Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

Moju suprugu vratili sa tehničkog, ne radi prskalica za zadnje staklo i zadnja leva vrata zaključana tj. otišla brava pa se ne otvaraju na kvaku. Ne, ne šalim se...

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Bojssa said:

zadnja leva vrata zaključana tj. otišla brava pa se ne otvaraju na kvaku

Ajd ovo i nekako da shvatim sa aspekta bezbednosti u slucaju sudara (nemogucnost pruzanja pomoci) ali prskalica.....

Mozda i nije toliki bauk da ne moze proci tehnicki, ne znam..

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mitros said:

I ako nemas vodu u vazi za cvece...ili nemas CD Bijelog dugmeta sa hajducke cesme..

 

54 minutes ago, Bojssa said:

Moju suprugu vratili sa tehničkog, ne radi prskalica za zadnje staklo i zadnja leva vrata zaključana tj. otišla brava pa se ne otvaraju na kvaku. Ne, ne šalim se...

Ili ako ti ne radi prskalica zadnjeg stakla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krajnje je vreme za jednu zdruzenu akciju svih registrovanih auto klubova u zemlji... To opet znaci jedinstvo i akciju a to je ono sto Srbima nedostaje poslednjih 30ak godina...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaju čak i prskalice farova tako da ko ih ima a nefunkcionalne su ili je ne daj bože na braniku ostala rupa jer ih neko ukrao, pravac auto otpad dok je vreme. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nadam da su to samo napaljeni kontrolori dobili malo vetar u ledja pa se glupiraju i da će se smiriti za mesec, dva... Pa ne isplati se državi da veliki broj vozila ne prodje tehnički...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/11/2021 at 12:20 AM, alfini0507 said:

Krajnje je vreme za jednu zdruzenu akciju svih registrovanih auto klubova u zemlji... To opet znaci jedinstvo i akciju a to je ono sto Srbima nedostaje poslednjih 30ak godina... emoji22.png

 

Dobar vic... Jedan brend, 5 klubova, toliko o jedinstvu i akciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce izvesti ne placanje dok se ne zavrsi tehnicki,ako zajebavaju samo se okrenem i odem. Uvek placam sve komplet na 5 cekova.

p.s.

juce se sin vratio bez jedne radkapne,sta mogu ocekivati na tehnickom po tom pitanju?:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, mitros said:

sta mogu ocekivati na tehnickom po tom pitanju

Skineš ostale 3 i mirna bačka :D To je deo koji ne utiče na vozne karakteristike, osim ako nisu polu-odvaljene i izdeformisane pa hoće da ispadnu. 

 

2 minutes ago, mitros said:

Jel moguce izvesti ne placanje dok se ne zavrsi tehnicki

Ne kontam ovo....znači ti platiš sve unapred (ili plaćaš tako) pa želiš da izbegneš varijantu da, ako te vrate sa tehničkog da platiš samo tehnički (pošto jelte to moraš) a ostalo ne ? Onda samo kažeš - hoću samo tehnički da uradim :D Tamo gde ja radim, plaćanje uvek ide posle svega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

 Ne kontam ovo....znači ti platiš sve unapred (ili plaćaš tako) pa želiš da izbegneš varijantu da, ako te vrate sa tehničkog da platiš samo tehnički (pošto jelte to moraš) a ostalo ne ? Onda samo kažeš - hoću samo tehnički da uradim :D Tamo gde ja radim, plaćanje uvek ide posle svega. 

Nisi skontao,sta znaci platim unapred,do skoro je bilo dok ja popunim cekove i sl. oni zavrse,tako da je bilo sve u isto vreme i placanje i komplet registracija. 
Poenta je ,zasto da im platim tehnicki ako me vrate zbog bilo cega a pogotovo zbog budalastina. Odem npr na drugo mesto a kod njih nikad vise.
Objasni kako ti to radis placanje posle svega,govorim samo o tehnickom pregledu.OK je da  im platis kad odrade tehnicki i prodjes, a sta radis sa placanjem ako ne prodjes tehnicki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su svoj deo posla odradili "tehnički pregled" to što neko ne prolazi ne znači da ne plaća pregled, u slučaju da je vozilo tehnički neispravno, izdaje se potvrda sta kako i zašto, u odredjenom roku (3 dana, čini mi se) isprave se nedostatci i ne plaća se opet pregled.
Ako u jednom ne prodjes, neces ni u bilo kom, umrezeni su.
Ako pak imas "strah" da neces, zamoli ih da pogledaju van linije i kažu ti prolazis li ili ne.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, mitros said:

zasto da im platim tehnicki ako me vrate zbog bilo cega a pogotovo zbog budalastina.

Kao što je kolega gore rekao, naplate svoj rad. Znači izdvojili su termin za tebe, obavili uslugu pregleda i ako nešto ne valja ti im ne platiš ? Nema logike. Realno.

 

8 minutes ago, mitros said:

Objasni kako ti to radis placanje posle svega,govorim samo o tehnickom pregledu.OK je da  im platis kad odrade tehnicki i prodjes, a sta radis sa placanjem ako ne prodjes tehnicki?

Pod "plaćanjem svega" ja sam podrazumevao da platim celu uslugu tehničkog pregleda, registracije i ostalih dažbina što po zakonu što po njihovoj usluzi (izdavanja nalepnica bez odlaska u mup i sl). A da samo radim tehnički, svakako bi ga platio posebno iz gore navedenih razloga. Sa druge strane na ovaj način se "obavezuješ" da tehnički opet odradiš u istom mestu gde si ga radio jer si ga tu i platio. Možda grešim ali tako bar mislim.

 

Sa druge strane što kaže Đomla, pitaj ih ako te nešto konkretno buni za sam savet i neka bace pogled (ne ceo pregled) i neka daju mišljenje, ono ne košta. Ali košta čim im staneš na traku i zauzmeš termin.

12 minutes ago, mitros said:

a sta radis sa placanjem ako ne prodjes tehnicki?

 

Just now, ISV_01 said:

Sa druge strane na ovaj način se "obavezuješ" da tehnički opet odradiš u istom mestu gde si ga radio jer si ga tu i platio.

Recimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/12/2021 at 11:00 AM, djomla said:

Oni su svoj deo posla odradili "tehnički pregled" to što neko ne prolazi ne znači da ne plaća pregled, u slučaju da je vozilo tehnički neispravno, izdaje se potvrda sta kako i zašto, u odredjenom roku (3 dana, čini mi se) isprave se nedostatci i ne plaća se opet pregled.
Ako u jednom ne prodjes, neces ni u bilo kom, umrezeni su.
Ako pak imas "strah" da neces, zamoli ih da pogledaju van linije i kažu ti prolazis li ili ne.

U roku od 3 dana ne mozes uraditi nista,osim ako ta 3 dana odsustvujes sa posla.Kako npr izduvne gasove da resis za 3 dana, ili probaj da nadjes prskalicu zadnjeg brisaca,pogotovo na otpadima...itd
Zasto ne bi prosao na drugom mestu,pa sta ako su umrezeni,jedan izvodi budalastine,drugi je npr normalan i pusti me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato lepo pitas da vide kola pre nego odes na liniju, kako te ne bi oborili zbog prskalice i sl. ;)
Za izduvne gasove još ne obaraju, sad obaraju za gluposti.
Ako te jedan ne pusti, drugi prilikom provere vidi da je vozilo tehnički neispravno, ako te pak pusti, rizikuje zatvaranje, što slazes se nije njima u interesu.
Problem u celoj prici je sto niko nije poslao sta kako i zasto, pa gledaju i sta treba i sta ne treba, a tu nije problem do TP-a, nego do strucnjaka koji izmisljaju toplu vodu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, mitros said:

U roku od 3 dana ne mozes uraditi nista,osim ako ta 3 dana odsustvujes sa posla

Tako je kako je...u HR mislim da je rok 7 dana (ukupno, ne radni) da se nedostatak otkloni. Realno je malo vremena da se išta sredi, ali zato na neki način ne razumem ljude zašto registruju u poslednji momenat kada mogu da tehnički i registraciju odrade mesec dana pre isteka tekuće registracije vozila ?

 

Iako, u slučaju da ne rešiš nedostatak za 3 dana, ćeš opet platiti tehnički pregled (na žalost) ali nećeš biti u problemu da voziš neregistrovan auto okolo gde te spuca kamera pa još dobiješ i razglednicu ili platiš šlep do servisa ili... (neke druge metode) i imaćeš otklonjen nedostatak.

 

19 minutes ago, mitros said:

Zasto ne bi prosao na drugom mestu,pa sta ako su umrezeni,jedan izvodi budalastine,drugi je npr normalan i pusti me.

Zato što su umreženi, kako je kolega rekao. I obavezan si tehnički odraditi tamo gde su uočene nepravilnosti. (ovo je u slučaju da si ODRADIO tehnički pregled i da su konstatovali nepravilnosti, a ne i u slučaju da ih pitaš da bace pogled i daju mišljenje).

 

Član 33 Pravilnika glasi "Ponovni tehnički pregled vozila vrši isto ovlašćeno privredno društvo koje je vozilo ocenilo kao neispravno." (izvor Propis - pravilnik)

(ovde moram da se ogradim jer isto privredno društvo može imati više linija tehničkog pregleda, pa nisam siguran da li mora u istom ili može i u nekom drugom od tog privrednog društva, jer nije definisano pravilnikom. Možda može).

 

Njima se više ne isplati rizikovati zbog jednog vozila da ih zatvore. Nekom tamo, koji ima vezu i dosta linija tehničkog pregleda u svojem vlasništvu, se isplati da više drugih ispadnu tj budu zatvoreni jer dobija monopol :) 

 

Idi, pitaj, saslušaj mišljenje. Ako imaš neke nedoumice oko prolaza za tehnički, pitaj i ovde, neki su možda imali ista/slična iskustva pa će ti dati savet. Ali, kada radiš tehnički - tada ga i plaćaš, nezavisno od ishoda istog. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, djomla said:

 Ako te jedan ne pusti, drugi prilikom provere vidi da je vozilo tehnički neispravno, ako te pak pusti, rizikuje zatvaranje, što slazes se nije njima u interesu.

Dozvolices da malo filozofiram,zasto bi taj prvi koji me nije pustio bio u pravu u odnosu na ovog drugog koji bi me pustio.Nisu svi budale. Ali kao sto kolega ovde rece,ako moram uraditi ponovo na istom mestu onda ova moja filozofija pada u vodu.:rolleyes:.
Inace slusajuci ovde razloge zbog kojih su neki pali na TP,pomislio bi da se samo medjusobno zajebavamo...:sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, mitros said:

pomislio bi da se samo medjusobno zajebavamo

Sećam se svojevremeno kada su poljoprivrednici pripretili da će blokirati ne samo BG već i sve ostalo jer su im hteli uvesti neki češći tehnički ili nešto slično. Poljoprivrednika je manje, ali kada se dignu oni svoje koliko toliko odrade, a nas vozača pun K i jaki smo na tastaturi. Vazda bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovde stvar da li su oni budale ili ne, stvar je sto nemaju nista zvanično sta prolazi sta ne prolazi. Pošto strucnjaci koji su izmislili toplu vodu, nisu nikome nista konkretno rekli, a onda iz straha da ne budu zatvoreni (puste neispravno vozilo) obaraju za gluposti (coveku fali poklopac srafa brisaca, ne prolazi npr).
Tako da je uzrok problema na drugom mestu, a ne na liniji TP-a.
Stoga, ako znas da imas neku neispravnost i sl, svrati prvo, pitaj ih, da ne ides dzabe na liniju, snima se i ne smeju da te puste, kako oni tako i bilo koji.
A odgovor na prvo pitanje - ako si ušao na liniju TP-a, moras platiti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno gledano, treba otici na tehnicki pregled i jasno pitati jel jedu govna za sve ili ne i to je to. Neka dalja rasprava je krajnje besmislena, govorim iz 14 godina iskustva i preko 20 tehnickih pregleda. A kad te upisu da ti nesto ne valja, onda ce ti i drugi tehnicki pregled posebno gledati ako odes tamo, pogotovo jer si sad iz "nekog" razloga dosao kod njih umesto da si se vratio na isto mesto gde je problem i uocen. Neko normalan ce ti biti samo neki prijatelj/poznanik sto se onda postavljanja pitanje, zasto ne ides kod njega u startu.

 

Zasto je besmislena rasprava, zato sto gledajuci nas zakon uvek je moguce nesto definisati kao neispravno ili u najmanjem slucaju mogu da ti prosto ne povuku rucnu kocnicu do kraja i slicno. Opet pricam iz licnog iskustva.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da sada i na tehnickom gledaju podizace stakla?Barem tako mi rece neka gospođa sto radi na tehničkom. Tačnije ovako:moras sve imati ispravno,od prakalice vetrobranskog stakla  (prednje i zadnje) do cak podizaca stakala i naravno prvo pomoc,sajlu za vucu,trougao itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...