Jump to content
FAS Goran
@bane@

Gde ste bili u vojsci? Utisci, smešni događaji...

Recommended Posts

Pozdrav svima hteo sam da pokrenem ovu temu ako moze...

Da se setimo vojskovanja kako je kome bilo gde je bio,dogodovstine...A i da se mozda uspostave ponovo kontakti sa klasicima koji su se izgubili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja prvi ! Bio u JNA u prošlom stoleću ( 1987) . Ceo vojni rok proveo u Mostaru kao ćata ( evidentičar ). Prvu noć kad sam došao jedan Šiptar koji je bio na straži ubio 3 vojnika ! Eto kako je meni počela vojska. Al' zato posle banja !

Edited by MiroslavL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio u Nisu,ali u ovom veku.

Bombardovana kasarna Mia Stanimirovic.Ponosni plavac ili ti pvo.Od dogadjaja mogu samo reci da sam bio zadnja klasa od 12 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja, bio u Edb u servisu, muke zive nisam isao ponedeljkom ni petkom, odmor, bolovanje, pare za prevoz, plata...sve! Al znam Ladu nivu,, Uaz-a, jugice u prste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio u Beogradu na Dedinju 2003/2004.Ceo vojni rok na prijavnicama zvali nas zombi ceta zbog hronicne neispavanosti.Prvo mi pada napamet poligon peskovi meni slava(a nisu mi da lida idem kuci)mi delimo pastetu na livadi na -25.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decembarac 2002, Šabac pa prekomanda u Pančevo (aerodrom).

Inžinjerija, vozač-poslužilac građevinskih mašina. Plavac pošto smo bili pri avijaciji. Bilo lepo, zanimljivo. Tereni, a to ti je u vojisci kao i u civilstvu....opušteno i bez presije. Tad nisi samo vojnik već i neko ko im treba....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes tamo kazu ti kad da spavas kad da jedes mozak ti ne treba ostavis ga kod kuce.Ja to pamtim kao lep period prva tri meseca malo presija posle oooooopusteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 2008 Leskovac-Pozarevac-Nis rod Artiljerija(racunac na Oganj)...:D

Ovo je tema za one koji su sluzili a ne za sekaperse koji nisu isli kao mica...:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od kontakta sa vojskom bio jedanput na "pokušaju regrutacije" :)
Pokupili nas sve pre 18. godine da vide ko još planira i dalje u školu i to je to. Dok sam ja završio školu nije bilo vojske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na regrutaciji.
da limi da biram koji ću rod ja kažem svejedno samo da nije civilno.
5 puta me pitao hoćeš civilno ja rekao da neću.
Na kraju me stavio da budem teknista :)
Ukinuli vojni rok pre nego što sam došao na red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne sluzim nikog ili ne za dz. :p Pa sad, ako vam se svidja, ko Dekiju alfa muzjaku , vi nastavite ceo zivot na pistaljku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam otišao u decembru 2006 ako me sećanje dobro služi, možda sam čak i omašio jednu godinu, a možda i ne, jbm li ga. Bio sam plavac na protiv-avionskom topu Bofors L70

 

bofors1.jpg

 

Ceo vojni rok (6 meseci) sam proveo na aerodromu u Lađevcima kod Kraljeva. Bila je dobra atmosfera, steklo se dosta prijatelja, sa nekima se čujem i dan danas po nekad, a sa jednim sam i kum, venčao sam ga, krstio mu dve ćerkice. Imao sam i pohvalu od komadanta aerodroma na godišnjici aerodroma, za najpedantnijeg vojnika, a bio sam i najbolji u klasi na gađanju i dobio slobodan vikend za to.  :smoke:

 

Evo i jedan vojnički selfi  :laughing:

 

DSC00060.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

89/90th Zadar ARJPVO Operater na osmatračkom radaru RSTON.

Vratim se nakon nagradnog od pet dana, za doček Nove '90. sa tri mesaca u JNA i zateknem bateriju okupljenu oko balona vina i rakije (meke) u spavaoni.

Kad sam video gde sam se vratio, se' nem kraj njih i okrene mi se Zemlja i Nebo!

Šta znam, bilo je... bilo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decembarac 2002, Šabac pa prekomanda u Pančevo (aerodrom).

Inžinjerija, vozač-poslužilac građevinskih mašina. Plavac pošto smo bili pri avijaciji. Bilo lepo, zanimljivo. Tereni, a to ti je u vojisci kao i u civilstvu....opušteno i bez presije. Tad nisi samo vojnik već i neko ko im treba....

 

Septembarac 2002, takodje Sabac inzinjerija, a od decembra 2002. Obrenovac. Ne verujem da smo se sreli, jer su nase 2 kasarne menjale mesto, Obrenovac se preselio u Sabac a Sabac u Obrenovac :)

Vojska, pre podne obuka, posle podne selidba, u 22h se samo srusim u krevet. Naucio da spavam u sobi sa 24 coveka medju kojima vecina hrcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...