Jump to content
FAS Goran
@bane@

Gde ste bili u vojsci? Utisci, smešni događaji...

Recommended Posts

Markobgd,o tome ti pricam. :)

Bane1321,mislim da se zvao Tasi. Jako rigorozan lik,maltretirao nas je samo tako. Lik pati od toga da bude najbolji u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha... Sto se toga tice,slazem se. Ne,maltretirao nas je dok smo bili na obuci,posle ga je boleo qrac,kad smo postali stariji vojnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu,najlosija hrana koju sam u zivotu jeo. 90 posto hrane su vojnici bacali.

Ja se ugojio u vojsci. U Beloj Crkvi smo svi imali hrane u šteku da preživimo par ratova. Kad krenemo u menzi da vadimo nije bilo kraja. Toliko smo se osilili da smo na kraju imali i feferone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, ja rek'o da nisi bio ranije... Htedoh da te pitam da li je i kod tebe bio zastavnik koji je noću biciklom obilazio stražu i požarne u auto parku

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu,najlosija hrana koju sam u zivotu jeo. 90 posto hrane su vojnici bacali.

Ja se ugojio u vojsci. U Beloj Crkvi smo svi imali hrane u šteku da preživimo par ratova. Kad krenemo u menzi da vadimo nije bilo kraja. Toliko smo se osilili da smo na kraju imali i feferone.
Ma u Zajecaru kazem ti zlo. Ja sam imao 60 kila kad sam krenuo,pa sam smrsao 7,8 kg. Kad sam dosao u Pozarevac,2 nedelje bila dobra klopa,posle sve losija. Sreca pa smo imali onu kantinu,pa tamo klopali,inace zlo. Ja sam inace lik koji ne bira sto se hrane tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja tebe potpuno. Ne bih ni ja bio sit da sam bio samo na vojničkom kazanu.

Septembarska klasa je uvek bila klasa koja je puna matoraca od 27 leta. Tako je bilo i kod mene. Bilo nas je nekoliko, većinom Beograđani, dobro smo se družili, nismo pravili probleme i niko nas nije dirao tako da smo mogli da zaobilazimo pravila. Kasete su nam bile pune ajvara, tunjevine, kulena i ko zna čega sve još. Više ne mogu da se setim.

 

E da, bila je i neka kafana iz koje smo telefonom naručivali. Još im kažemo da nam usput kupe flaše Cocacole, cigare.... bukvalno im damo spisak za prodavnicu. Oni nam donesu na ogradu sa sve računom iz prodavnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojnu hranu uglavnom pamtim po:

 

- lose ociscenom oslicu, sve sa zelenim krljustima, u krompir pireu (takodje lose oljustenom),

- slepljenim testeninama (makar mislim da su bile testenine), ispod par cm ulja...

- salami podrigusi + parce hleba,

- misjem izmetu u metalnim kutijama sa hlebom,

- i na kraju fenomenalnom zutom kackavalju kojim smo se gusili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasete su nam bile pune ajvara, tunjevine, kulena i ko zna čega sve još. Više ne mogu da se setim.

Jaooooo, kao da gledam u moju kasetu

Otišao u vojsku sa 86kg a kući se vratio sa 108kg. Nikad više nisam sišao na dvocifrenu kilažu

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nikad nije probao tzv "Vinogradarski komplet", taj nema pojma šta je odvratna hrana! Ako ima neko na forumu ko je bio intendant/kuvar, da objasni! Meni je muka i kad pišem o tome!!! :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mi u kasetama nismo ni marendu smeli da imamo. Sve je moralo da bude spakovano vrhunski. Jbg,ko kako prodje,kako se kome zalomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decembar 2005-2006 Aleksinac 3 meseca, 3 meseca Pancevo kasarna Sveti Sava. Bilo je bas interesantno narocito u Pancevu :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio 1997.-98. septembarac u Vrscu. Posto sam hteo da budem auto jedinica, pojurim kao neke vezice, medjutim na prijemu poziva u tadasnjem domu JNA  kaze meni kapetan" cestitam sinko, Vrsac". Posto sam bio artiljerac, arj-pvo, umesto u kamion nabiju oni mene u tenak :realmad:. U Vrscu sam zavrsio obuku od 3 meseca, zatim me poslali u Nis-kasarna Mija Stanimirovic, gde sam proveo 9 dana. Posle toga prekomanda u Novi Sad i tu  sam ostao do kraja vojnog roka, nekih 8 meseci, vozio sam gusenicno vozilo Par Kub ili SLO. U slobodnom vremenu smo naravno unistavali pivo i :smoke:. Za Novi Sad me vezu najlepse uspomene, prelep grad i divni ljudi :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno zasto nije i sad, ja sam bio na Detelinari, a kad izadjemo u grad preko dana kafic- crveno bela dvojka, pa Petrovaradin, stari park, uvece poko loko itd. E sad ako mislis na ljude, to vec ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakovo, decembarska klasa (2002/2003), zadnji "voz" sa 28 godina, rod ARJ-PVO, ves "strelac protivavionac" (Strela 2M, Igla, Šilo). Bilo je jako dobro, dobra kasarna, hrana dobra, društvo još bolje. Mala i odabrana jedinica, većinu vremena provodili smo u učionicama, a kad se vreme prolepšalo onda vežbali napolju. Bili smo posle toga i 15 dana u CG na bojevoj vežbi (7 dana u šatorima pored aerodroma Golubovci, simulirali gađanje školskim raketama na G4 koji je stalno naletao iznad nas i na nas - pauza na svakih 40 minuta dok sleti da uzme gorivo, pa iznova), zatim 7 dana na poligonu "Platamun" nedaleko od Budve - bojevo gađanje kao kruna svega). Jedini iz generacije gađao bojevom Strelom 2M... Posle obuke ostao i dalje u istoj kasarni i obučavao klase posle nas (martovska, junska), bio "ćata" našem kapetanu, komandir straže (5 x po nedelju dana)... Tražio stalno neku zanimaciju da mi brže prođe vreme (8 meseci se "služilo" tada). Svaki drugi vikend bio kući...Ostavio redovno odsustvo za kraj + nagradno, tako da sam bio praktično 7 meseci... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jul 96/97 Vršac 2.5 meseca,prekomanda Uroševac narednih 8.5 meseci,vozač tenka t-55.I ja sam,po rečima potporučnika Skuleta,bio najgori vojnik u Srbiji,pretio mi čak i vojnim sudom i to samo zato što sam ga lagao da imam poštedu za fiskulturu(dobio poštedu 3 dana a vuko je mesec dana).Na kraju je uspeo da mi nakači samo 4 dana pritvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...