Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Kopun

Lancia Lybra 1.6 limuzina Kopun

Recommended Posts

Došlo je vreme da se zameni stara verna Fiat Regata koja je već na kraju izgledala ovako :(

 

20140607_105937.jpg  20140607_105954.jpg  

 

20140607_105954.jpg  20140607_110037.jpg

 

Otišla za 200 evra  :cry:

 

I tako krenemo u potragu ćale i ja za novim kolima. Videli smo sve i svašta, blagi užas... U jednom momentu pokaže nam jedan preprodavac Lybru 1.9 karavan. Ljubav na prvi pogled. Dozvolio je da ga spustimo u komšiluk kod majstora da ga pogledamo u kakvom je stanju. Blagi užas, turbina mu otišla i komplet zadnjica. Dasa je tražio oko 2800 evra. Ništa krenemo mi dalje da tražimo i naletimo na jednu limuzinu 1.6 sa gasom u Novom Sadu. Nazovemo i sednemo na voz odma sledeći dan. Kola nam se dopadoše i kupimo ga za 2100 evra.

 

Lybra je kod mene odnosno kod nas 6 meseci. Sasvim smo zadovoljni.

Troškovi su do sada bili: viljuška napred, dva stabilizatora, dizne za gas, diskovi i pločice nazad.

Sada menjamo cilindar brave, novi isparivač, i zadnjica treba da se uradi. 

 
IMG_1795.jpg
 
IMG_1797.jpg  IMG_1799.jpg
 
IMG_1802.jpg  IMG_1803.jpg  IMG_1804.jpg
 
IMG_1812.jpg  IMG_1814.jpg  IMG_1816.jpg
 
IMG_1827.jpg  IMG_1830.jpg  IMG_1831.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno lepa Lybra i cena odlicna obzirom da je sa plinom i kako vidim registrovana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače 2002 godište je. Stvarno je očuvana.

 

Sileni zadnjeg mosta, zadnji stabilizatori i gume balans štangle moraju da se promene

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20150213_164058.jpg

 

Jedna novija slika.

 

Inace Cekam da mi stigne cilindar brave pa ću da rastavim vozačeva vrata da skinem stari cilindar koji je izlomljen, a novi odneti da mi prepakuju na ključ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra, ekstra, ekstra ocuvana i malo vožena. Vidi se po svim parametrima, a pre svega po stanju guma na papučicama i po izgledu ručice menjača. Da ne pominjem štof sedišta, koji je kao nov. Zatim rukohvati na vratima ! Fascinanatno !


Koliko god da piše na kilometar satu - garant nije vraćana kilometraža. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kilometraza nije neki bitan faktor.Ovakav identican enerijer imam i ja,u mojoj Lybri,a skoro 270,000 na satu. Jaaaako izdrzljiv i kvalitetan materijal. Pisao sam vec kod mene u temi,cini mi se,i posle dve godine exploatacije u taxiju jedva da se primecuju tragovi habanja,tek nesto malo na vozacevom sedistu. Rucke takodje i dalje kao nove,svi prekidaci rade... Bukvalno nepoderiv enterijer,vecita stvar.

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...