Jump to content
FAS Goran
Milos911

Fiat Punto mk.2a - skidanje zadnjih tapacira i delova enterijera

Recommended Posts

Tapacire sam skidao jer mi je nesto mesecima skriputalo pozadi i potpuno me izludjivalo, pa reko da slikam i podelim kako i sta ;)

Potrebno:

-kljuc (jos bolje gedora) 17 (treba vam i 10 za ovu plastiku pozadi ako skidate) .

-srafciger krstasti

-srafciger ravni

- neki tanji sundjer (+ ako hocete bas dobru izolaciju neki izolacioni materijal, recimo azmafon)

-usisivac (opciono)

 

1. Otvorite prozor.

2. Odvojite keder do tapacira (samo ga povucete na gore). Ispadace neki beli prah, usisajte ga da vam ne bi upao u sedista kao meni.

3. Ovo je moglo i pod 1, podignite sedeci deo i odsrafite sraf koji drzi pojas. Gumeni cep na njemu jednostavno svucete.

 

sdf001.jpg
 

4. Skinite plastiku koja pokriva prag, drzi je jedan sraf kod suvozacevih nogu i jedan pozadi kod onog klizaca za pojas. Skidate je tako sto zavucete ruke onde kod klizaca za pojas, pa prstima nategnete na gore i ona ce ispasti iz zabica koje je drze. 

 

sdf002.jpg

 

5. Sad krece pipavi deo - zabice

 

sdf003.jpg

 

Mozete da krenete kako hocete, meni je najlakse bilo da prvo skinem ove dve oko pojasa dole (isto morate skinuti  deo kedera koji pokriva vrata). Kad se skinu njih dve skida se ova jedna srednja, i onda moze da se jos malo odvoji tapacir da se vide ove dve do ovog   sundjera sto sam lepio). Za njih srafciger odozgo zavuci i izvaditi ih(ravni srafciger naravno).  Za ove donje zavuci ruku ispod sedeceg dela i povuci.

Izvuci tapacir je malo pipavo ako ne skidate sedista, najbolje je podici sedeci deo do pola a ovaj drugi spustiti do pola, i onda polako tamo - ovamo i izaci ce.

 

sdf004.jpg sdf005.jpg

 

6. Ako ih skidate zbog toga sto skripucu kao meni, zalepite sundjer za ove delove sto su uokvireni crvenom bojom.

7.  Kad vracate polako jednu po jednu dovedete na rupu i ne gurate dok niste sigurni da cete ostale moci da nacentrirate..  

 

Mislim da rezervne zabice imaju da se kupe u auto delovima (samo ponesete uzorak). Preporuka je da ovo radite po toplom vremenu, jer plastika omeksa i verovatno je lakse raditi sa njom. Napukao mi je jedan tapacir danas jer  je zabica krvnicki drzala, sreca pa se ne primecuje...

Ne znam koliko zvucna izolacija moze da pomogne ako se stavi ovde, al ja cu na prolece da  uzmem azmafon da probam. Ako neko ima ideju cime je/ga lepiti na limariju, neka kaze :)

 

Posto je jos nesto skriputalo, skinuo sam i nosac police, evo slike i zaokruzenih srafova.

 

sdf006.jpg

 

Sitni brojevi pa se malo zagledajte, 1 je zabica koju sam naknadno izvadio sto i vama preporucujem, znaci poskidate sve ostalo, svucete na dole plastiku sa nje pa je tek onda cupate, 2 je isto zabica, 3 ne znam zasto sam obelezio kad se vidi da su srafovi :D, ostalo su srafovi.

Nista u ovom delu nije skriputalo, samo tapacir i stop svetla. Savet, ne stezite ih konjski kao ja(stopove), nego lepo onom plastikom iz rezervnog tocka koliko moze rukom i to je to... 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...