Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

12 hours ago, voodoons said:

I usput se to nikom ne slaže sa podacima iz saobracajne emoji41.png



Sent from my iPhone using Tapatalk

Poklapa se meni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako? Isti podatak je na autu i saobraćajnoj? Ja još nisam video auto kom se poklapa ali ako se poklapa kod tebe, ok, prvenac...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je podatak o ukupnoj masi vozila, slaze se na 99% automobila, uostalom[mention=15112]voodoons[/mention] i kod tebe se sigurno slaze bez da gledam saobracajnu.

 

 

P.S. stavka f.1 u saobracajnoj dozvoli.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko detaljnije u tematici ili je radio tehnicki skoro... Na osnovu par poziva, vidim da je cena samo tehnickog pregleda u BG obicno 4000 din?

Interesuje me cena samo tehnickog pregleda i njihov papir (ne i kompletna registracija), posto ostatak registracije zavrsavam sam. Ako neko ima detaljniji info oko cena ili preporuku, neka dopise, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je u Suncu isto 4, ali ako registrujes kod njih ukljuceno je u cenu pa te registracija ispadne isto kao i do sada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma smejurija opšta, smeju se i kontrolori pa rade .

U ova dva meseca registrovao sam 3 vozila, pčelarski kamion na terenu, auto i motorcikl...

Niko nigde svetlo upalio nije, žmigavce, sirenu, vešanje pogledao, samo brojevi pločice i valjci i slikanje i z svih uglova.

Kamion super izašao preko 7 tona je ukupno sve 15000 din, Fiat 1.9 jtd blizu 32 000 a motor 125cc saobraćajna i tablice 11500....

Sretoh i par ljudi sa šesticama iz 80tih nove tablice, saobraćajna potrebna i A kategorija a reg ih izađe oko 7500 prva

 to je poljoprivredni motor a ubaciše ga zbog par kilometara brzine iznad limita u mnogo veću kategoriju

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Ako je neko detaljnije u tematici ili je radio tehnicki skoro... Na osnovu par poziva, vidim da je cena samo tehnickog pregleda u BG obicno 4000 din?

Interesuje me cena samo tehnickog pregleda i njihov papir (ne i kompletna registracija), posto ostatak registracije zavrsavam sam. Ako neko ima detaljniji info oko cena ili preporuku, neka dopise, hvala.

Arena express, dal 3500-4000. Iznad nije, ali mislim da je vise 3500 jer sam kod njih sve radio pa sam malo izgubio kalkulaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, shomispc said:

ali ako registrujes kod njih ukljuceno je u cenu pa te registracija ispadne isto kao i do sada..

Ranije sam kompletan tehnicki radio u Dunavu, uz dzabe pregled ako se uzme njihova polisa osiguranja. Za 1.4 MultiAir 140 bi mi po tome produzenje registracije sa 1. premijskim razredom bilo oko 22500 din (u sustini placao sam samo osiguranje, porez i takse). Naravno, pojela maca sa novim propisima :) .

Agencije mi traze oko 28000+ din, zato i pitam za cenu samo tehnickog pregleda (znaci ugrade se po 1500-2000 din za uslugu, ako odradim sam bice oko 26000 din). Hvala svima ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka agencija uzme najmanje 1500 dinara,zato sam odem u policiju i to oko 6 posle podne kad nema guzve i odradim sve za 10 minuta

a  zadnje vreme u stanicu policije u Surcinu,dolaze iz grada za registraciju,pasoše,opsta navala,jer je po gradu u policiskim stanicama haos guzva

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je podatak o ukupnoj masi vozila, slaze se na 99% automobila, uostalom[mention=15112]voodoons[/mention] i kod tebe se sigurno slaze bez da gledam saobracajnu.
 
 
P.S. stavka f.1 u saobracajnoj dozvoli.
Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
 
 
 
 
 
 
 
 

Ne slaže se... nije mi golf tu, ali pogledaću i na golfu i na Fiatu.. ne slaže se ni kod drugara na audi a4


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

Ako je neko detaljnije u tematici ili je radio tehnicki skoro... Na osnovu par poziva, vidim da je cena samo tehnickog pregleda u BG obicno 4000 din?

Interesuje me cena samo tehnickog pregleda i njihov papir (ne i kompletna registracija), posto ostatak registracije zavrsavam sam. Ako neko ima detaljniji info oko cena ili preporuku, neka dopise, hvala.

Imas u Lazarevcu za 2.500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obicno odem na tehnicki, pa u osiguravajucu kucu, oni mi daju sve uplatnice, kod njih uplatim i onda samo sup i gotovo...

Nisam odgovorio na pitanje, ali mislim da ti fali jos korak sa polisom, pa tek onda sup moze...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi iznosi za Mup i budžet RS su tačni. Jedino što varira je cena polise koja zavisi od osiguravajućeg društva.
Sve ove uplatnice možeš dobiti popunjene i kad odeš u osiguravajuću kuću i tražiš polisu, oni će na osnovu opštine gde uplaćuješ popuniti i ove uplatnice za državu. 
A opet, ja sam uglavnom išao u agenciju i odradim tehnički, dobijem polisu i uplatnice sve. E sad uplatim ili kod njih ili u pošti. Nikakvu dodatnu uslugu nisam plaćao jer sam sam nosio u SUP sve. Samo tehnički što platim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To planiram i da uradim. U proseku 3soma mi vise traze za registraciju ako odradim u agenciji. Gledam da sam uradim pa cu da vidim da uradim tehnicki uzmem polisu i ako mi daju uplatnice pa da sam zavrsim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledao na računu sa registracije, tehnicki 3700din i 500din ovlašćenje da u moje ime idu u SUP, ništa drugo nisam platio sem iznosa sa uplatnica... ne znam kakve 3000 bi se više plaćale..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je fora da ne treba atest ako trebas da izmenis auto da bude u skladu sa zakonom :D Onda mogu pojasebi gde hoces, nasloni za glavu kako hoces :D Bitno samo da gume nisu sire jer boze moj necemo valjda da auto bude bezbedniji nego samo da fabricki izgleda na slici :D Jedva cekam da provale kako u aziji ima neki propis gde mislim ako je kabina uza od 130cm na zadnjoj klupi, da ne moze da bude registrovan na 5 osoba, nego mora na 4 jer "fizicki" ne moze da stane 5 odraslih osoba odosno 3 na zadnju klupu... To ko je pisao u aziji mora da je neki koji je pobegao odavde kada je krenulo biiip 90ih...

 

Meni su po starom zakonu trazili da skinem zadnje pojaseve koje je auto imao fabricki, jer oni to nisu videli na drugim da imaju :D Sad je ful po zakonu, ima 4 naslona i 4 pojasa, registrovan na 5, uzi od 130cm :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas isao da zavrsim registraciju. Na teritoriji opstine Obrenovac je jedinstvena cena od 4 500 za tehnicki. Seli su i postigli dogovor oko cene. Sto moram priznati da me je iznenadilo. Nisam pravnik ali mislim da je to nezakonito, nesto kao kartelsko udruzivanje ili sl... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' ti sad to dokaži... Jbg.

 

A inače mnogo veće kartelsko ponašanje je bilo PRE ovih izmena koje su dovele do poskupljenja i uopšte naplate usluge tehničkog pregleda.

 

Preterao sam ali znate na šta mislim. Dok je teh. pregled bio 'besplatan' osiguravajuće kuće su se ponašale kao mafija i na crno vrbovale tehničke preglede da prodaju njihove polise. Davale ogromne %, kupovale linije (valjke) za tehnički, plaćale gazdama i u kešu i letovanja i zimovanja, kupovale im automobile i tako... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11.6.2019. at 4:12 PM, VladaG9 said:

Danas isao da zavrsim registraciju. Na teritoriji opstine Obrenovac je jedinstvena cena od 4 500 za tehnicki. Seli su i postigli dogovor oko cene. Sto moram priznati da me je iznenadilo. Nisam pravnik ali mislim da je to nezakonito, nesto kao kartelsko udruzivanje ili sl... 

Tehnički možeš 30 dana unapred da uradiš gde god želiš na teritoriji Srbije i naravno da papir sa tehničkog važi u mestu u kom registruješ auto. Npr. bio si u tazbini u Valjevu, tamo uradio tehnički za 3.000 i nema boga oca da će te vratiti sa tim papirom. Za registraciju možeš sam da uplatiš, odneseš uplatnice i uzmeš novu nalepnicu, nisi obavezan da preko bilo koje agencije  to rešavaš.

 

Tako da ne čekajte dan pred istek registracije nego se otprilike mesec dana unapred spremite i raspitajte gde vam je jeftinije i gde neće zagledati za svaku sitnicu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki tehnicki pregledi nece da prihvate vozilo sa tablicama koje ne pripadaju njihovom okrugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...