Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

Zakonski je regulisano da mora da prihvate, ne sme da te vrati jer on svakako slika pa slika i te slike idu u jedinstvenu bazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sta pise u zakonu u sta je u praksi su dve razlicite stvari ;) I u zakonu pise da ja treba da atestiram auto pa ne mogu jer neko ne postuje zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to meni problem, jer ja svakako mogu da to uradim gde god na teritoriji grada Beograda tj bilo koja opština. Kao što mogu i dokumenta na teritoriji Beograda da menjam u bilo kojoj stanici bez obzira na opštinu. Nego samo hoću da istaknem da sam ostao zatečen time da mi deluje neverovatno da tehnički dogovore cenu, jer je to protivzakonito. A tehnički ću sledeći put da uradim na teritoriji druge opštine. Nego negde sam pročitao da je u Lasti tehnički oko 2500 din, jel to tačno? Jel neko tamo to radio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kartele imaš i u drugim oblastima pa zašto i da se tehnicki malo ne ovajde.. ionako se u ovoj državi gleda samo kako da se zagrebe još malo pa nema veze ako je i sa ledja drugih...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od septembra nove cene tehničkog pregleda?

 

182786-pregled.jpg

 

Od septembra bi trebalo da se uvede red u rad linija tehničkih pregleda automobila u Srbiji, tako što bi država odredila najvišu i najnižu cenu, pišu ''Večernje novosti''.

Ta mera bi dovela do smanjenja cene usluge tehničkog pregleda vozila, koja je od stupanja na snagu novog pravilnika, početkom jula 2018. godine, dostigla 6.000 dinara za vozila B kategorije. ''Država je obavezna prema važećem Zakonu o bezbednosti saobraćaja da odredi najnižu ali i najvišu cenu tehničkog pregleda'', rekao je za ''Novosti'' predsednik Udruženja tehničkih pregleda Srbije Trifun Stojanović. Prema pisanju lista, iako posle donošenja novog Pravilnika o vođenju usluga tehničkih pregleda nema nejasnoća o tome koje vozilo može, a koje ne može da prođe tehnički pregled, vozači su nezadovoljni cenom te usluge. Tim pravilnikom je sprečena ''registracija vozila broz papire'', odnosno bez dovoženja vozila na liniju tehničkog pregleda.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto država uopšte ima da se mesa u cene? Nek oni prate monopolska i druga kršenja postojećih zakona a puste da sami tehnicki pregledi formiraju cene. Od kvaliteta usluge i cene će zavisiti uspešnost nekog tehnickog pregleda. Država treba da kroz akte i zakone propise šta tehnicki mora da ispuni i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to u redu i tako bi trebalo biti. Al' u qrcu, hoću reću u nekoj uređenijoj zemlji.
Pored postojećih Zakona mi opet imamo Kartele u Privredi, Trgovini, Školstvu, Turizmu i Ugostiteljstvu , Prevozu, Taxi uslugama, Tehničkim Pregledima, Bankarstvu ...
Istina?
Ma koga zabole.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da se država meša oko cene tehničkog zato što je to usluga koju svi moramo da platimo, a kad je tako onda se ne može totalno prepustiti tržištu.

Nije to kao npr. usluga u restoranu koja ne mora da se plati (tj. u restoran ne mora da se ide), pa se država ni ne meša koliko će koji restoran da uzima...nego je sve prepušteno tržištu.

 

Kada se ne bi odredio minimum i maksimum cene za tehnički, onda bi npr. u manjim mestima trenutno najveći (ili pa njih) oborilo cene, ljudi bi zato potrčali kod njih da rade tehnički, i tako bi svi ostali u tom mestu bili ''ugušeni'' posle jedno godinu dana, naročito sada kada više nemaju pare od prodaje polisa obaveznog osiguranja koje su ranije imali (od kad su im smanjili na 5% sa nekadašnjih 20% i više). Nakon toga bi oni veliki (tada jedini preostali), povećali cene u nebo, a vozači ne bi imali izbora osim da plate tu nazidanu cenu jer je prvi sledeći tehnički tek u sledećem gradu (naselju) možda na 20-30 kilometara odatle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tržište slobodno i ne ucestvuje država u naplati, osnovni ekonomski zakoni dovedu do formiranja cena, pre ili kasnije. Nego njih prvo brine da naplate PDV pa ćemo staviti minimalnu cenu a sad ovamo kao štite narod pa ćemo staviti maksimalnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sto diktiraju max cenu, ali sto diktiraju najnizu cenu. A ne mogu svi da potrce na jedno mesto posto je 30min obavezan pregled, sto znaci 16 auta po liniji za 8 radnih casova. U svakom slucaju, vecina ljudi i dalje ne posvecuje vreme biranju tehnickog pregleda po bilo kom osnovu, (znam mnoge koji su bacili auto jer su ih odbili odmah na prvom tehnickom, sto ipak realno nije bilo bas opravdano za sva vozila) tako da ne verujem da bi svi potrcali na jedno mesto, ali svakako onima kojima je bitan faktor cena, bi mogli potraziti sebi prihvatljivu firmu.

 

Posto manja zarada ne cini rad automatski gorim jer uradjen posao je diktiran zakonom. Nije da ako platis vise da ce ovaj na tehnickom 5 puta da tera na valjke pa da se vise haba i time opravdava cenu.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, YUgisa said:

A ne mogu svi da potrce na jedno mesto posto je 30min obavezan pregled, sto znaci 16 auta po liniji za 8 radnih casova.

Kad sam napisao da bi ljudi ''potrčali'' kod tog jednog da rade tehnički kad on spusti cenu, nisam mislio na bukvalno jednu liniju za tehnički (zbog tih ograničenja kapaciteta koje pominješ), nego da taj jedan (ili njih par najvećih u nekom manjem mestu), imaju svaki po nekoliko linija za tehnički. Npr. pogledaj kako jedan Henex u Beogradu ima 9 ili 10 linija za tehnički...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnički se opet sveo samo na slikanje, a tehnička ispravnost vozila skoro se i nekontrolise. Šabac i okolina a sigurno i veći deo Srbije,bitno samo da vizuelno auto dobro izgleda sve ostalo prolazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

od onog 'skuplji i stroziji' ostace samo 'skuplji' ... debilcine koje su osmislile ovaj novi sistem verovatno su imale na umu samo kako da sto bolje monetizuju celu pricu, i uteraju pare tamo gde ce njima da odgovara. u stvari, nisu to debilcine, rade pametno za sebe, a protiv zdravog razuma i obicnih ljudi, i opste bezbednosti u saobracaju.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeremy Clarkson onomad reče kritikovajući električne automobile reče "nemam ja vremena da čekam da mi se auto napuni.Imam druge pametne stvari da radim u životu.

Ovi nas nateraše da čamimo pola sata i više na tehničkom kao ovce a još da im to debelo platimo.Zar nismo jadni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam naknadno ugrađene ksenone na Meganu 2 koji ima farove sa projektorima. Ima li ikakve šanse da nađem neki tehnički gde neće praviti toliki problem, jer njihovo skidanje skuplja dara nego mera

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se ne vidi na slici :D Ako moze da prodje krep traka ofarbana nitro sprejem onda... :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

to znaci da treba i SVE gradske autobuse iz svih gradova Srbije skolniti sa ulica -- jer 90% su zagadjivaci kakvih nema medju kolima ............. ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pancevu gradski prevoz drzi Andrej. Otkupio rashodovane buseve od ATP-a, registrovao ih na Bg table i iznajmljuje ih tom istom ATP-u. Plus linijski prevoznici koji na liniji Pancevo-Beograd voze krbulje, ali mu placaju tal

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo upravo sad zavrsio tehnicki za deltu. vizuelni pregled vozila, slikano vozilo, slikana sat, gume dimenzije, kocnice i izduvni gasovi...

kazu sve uredu, sedite tu jos 15min...

nista kugle, spone, prepone, ramena, grudi i dupe i sisEEee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...