Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

:respect: ............. nove slike PUNTA su na temi pa bacite pogled , sad je ki NOOOOOOV I ISPRAVAN JE --- sta reci a ne zaplakati , MA KO IH JEBE IDEMO MI DALJE.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog zanima, operacija uspešna, napravljen nov ključ sve ukupno 3 crvene.
Ristić Zemun me je uputio na komplet skidanje kod limara, kaže nema šanse.
Petko je odvalio cifru za ključ 3000 do 5000 plus 1500 za skidanje.
Elezović je odradio sve.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemaju pojma ni šta treba, ni šta ne treba, strašno.

Danas sam obišao 5 TP i na svakom dobio drugačiju informaciju, naravno za registraciju sam odabrao onaj koji mi najviše prija. Radi se o registraciji pčelarskog kamiona... Neverovatno kakve nebuloze izjavljuju šefovi TP... Vidi se da nikada, ali nikada zakon nisu pročitali, a kamoli uredbe i pravilnike, već samo rekla kazala..

Prvo bi te tehničke sabio u mišiju rupu, sa obaveznom edukacijom i polaganjem za svakog zaposlenog, a ne jednu licencu da ima, pa koja god strvina počne da radi priča svoju priču...

Uglavnom razlika u ceni tehničkog prelazi i 500 e u zavisnosti u koju kuću sam ušao, i njihovih zahteva za vozilo koje je prošle godine registrovano uredno za 12000din...sa sve izlaskom na teren.

Nemam živaca opisivati vam šta je sve traženo u najskupljoj varijanti, čak i policijska pratnja radi blokade puta dok oni fotografišu vozilo, a vozilo u šumi na fruškoj gori... mislim ej, nema policija šta da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čujem juče da su cene tehničkog na NBGD-u i Zemunu dogovorene na 4.500 dinara...dok u drugim delovima Beograda i dalje idu jeftinije od toga.

 

Pokušaj TP i Agencija za registraciju da ''prevale'' teret izdavanja polisa na Osiguranja (kad im sada daju 5% umesto nekadašnjih oko 20% i više od svake prodate polise), teško da će proći jer se NBS već stavila na stranu Osiguravajućih kuća. Naime, svi koji prodaju polise (tehnički pregledi/Agencije), su zvanično registrovani kao posrednici u obavljanju finansijskih usluga (tako nešto) kada je njihov deo posla oko izdavanje polisa u pitanju, i za to plaćaju NBS na svake dve godine za dve godine. Ove godine je to plaćanje trebalo da bude u Junu za ovu godinu i za sledeću, ali je NBS odmah posle najave TP da će sve prebaciti na Osiguranja, ugasila svima šifre za pristup sistemu za izdavanja polisa na jedan ceo dan, sa obrazloženjem da eto nisu uplatili na vreme, iako je to tek trebalo u Junu da se plati. Time su im suštinski pokazali na čijoj su strani.

 

Izgleda da je odlučeno da opstanu samo one Agencije za registraciju koje imaju svoj tehnički, s'tim što bi izgleda voleli da i one ne opstanu, ali eto...moraće da ih trpe (barem neko vreme) jer postoji računica koja takvim Agencijama omogućava da nastave da posluju. Ideja je da se ukinu posrednici između vlasnika automobila i TP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ljudima kojima je registracija do sada bila npr. 100 evra ili malo više, tehnički dođe trećinu nekadašnjeg celokupnog iznosa. Bilo je zato predloga na sastanku predstavnika TP da ne bude cena tehničkog svima ista, nego da se napravi razlika za automobile tipa Punto 1.2 8v i slični modeli (kojima je registracija jeftinija), da njima i tehnički bude jeftiniji.

Ali, na kraju je odlučeno da bude svima ista cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tek budalaština. Rad i oprema, koja postoji se naplaćuje. Ako je isti rad i ista oprema, treba isto da košta.

Na stranu što naplate 25 minuta stajanja auta i čekanja da prođe vreme. Pre 20 dana sam registrovao auto, sviranje onoj stvari.

Izmišljaju gde će sve da namaknu kintu, ne znaju odakle više koliko su šuplji.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMSS 4800
Corex Coral 4000
Danas zvao AMSS da zakazem za Ponedeljak, kaže lik zovi u Ponedeljak, ne znamo kako ce raditi TP.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas prošao reg sa kukom, sa uverenjem prilikom uvoza.

Za fiat stila 1.9 jtd iz 2004 32000 din reg, od toga 3600 din tehnički...malo mnogo za takvo vozilo.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odradio u Suncu danas registraciju, sve pohvale za njih. 30.200,00 cetvrta registracija za Brava, tehnicki je 4000 i ukljucen je u cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Suncu prosle godine reg,planiram i ove isto kod njih,imam sve pohvale i totalnu korektnost. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je skoro neko registrovao auto a da ima fabričku kuku?

 
Ja sam registrovao jesenas.Zašto?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ti je marke kuka?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, nisam gledao. Znam samo da je Euro kuka i da je uvezen auto sa istom.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me ko tehnicki pregleda puteve,ili oni ne uticu na bezbednost.A svima su puna usta neke imaginarne bezbednosti i jos goreg zakona...

Citat iz Profesionalca,pisac g-din. Kovacevic.

Nije Milosevic kriv,mi smo krivi,mi smo govna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemam pojma, nisam gledao. Znam samo da je Euro kuka i da je uvezen auto sa istom.

Sent from my 3310


Nije ni mogla da bude drugo nego euro kuka,odavno se ni ne prave drugačije,nego pokušavam da uhvatim pravilo po kom su ugrađivali "fabričke" kuke.
Uvezeni iz Nemačke, mahom,kao i ja,imaju Westfalia kuke.
Zanima me šta je na ovima uvezenim iz drugih zemalja...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd vidi koja je marka.
Jel fabrička i iz koje je zemlje uvezen auto?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...