Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

22 hours ago, neshtry said:

Nije mi jasno zašto menjaju celu saobraćajnu kad postoji čip na kartici saobraćajne...

Menjao sam i ja u maju. Jbg kad se promeni adresa uvek mora nova saobraćajna, nije kao za LK pa da možeš za 10 godina 10 adresa da promeniš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=10235]Axic[/mention]

Protokol kojim je zapisan kod sa padacima vozila identičan je onome na LK ili nekom drugom kartičnom dokumentu sa čipom.Ubaciš u čitač,promeniš podatak i vratiš dokument...

A ne izbušim ti saobraćajnu sa čipom i "dođi za dve nedelje"...

 

 https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Pametna_kartica

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da l' zaboravljate da je na saobraćajnoj utisnuta adresa na samoj plastici, pa samim tim i mora da se menja.
E sad, zašto je uopšte utisnuta (a godište vozila npr nije) sasvim je drugo pitanje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je pravo pitanje!
Da bi izvadio 1410 rsd ...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da uradiš atest.Ako nemaš problem sa tim,ugradi.
Prvo ti treba dozvola proizvođača,pa ugradnja,pa atest

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već planiras prodaju, preskoci xenone.
Ne zna se da li će da ganjaju kao za folije (očas posla im padne nesto na pamet). Moje skromno mišljenje (isto sam se dvoumio ovih dana).

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi auto sa fabričkim ksenonima šta se zezaš..:lol: Meni na tehničkom nisu nešto zagledali u svetla..Bem ga farovi od stakla pa se lepo vide sijalice h1 sve fabrika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji nešto sto se zove vanredni tehnicki na koji možeš biti poslat iz nekog drugog razloga i onda sve ostalo da je ok, tehnicki si neispravan zbog svetala i u prekrsaju si...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, danijel55 said:

Da cujem misljenje vas kolega.Da li ugradjivati xenone ili ne?Sta mislite?

mislim zbog tehnickog pregleda i zakona.

Ako kupim drugi auto, neću ugrađivati ksenone. Upravo zbog mogućih peripetija sa tehničkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identicnu logiku i ja primenjujem, poucen svim dosadasnjim iskustvom.

Kupis auto sa svim sto ti treba, i ne razmisljas o nasim 'strucnjacima'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima informaciju da se moze na neki nacin atestirati dodatno svetlo na krovu vozila, u amss su mi rekli da za to ne postoji nikakva zakonska regulativa i ne moze da se registruje vozilo vec moraq da se skida....

20180106_115315.jpg

Edited by Cojamen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno zbog policije i drugih službi da se ne mešaju...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam kako ljudi sklepaju one bagije od buba pa ih ipak nekako dobiju atest i saobracajnu.. Da li je moguce da ne postoji nacin da se Led bar nekako legalizuje/atestira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti AMSS, koji to treba da atestira, kaže da to ne može onda nemaš drugi izbor nego da skineš.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ne znam kako ljudi sklepaju one bagije od buba pa ih ipak nekako dobiju atest i saobracajnu.. Da li je moguce da ne postoji nacin da se Led bar nekako legalizuje/atestira...
Ovde imaš sve informacije o mogućnostima samogradnje,moguće da ima i drugi deo...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMSS pojma nema sta moze i sta ne moze , niko u ovoj zemlji pojma nema kako i sta treba jer je ovo DEBILSKA DRZAVA i kad donesu neki novi zakon uvek ostane nedorecen tj. svako moze da ga na svoju ruku tumaci - zato i nastaju problemi na nekim tehnickima dok na drugima sve je OK .............. ;)

 

 

jel mogu ova led svetla dole na slici da prodju tehnicki --- mogu , kad ih sve znas tamo i kad sta na jb. ............... eto ti odgovora , jbn.-a drzava.

ali ima da ih skinem zbog glupih pandura , koji ih zagledaju --- mada do sada me nisu drkali za to , ni kad su me zaustavljali ............ :yes

cak i u crnu goru kad sam isao na granici nas nista a njihov a sta i je ti ovooooo (u 2 ujutro) -- fabricka svetla ja kazem a on e onda je dobro --- aj cao , sve bre debili ............. :lol:

 

IMG_20180812_191042.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...