Jump to content
FAS Goran
@bane@

Gde ste bili u vojsci? Utisci, smešni događaji...

Recommended Posts

Beograd Dedinje decembar 2004/2005 prvi gardijski bataljon, smesteni smo bili u kasarni logistike Vasa Čarapić, iza VMA, jer je objekt u kasarni Dedinje jos uvek bio razrušen.

Došao sam 30tak dana nakon nerazjašnjenog ubistva dvojice gardista. Dusciplina je bila stravična toga se odlično sećam, za čitavo vreme provedeno u četi.

Puške nikada nisu zaključavane.

Mene su odmah nakon 2ge nedelje kao i još par nas koji smo u vojsku došli sa 27g rasporedili za razna noćna dežurstva, noćna pisanja izveštaja, pravljenje planova po skicama kapetana i td. Sećam se odlično da nisam spavao po 4-5 noći nedeljno, a jutrom sve ispočetka bez ikakve poštede...

Nakon par meseci ustalio sam se na mestu dežurnog bataljona, noćna dužnost 00-07, sedenje u kancelariji pored telefona i kontrola dežurnih četa, pa na jutarnju fiskulturu i sve redom, bez popodnevnog odmora.

Teren pjeskovi na -20 noću, smešteni u nekoj štali, pacovi trčkaraju po gredama, trpezarijski sto ispod šatora, ako se nešto od ručka prolije automatski se zaledi, možete misliti na šta je sto ličio kroz par dana, čišćen metlom zs pod...

 

Poslednja 2 meseca prebačen za kurira u generalštabu, spavaona zamenjena hotelskom sobom u okviru generalštaba, trupna hrana, hranom iz akademije, odlična, mada sam smršao bez fizičke aktivnosti nisam ni bio gladan.

 

Najlepši momenti uz orkestar garde, počast na grobu neznanog junaka mi u plavim šinjelima a sitan sneg propada, kao bajka, jedino noge smrznute u onim čizmicama i počasna paljba na kalemegdanu (al se ti topovi čiste i pre i posle to mi je i prvi i poslednji put sa onom dugačkom četkom).

Kapetan bataljona mislim da je bio Knežević, a kapetana moje čete ne mogu da se setim jer je neki smrad, a sećam se njegovog zamenika tada poručnik prvog voda Jakovljević odličan čovek, a ne mogu da se setim ovog mog potporulnika visok napaljen rumen brđanin iz okoline Valjeva strvina tek došao sa akademije.

 

Lepo, čelična disciplina, mnogo fizičkog naprezanja, hrana podnošljiva, da sam mlad išao bih ponovo.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ih znam i svi su super, naročito Jaki - al ne mogu da skontam ko je "potporučnik visok napaljen rumen brđanin iz okoline Valjeva strvina tek došao sa akademije". :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj potporucnik bi trebalo da je moja klasa ako je tek dosao sa akademije! Medjutim u Gardu su otisli ljudi iz Pljevalja, Prijepolja, Priboja I Sapca, niko iz Valjeva!

Da I Cira sa Kopaonika!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Septembar 2003 Aleksinac, vezista pri artiljeriji. 8 meseci 15 dana, 2 dana pritvora. Bilo dobro, imao sam dobru ekipu.
Bilo svega, lepe uspomene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, bit said:

Beograd Dedinje decembar 2004/2005 prvi gardijski bataljon, smesteni smo bili u kasarni logistike Vasa Čarapić, iza VMA, jer je objekt u kasarni Dedinje jos uvek bio razrušen.

Došao sam 30tak dana nakon nerazjašnjenog ubistva dvojice gardista. Dusciplina je bila stravična toga se odlično sećam, za čitavo vreme provedeno u četi.

Puške nikada nisu zaključavane.

Mene su odmah nakon 2ge nedelje kao i još par nas koji smo u vojsku došli sa 27g rasporedili za razna noćna dežurstva, noćna pisanja izveštaja, pravljenje planova po skicama kapetana i td. Sećam se odlično da nisam spavao po 4-5 noći nedeljno, a jutrom sve ispočetka bez ikakve poštede...

Nakon par meseci ustalio sam se na mestu dežurnog bataljona, noćna dužnost 00-07, sedenje u kancelariji pored telefona i kontrola dežurnih četa, pa na jutarnju fiskulturu i sve redom, bez popodnevnog odmora.

Teren pjeskovi na -20 noću, smešteni u nekoj štali, pacovi trčkaraju po gredama, trpezarijski sto ispod šatora, ako se nešto od ručka prolije automatski se zaledi, možete misliti na šta je sto ličio kroz par dana, čišćen metlom zs pod...

 

Poslednja 2 meseca prebačen za kurira u generalštabu, spavaona zamenjena hotelskom sobom u okviru generalštaba, trupna hrana, hranom iz akademije, odlična, mada sam smršao bez fizičke aktivnosti nisam ni bio gladan.

 

Najlepši momenti uz orkestar garde, počast na grobu neznanog junaka mi u plavim šinjelima a sitan sneg propada, kao bajka, jedino noge smrznute u onim čizmicama i počasna paljba na kalemegdanu (al se ti topovi čiste i pre i posle to mi je i prvi i poslednji put sa onom dugačkom četkom).

Kapetan bataljona mislim da je bio Knežević, a kapetana moje čete ne mogu da se setim jer je neki smrad, a sećam se njegovog zamenika tada poručnik prvog voda Jakovljević odličan čovek, a ne mogu da se setim ovog mog potporulnika visok napaljen rumen brđanin iz okoline Valjeva strvina tek došao sa akademije.

 

Lepo, čelična disciplina, mnogo fizičkog naprezanja, hrana podnošljiva, da sam mlad išao bih ponovo.

 Sve sam ovo slično prošao 03/04 Dedinje ali u VP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćira to je taj 

Nije tu čovek ali... Mislim ljaksa u glavi. Bio je tu još jedan njegov klasić vodio drugi vod sasvim na mestu momak i da bude disciplina i da bude smeha i da kazni i da ponizi i da se sve odradi, a ćira balvan. Ne bih sa njim voleo da sam u kriznoj situaciji.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde ste vi sada i šta ste Martin, Bane.
Ja sam hteo posle osnovne u vojnu gimnaziju ali dve godine nije bilo konkursa, bilo rasulo. Voleo sam taj režim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vreme obuke(5 meseci i 22 dana)

Beograd, vp9801,Odbrana Grada Beograda OGB(Bubanj Potok,Banjica,Topčider)

Vezista,Radio Telegrafista

Prekomanda u potčinjenu jedinicu

Subotica 36.OKBR (oklopna brigada),prištabna veza.

1998./1999. Bombardovanje...

Od marta 1999. kada je bombardovanje počelo na terenu na Zobmatici,Bačkoj Topoli i dr.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha a meni nikad ludja voznja u BVP M80,po pasuljanima i po Rujniku u Niš bre

Dec 2001/Sep 2002,druga generacija sa 9 meseci,sluzio casno i posteno u 211 oklopnoj brigadi u Nišu,kasarna Mija Stanimirovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu al je davno bilo

81/82

Niš, kasarna Filip Kljajić, 2 meseca i 20 dana obuka i onda prekomanda u Ljubljanu kasarna Ljubo Šercer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

05/06, Niš

prva generacija 6. meseci

Filip Kljajić, tehnička služba-mehaničar za radiorelejne uređaje i uređaje nosećih frekfencija (morao sam da naučim)  :D

prekomanda Bubanjski Heroji, KPS (život) :D:D

Bilo lepo, pamte se samo dobra desavanja, loša se potisnu (a bilo ih.....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

<- Vidi ovde :D

 

87-91 Vojna skola RV i PVO, Rajlovac, Sarajevo

91-99 Aerodrom Slatina, Pristina

99-2002 Aerodrom Batajnica

 

Od koga je, dosta je ;)

(Nisam bio porucnik, ali jesam stariji vodnik)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj al nam je batajnički EIPED zagorčavao život....

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisam pisao u ovoj temi pa aj da se zapljunem.

Septembar 98-99, kratka obuka od ni 2 meseca u Vranju (gornja kasarna) pa onda po hitnom postupku prekomanda u Prizren. Svacega se nagledao i u svecemu ucestvovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...