Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jel mozda neko zna ovu Kappu ili je mozda i vlasnik na forumu? 
Voleo bih vise da znam o TDS motorima i uopste Kape TDS
 

Ono sto je interesantno je da je ovaj primerak 95 godiste i podleze jeftinijoj registraciji..Sto znaci da se registruje po istoj ceni kao i 2.0 ..(20 godina puni)
 

Evo oglasa :
Cini mi se izuzetno pristojan primerak ..Jedino sto znam da ne bih bas 1500e dao za auto star 20 godina.Pitanje bi bilo kolika bi bila zadnja cena..

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5248193/lancia-kappa-24-td

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista specijalno klasican td motor... stariji brat 2.4jtd motora koji je modifikovan.Javice se milos ili neko da ti objasni malo oko samog auta u sustini direktorski auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja Kappu 2.0 20v ali sam je prodao pre par meseci..Uzeo bih sad nekog dizela pa mi zato Kappa trenutno najbolji auto u odnosu cena/kvalitet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima malo konja u odnosu na kubikažu što je, kako kažu majstori, veliki plus za izdržljivost i dugotrajnost.

A sam auto je stara škola. Prelep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vazi sto se tice kvaliteta..Samo sam ja nacuo neke urbane legende o tom motoru vezano za dihtung glave,ostecenje bregaste itd...Inace ima 60nm manje od JTD-a sto znaci da povlaci ajmo reci osetljivo losije od JTD-a..Pitam se dal se isplati kupiti TDS i u njega ubaciti JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki motor ima neke mane,konkretno taj tds se nije bas pohvalio po izdrzljivosti kao jtd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to..JTD je JTD tu nema price..Meni je zao sto zivimo u takvoj drzavi da ja sad moram da kupim TDS a ne JTD koji nemaju nikakvu razliku u ceni gde registracija za TDS 95 godiste 29.000 a za JTD 2000to, 60.000 ..Mislim nikad ne bih ni kupio TDS ali stvarno da dajem 60k godisnje drzavi narednih 5 godina dok mi auto ne napuni 20, bas i ne bih.

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to za registraciju je strašno. Pa mnogo je i 29k za auto toliko star.

Ali to je već druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki motor ima neke mane,konkretno taj tds se nije bas pohvalio po izdrzljivosti kao jtd.

 

Nista njemu ne fali. Imao sam primerak sa 400.000 a motor nije pipan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno za ovaj primerak sam cuo od druga da je dosta ocuvan,sve je fabricki na njemu..Cini mi se kao dobar auto i da je vredan pazarenja..Marini,sta mislis koliko bi po tebi od prilike trebao da vredi ovaj auto kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo predlozi : Kolko da mu ubijam cenu? S'obzirom da je 20 godina star, dizel starije generacije i uopste cena Kappe na trzistu..Koliko bi trebao realno da kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini što pitam, imao si do skoro auto u koji si uložio mnogo truda, rada i ljubavi. Doveo si ga skoro u top stanje....... sad gledaš za iste pare (čak i veće) za koje si prodao svpj da kupiš drugi verovatno lošiji primerak!

Verujem da je gorelo za lovu i drago mi je što si se očigledno povratio ali jer nije bilo šanse da premostiš ovih par meseci i nastaviš da uživaš u plodovima svoga rada?!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam ga to pitao isto i jos je imao metan na njoj pa voznja za dzabe.

ja bi tds zaobisao a jtd muvse ne isplati zbog registracije. jedino opet neku 2.0 obicnu ili turbo ako naleti neka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ulazim u detalje, gorelo je i vise nego dovoljno kad sam resio da prodam taze ofarban auto u tip top stanju za neke smesne pare..Sta se desilo u datom momentu?
Nisam mogo da registrujem auto zbog metana,trebao sam da kupujem dodatne delove..Rekoh ajde kupicu,mnogo je jeftinija voznja i isplati se.U medjuvremenu istekla rega..Prenos nije uradjen..Prenos+registracija+tablice i saobracajna 36k+10k porez za prenos (minimalno 10k)
Trebao sam da otvaram menjac,najverovatnije bih ceo set menjao zato sto nesto treslo kad krecem mada nije bilo strasno..Soferka takodje trebala da se menja..Imalo jos ulaganja u nju ali je 90% posla bilo odradjeno..
Jednostavno volim Kappu zato sto MNOGO vise daje u odnosu cena/kvalitet za te pare..Na nasem trzistu zaista ne postoji auto kao sto je Kappa,da kosta 1500e a da bude ko vasionski brod (mozda preuvelicavam ali za mene je tako). Spolja nema neki dizajn ali unutra je savrsena..Meni treba veliki i siguran auto sa kojim mogu da uzivam da se vozim..Zato zelim da kupim Kappu jer je Thesis trenutno daleko od mojih mogucnosti (ne bih kupovao primerke ispod 2005 godiste).

Zato mi treba pomoc oko odabira :) Prvi put sam mnogo srljao,znate i sami kakav je bio auto kad sam ga kupio..Ulozeno preko 2.5k evra za godinu ipo dana..Mnogo..Mogo sam da uzmem Thesis kad mi je bilo nudjeno i da dam te 2.500e ali nisam imao te pare odjednom :) To je najveci problem u mom poslu..Mogu mesecima da nemam nista a odjednom da uzmem ogromne pare..Sad vec radim nesto gde tacno pise koliko sam zaradio i ne moze niko da me iz*ebe kao sto su do sada radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i radio..Menjao sam motor (sam sam ga upropastio kad sam udario karter i isteklo ulje,posle vise nije bio to taj motor) Kocnice,trapovi..Sve imas u predstavljanje mog auta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz nekih razloga, vise volim ove manje automobile, pa ove teme o limuzinama ne pratim toliko, pa nisam bas citao sta je sve radjeno. Uglavnom ti znas sta si radio, kako si prosao i znas sta kolike su ti mogucnosti za dalje radove. Ja mogu sam da ti kazem srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...