Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu

Recommended Posts

Odgledah SAT danas.Sto se tice korozije,jedino nece proci vozila gde se vidi rupa.Znaci gitovan branik i ostalo prolaze. E sad sto se lajsni i nalepnica tice ne bi trebalo da vrate.Za izduvne gasove tek za 3god ce morati svi da imajuju egr,dpf i katalizatore.

E da,gume ne smeju da budu po dimenzijama koje proizvodjac nije predvideo.Za xenon,led i spustanje auta nisu rekli nista.Takodje sve mora viti u funkciji sto auto poseduje.Voditelj sat-a ih je pitao zasto se toliko slepo drze toga sto je amss rekao,odgovpr je dobio zato sto kontroleri mogu da plate kaznu ako nesto popuste i ako 2 puta u 10god naprave tu gresku,gube licencu zauvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, danijel55 said:

Vise sam naleteo na ljude sa halogenim sijalicama da levi far pravo meni u oci ,dok desni ne.

Ostali mu farovi naštelovani za britansko tržište.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55

 

U SATu nista pametno bilo nije

 

Zamisli na zastavi odstupanje na zadnjim kocnicama... Pa ni nova kad je bila nije mogla da prodje tehnicki bez da se optereti zadnji kraj

 

Mladen je postavio neka pitanja,ovaj odgovorio nesto po sablonu sto je naucio pred emisiju i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma princip je jasan,u sustini na kakvog kontolera naletis,tako ce ti biti.Ja mislim da te niko u Cacku ne bi dirao za spusten auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za to da se xenoni dopuste ali sa projektorima i provereno dobrim štelovanjem visine.

Kod mene na Puntu imam sledeće:

ABS sijalica na tabli svetli

Imam Vestfalia eurokuku,bez kuke

Farovi nejednako svetle iako je ista sijalica u oba

Ručna nehvata isto na oba točka,jače hvata na desnom

Rupa na pragu iza zadnjih desnih vrata,na blatobranu 2×2mm

Valjda ću da stignem (€) sve da rešim do sredine oktobra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio tehnicki 5. jula, sijalice niko nije gledao, gume nista, auto u kanalu nista. Samo valjci, kocnice su sve u 0-0 i mereni su izdivni gasovi. bez egr i katalizatora, nista nisam upozoren za dim jer ga je bilo relativno bas bas malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, danijel55 said:

Odgledah SAT danas.

Emisija SAT: Tehnički pregled - istine i zablude

 

Otkako su počela da važe nova pravila za tehničke preglede, vozači se javljaju sa sve više pitanja i nedoumica. Emisija SAT ovoga puta detaljano pokazuje sve istine i zablude kada su u pitanju novi propisi i na primeru jednog starijeg automobila otkriva kako tačno izgleda tehnički pregled, koliko traje i šta se sve proverava.

Takođe, SAT vas vodi i na krstarenje Dunavom i otkriva kakve sve lepote istok Srbije može da ponudi turistima. U rubrici ''Predstavljamo'' detaljno su testirali Audi A6.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam sledece stvari u problemu pa razmisljam da li da uopste idem na tehnicki pre nego sto ih resim:

 

-indikator za pojas za suvozaca ima neki bag pa mi stalno sijaju airbag i pojas kao da suvozac nije vezan

-vestfalia euro kuka FABRICKA - ovo ne bi smeo da bude problem, jer je kuka fabricka i upisana po broju sasije u opremu

-lip spojler za krov ac schnitzer, na schnitzer modelima je "fabricki", takodje je teska budalastina ako bi pravili problem

 

Iz vaseg iskustva sta predlazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

Ja sam za to da se xenoni dopuste ali sa projektorima i provereno dobrim štelovanjem visine.

Kod mene na Puntu imam sledeće:

ABS sijalica na tabli svetli emoji107.png

Imam Vestfalia eurokuku,bez kuke emoji1.pngemoji107.png

Farovi nejednako svetle iako je ista sijalica u oba emoji107.png

Ručna nehvata isto na oba točka,jače hvata na desnom emoji107.png

Rupa na pragu iza zadnjih desnih vrata,na blatobranu 2×2mm emoji107.png

Valjda ću da stignem (€) sve da rešim do sredine oktobra...

 

 

Jedino ovo nije kvar. Fabricki je levi far drugaciji, levi baca nesto krace od desnog(a za Englesko trziste je npr obrnuto... zato kad se radi prepravka desnog volana moraju i farovi da se promene), da ne bi smetao vozacima iz suprotnog smera. Tako da je to u redu. Za ovo ostalo sta da ti kazem... ne gine ti dozivotna robija :D

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene levi jače svetli od desnog a nije Englez...Verovatno sočivo


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, dellas said:

-indikator za pojas za suvozaca ima neki bag pa mi stalno sijaju airbag i pojas kao da suvozac nije vezan

Za ovo ne bi smeli da te puste osim ako ne nadjes neki bas "prijateljski".

 

Ostala dva, manje-vise.... moz' se dogovoris. I krajnjem spojler skines pa vrati. A za kuku su rekli ako ima plocicu, ok.

 

Bilo kakva lampica na tabli je no-no.

A sad su bas nabrijani da jure sve, jer su odgovorni, ne samo tehnicki pregled kao pravno lice, nego i licno radnik.

 

Kapiram da ce da ih drzi metar dana, kao za folije, pa ce opet sve da se vrati na staro.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi se samo izvadila onda bi na ekranu stalno smaralo led err, moze da se otvori prelepi izolirka i zatvori.... kroz sat se i dalje nazire logo a ne svetli greska ....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja taj ekran :) moram da vidim za sta je vezan sve osigurac... Ma meni treba samo na tih pola sata :D mada se do oktobra stabilizuje situacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.7.2018. at 5:47 PM, The Punisher said:

Niko ne može da ti zabrani da izgituješ krpež, bitno je samo da se posle ofarba, da se ne vozi sa gitom kao završnim slojem.

Pa nije to nuklearna fizika, ja sam krpio moj auto kad sam bio student i to na placu na travi, nikakvi uslovi, šmirgla do golog metala, git, osnovna, završna, čudna mi čuda,  pa je držao po 2 godine bez da izbije ponovo.

Brt, šta da radim za ispucali lak na krovu 10 x 15 cm ? Mislim jel' može da se maskira nekako? :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/23/2018 at 4:12 PM, Djuk85 said:

Eee jeeeee meni samo airbag svetli... Jel moze lampica da se izvadi samo? :)

 

Zar ti nije lakše da na dijagnostici to ugasiš?  

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mickey said:

Brt, šta da radim za ispucali lak na krovu 10 x 15 cm ? Mislim jel' može da se maskira nekako? :ermm:

 

Imaš brdo klipova, izaberi neki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da će najzad da se odvoje registrovana od neregistrovanih automobila po ceni, do sada je bilo auto nije registrovan, cena manje za cenu registracije, toga više neće biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...