 said:

Znaci mene vracaju zbog ruznih ratkapni :huh:

Pojavi se sa biciklom na gepeku! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moje iskustvo sa tehničkim pregledom.

 

Zakažem na jednom mestu pre 15 dana, pojavim se juče - zatvorili pre sedam dana, ne isplati im se da se drkaju sa kamerama i propisima.

Na nekim mestima guzva, na drugim zakazano danima unapred. Na jednom tehničkom prazno ali čovek sve vraća, strah ga da radi, meni nije hteo da radi tehnički jer mi je malo napukao katadiopter...

 

Odem u Zeleni talas u Ratka Mitrovića jer se ne zakazuje, uredno poranio, bio drugi po redu.

Prošao tehnički, nisu nešto mnogo detaljni. Od svega što sam čuo da rade po drugim tehničkim ovde nisu, tipa ne proveravaju sva vrata, podizace, prskalice, brisače. Jedino im se pokvario štampač pa sam popušio za nalepnicu pa ostatak moram na drugom mestu da završim.

 

Sve u svemu bio sam blizu odluke da na svake dve godine kupujem nov auto i tako zaobiđem tehnički pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Jackkk said:

Evo i moje iskustvo sa tehničkim pregledom.

Odem u Zeleni talas u Ratka Mitrovića jer se ne zakazuje, uredno poranio, bio drugi po redu.

Prošao tehnički, nisu nešto mnogo detaljni. Od svega što sam čuo da rade po drugim tehničkim ovde nisu, tipa ne proveravaju sva vrata, podizace, prskalice, brisače.  

Ima li neko ovakav NORMALAN ,ali da je na n.bgd,ako je neko skoro isao ili ce skoro ici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

 

Zemunska 10, oni su uvek bili normalni:

BeoCar tehnički pregled

 

Ili:

Sunce tehnički pregled (imaju nekoliko linija tehničkog pregleda na NBGD i Zemunu).

 

Svratiš do njih, reci ljudima šta od tih sitnica nije ok na autu, i pitaj može li tako da prođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo,pa osnovno je pitanje šta je za koga sitnica.Npr kod mene je sve OK,ali sigurno nemam "vodu u vazi za cveće",ako se razumemo.E sad za nekog je to sitnica,a za nekog opet...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

 

Najveću korist imaš da odeš do nekog od njih, i vidiš šta će ti reći za auto. Zamoliš da samo pogledaju na minut ovako bez ulaska na liniju tehničkog. Tu i pitaš da li gledaju sitnice ili ne...

Iznenadio bih se da ti u BeoCaru ukažu na neku glupost kao razlog za neprolazak ne tehničkom. To je sve što mogu da ti kažem. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce do kraja godine da se malo 'opuste' oko tehnickog u smislu propustanja zaista nekih banalnih sitnica (mizernih ostecenja i naprsnuca), kao sto je to bilo i kada su najavljivali novi zakon sa ovalnoscu diskova, izduvnih gasova, fotografisanja... Na zalost mislim da nece pojeftiniti, bar ne koliko bi mi voleli da pojeftini i da bude relativno pristupacno obicnim smrtnicima.

 

Ono sto nije ok je da ce sada, kada su 'tehnicki opet pod pritiskom i dodatnim prismotrom', je da ce vlasnici vozila koji sada registruju kola biti prvi na udaru i 'zamorcici' novog sistema...previse stresa, novca, vremena i dr. Ajd, ja imam vremena da vidim kako ce se odvijati stvari do sledeceg februara ali neki nemaju tu srecu :(

 

Jbg... Jaki na tastaturi. Ali zaista bi se nasao u koloni nekog protesta da se organizuje, makar morao da da vadim trougao i zovem AMSS :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojeftiniti nece sigurno, ni dinara, ali trebalo bi da se unormale sa glupostima. 

 

Curin Clio pre tipa mesec i po - dva, nisu ni pogledali maltene :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napišem cenu tehničkog u Zelenom talasu, tričavih 6.000 rsd, ne znam staru cenu.

Poređenja radi, u G Force-u na Autokomandi je poskupeo sa 4.000 rsd na 4.800 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestra produzila registraciju kod Ninica u Mirijevu. Snima im se prostor ispred, sama linija i iza linije. Preporucili da parkira 10ak metara dalje da provere prvo da li nesto nedostaje kao npr trougao, prva pomoc, rez tocak i sl, jer kada pocne pregled nema dodavanja i ispravke, kazu sve im se snima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakva je nova situacija sa tehničkim u lastinoj garaži ka skretanju za Veliki Mokri Lug. Bila je cena za automobile do 1.400 kubika 1.700 dinara ako sam dobro zapamtio. 

Nije zgoreg da ih neko pozove ili poseti obzirom da su cene astronomske od uvođenja ovog novog sr**a. 

 

Rezervacija termina za tehnički pregled

- Auto-centar Beograd: 011/3402-444, 064/8323-467 ili mejl „tehnicki.pregled@lasta.rs“.

 

Radno vreme

- Tehnički pregled u Beogradu radnim danima od sedam do 15 časova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Axic said:

Bila je cena za automobile do 1.400 kubika 1.700 dinara ako sam dobro zapamtio.

Zavisi onda i do klase izgleda. Meni je za 1368 ccm receno nesto oko 3000-3500 din tamo negde u aprilu. Pitali su dodatno jos samo koji model je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko povećanja cene tehničkog pregleda opravdanja su im tako licemerna i vređaju inteligenciju.
Pa ljudi mnogi od vas godinama držite tehničke, valjda ste neki novac zaradili i sklonili na stranu za ne daj Bože. I to se nije desilo iznenada već su očekivali. Promenile se okolnosti, ako želite da nastavite da radite uložite novac u posao ili zatvaranje. Radim u privatnoj laboratoriji, potreban je novi aparat jer je stari odradio svoje, naravno da se ne dižu cene analiza, cifra višestruko veća od njihovih "ulaganja". Druga je stvar ako se menja cena od strane uvoznika reagensa koji se kupuje čim je prethodni na više od pola. I to ako je drastično poskupljenje, pa čak i tada se retko menja cena i ne proporcionalna poskupljenju od uvoznika.
A siguran sam da su i radnici na tehničkim osetili na svojoj koži "nove okolnosti". Uostalom to opravdanje da duže traje tehnicki, svi će ga morati odraditi kad tad, doći će svakako.
Nego gazda je navikao na projektovanu zaradu i u dogovoru sa ostalim tehničkim će to izgurati.
Šta treba da kažu zaposleni u delatnostima koje su stradale zbog korone, a od toga im je zavisila egsistencija?!




Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma punto je lak za pripremanje za tehnihnički,ovi noviji a neodržavani su već druga priča…

Share this post


Link to post
Share on other sites

MUP pojasnio nova pravila, vozila sa manjim oštećenjima prolaze tehnički

 

tehnicki pr.jpg

 

Kako prenosi RTS, načelnik Uprave saobraćajne policije Nebojša Arsov izjavio je da po Pravilniku o tehničkom pregledu vozila koji se primenjuje od 6. jula, ''manja mehanička oštećenja vozila koja ne utiču na bezbednost saobraćaja ne predstavljaju osnov da se vozilo proglasi tehnički neispravnim''. Ogrebotine ili manja ulegnuća na šasiji, nedostatak bočne lajsne, nedostatak kapica na ventilima pneumatika, naprslina stakla na svetlosnim grupama, nedostatak tečnosti za pranje vetrobrana, različite boje presvlaka za sedišta i slično nisu razlog da se vozilo oceni kao neispravno, poručio je Nebojša Arsov, saopštio je MUP.

 

''Ministarstvo unutrašnjih poslova će poslati još jednu instrukciju svim privrednim društvima ovlašćenim da vrše tehnički pregled vozila, u cilju otklanjanja eventualnih nedoumica kontrolora tehničkog pregleda'', rekao je načelnik Uprave saobraćajne policije. Ukazao je, ukoliko su neispravni uređaji i oprema, vozilo ne može biti ocenjeno kao ispravno, već se vlasniku daje rok da otkloni neispravnost. Načelnik Uprave saobraćajne policije je ocenio da ''ne postoji opravdan razlog da se na tehnički pregled čeka u dužem vremenskom intervalu'' na šta se sada žale vozači. Kako je naveo, u Srbiji postoji više od 1.200 pravnih lica ovlašćenih za tehnički pregled vozila, a na jednoj liniji tehničkog pregleda se u toku dana može pregledati i više od deset vozila.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako razumeti... a ne nasmejati se kiselo.

Od svega bih samo skrenuo pažnju na kratak rok ispravke nepravilnosti/neispravnosti od tri dana.

Ko se toga setio i iz kog razloga je postavio tako kratak period za ispravku a da ne pomislim da se nije vodio ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 10ak dana registrovao auto u Dunav osiguranju i teh centru Zrenjanin. Zakazao dan ranije.

Tehnički pregled 4500rsd. Kažu da se sve gleda jer imaju nove kamere koje sve snimaju pa zbog njih moraju da ispoštuju procedure.

Čak su iz saobraćajne policije banuli u kontrolu dok sam čekao polisu i nalepnicu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Tesha said:

 Tehnički pregled 4500rsd. Kažu da se sve gleda jer imaju nove kamere koje sve snimaju pa zbog njih moraju da ispoštuju procedure.

Čak su iz saobraćajne policije banuli u kontrolu dok sam čekao polisu i nalepnicu.

Nisi nam rekao dal su nesto izvoljevali,izmisljali...itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve prošlo ok. Pitao me odmah lik što radi tehnički da li mi rade svi brisači, ja reko juče ih baš testirao zbog njih sigurno neću pasti :)

Više sam brinuo za ručnu kočnicu jer mi je auto 2002. god ali je to sve prošlo ok. Nisu me vraćali, tj prošao sam iz prve.

 

Neki dečko je bio posle mene na tehničom dok je bila kontrola tu. Znam da je lik sa tehničkog spominjao da će možda biti problem zbog matiranih farova jer drastično smanjuju vidljivost.

Nisam sačekao da vidim da li je prošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pao na tehnickom pregledu  u Cupriji  razlog Neotvara se panorama krov na fiat stilu. Nisam mogao da verujem . Da li je neko imao slicna iskustva nema sanse da popravim za tri dana.

 

WP_20161017_20_52_44_Pro.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...