Jump to content
FAS Goran
@bane@

Gde ste bili u vojsci? Utisci, smešni događaji...

Recommended Posts

Sta je prvi stepen?Zamena ulja i svih filtera +set zupcastog? :laughing:

Salim se naravno :laughing:

Pregled stanja zmaja aviona i motora u tehnickom i letackom danu, utvrdjivanje (ne)ispravnosti, otklanjanje manjih neispravnosti, dopuna fluida, izvrsna priprema za let, slanje, docekivanje, medjuletni i posleletni pregled.

Povremena zamena ulja i filtera rakodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vreme bombardovanja - Pristina/Sjenica (rezervni polozaj)

 

@Markobgd

Kakv bre klip... pa ko je u to vreme imao kameru, a i ako je imao bila je pozamasnih gabarita :D

 

Inace, sedeti za komandama MiG-a pod punim gasom, na probnom stolu je nesto sto se nikada ne zaboravlja i ne moze se nikako opisati :)

I dan danas se najezim iako se to desilo pre nekih 17-18 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'96. Vojna gimnazija BG

'00. Vojna akademija pešadija

'04. Požarevac

'06. Pančevo

@chikavili

Upoznao sam lika koji je za vreme bombardovanja bio gde i ti. Pričao nam je zanimljive doživljaje. Poslaću ti ime na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najomiljenija anegdota iz moje vojne karijere:

 

Ja, vodnik I klase, idem lagano iz kantine preko glavnog platoa za postrojavanje, razdrljen, raskopcan, raskopcanih cizama, bez kape, neobrijan... kad nailazi na mene neki pukovnik i pocinje da se dere:

- Vodnice, na sta to licis?! Pogledaj se kakav si!! Ti si sramota za vojsku!!! Iz koje si jedinice, da te prijavim tvom komandantu?

Ja, pomalo zbunjen, odgovaram:

- Iz "lovackog"... (Lovacki Avijacijski Puk)

Pukovnik zastade, par sekundi pauze otvorenih usta, odmahnu rukom (pomalo razocarano):

- A, u redu je...

I ode dalje :D  :D  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha.Mene je vodnik pred celom gardijskom brigadom i bataljonom vojne policije izveo na postrojavanju i izribao.I to ono:Ti si najgori vojnik SiCG ti si sramota za vojsku ti ovo ti ono...Svi se klebaraju.A ja,a meni puca k...Skako mi po glavi dok nije otisla starija klasa posle je bila druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

63' Padobranska . Aerodrom NIŠ 12 meseci . Odlezao vojnički pritvor 7 dana zbog tuče sa vojnom policijom ispred hotela Ambasador u Nišu. Od 120 vojnika na zakletvi padobransku obuku završilo nas 31. Ceo vojni rok i kasnije nikada me niko od starešina nije zaustavio ili ribao zbog izgleda ili takvih gluposti. Ne samo mene ni jednog vojnika 63' pad. Brigade.Za vreme rata u Mostaru oficiri plavci i policija na heliodromu su nas pozdravljali kao da smo svi kapetani.

Ves: Padobranac izviđač. 

Rat 90'-93: Bihać, Cerkle, Mostar ( heliodrom, S.T.S. )

Rat na Kosovu: Junik, Košare.

Ulazak u KZB. Selo D. Šušaja i okolina.

Edited by Jastrebov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mart 98.-jun 99., Nis, Pantelej, 21. bataljon veze. U B. crkvi na doobuci za vozaca mesec dana i posle toga vozac komandanta do bombardovanja.  Bombardovanje proveo u selu Gabrovac ( uz svakodnevno vozenje vojske u Vojnu bolnicu i obilazenje Niskih kafana :guitar: )  kao vozac u sanitetskom odeljenju... Lepih 15 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio po Beoradu raznorazne ppukovnike i pukovnike, svi bezbednjaci i policajci i bilo je sijaset smehotresnih priča, al mi je omiljena kad sam vozio komandanta VP na neku feštu u generalštab. On je bio ok tip, al je voleo da gunđa, da uvek bude u pravu, da smišlja neka pravila..... Najstrašnije što je moglo da mu se desi je da vidi da neko od vozača pod njegovom komandom izađe iz starog genša levo u K Miloša. Od toga je pizdeo, a mi smo to radili na redovnoj bazi.

 

Elem vraćamo se mi K Miloša  ka starom genšu, prešli nadvožnjak i približavamo se semaforu kod MUP-a. Na semaforu crveno i ja 50 metara pred semafor izbacim u ler i pustim da auto klizi. Vidi on to i sav bitan me pita što to radim i šta bi se desilo da mi otkažu kočnice. Ja ga pogledo verovatno ko da je glup i reko mu da bih ubacio u brzinu. Više me nikad nije ispitivao ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod anegdota, za pocetak - sretne me kapetan k-dir druge cete i pohvali - "Dobar si ti vojnik", a ja mu odgovorim "Hvala" :) - umesto "Sluzimo Srbiji (narodu)"... zezali su me posle svi u komandi - "kako sam lepo vaspitan". Druga scena- na gadjanju pricaju dva kapetana u mom prisustvu pa pita jedan mene - "slusa li te ovaj tvoj kapatan", a ja "mora... sta ce... kad sam stariji" ;) Hteo da nas ubije obojicu... valjali smo se svi od smeha... (po godinama sam bio stariji od obojice iako sam bio samo desetar).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti kao Mujo kad je krenuo u vojsku i cale mu katze kad vidis kapetaba obavezno ga pozdravi. Ode Mujo u kasarnu i naleti na kapetana i kaze, puno vas pozdravio moj tata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jun,2009 godine,mesec ipo dana u Zajecaru,pa 4 ipo meseca u Pozarevcu.

U Zajecaru,pesaka pod punom ratnom opremom na gadjanje u jednom pravcu oko 5,6 km. I tako 4 ili 5 puta (ne mogu tacno da se setim). U medjuvremenu,najlosija hrana koju sam u zivotu jeo. 90 posto hrane su vojnici bacali. Da ne spominjem fizicke radove,tipa cupanje asfalta I tako...

Nakon toga na obuku za snajperistu u Pozarevcu,gde nije bilo toliko lose,malo bolja hrana,ali nista posebno. Porucnika koji je mornar,a ucio nas da budemo snajperisti,toliko o tome. Inace je psiho batica,nije sam u glavi.

Onda dosla mlada vojska I bilo je malo uzivancije. Naravno kontakti su ostali sa par drugara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jun,2009 godine,mesec ipo dana u Zajecaru,pa 4 ipo meseca u Pozarevcu.

 Porucnika koji je mornar,a ucio nas da budemo snajperisti,toliko o tome. 

Pa probaj ti sa palube da pogodiš metu na 1000m! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...