Jump to content
FAS Goran
nemanja84bg

Lancia Delta hpe 1.6i 16v (tip 836)

Recommended Posts

6 hours ago, nemanja84bg said:

valja zvuk?

Zvuk je muzika za uši ! :thumbup: 

 

Al' što se ljulja ovoliko bato ? Razumem ja i da je lađa, i da mora da špiluje, al' malo me ne uhvati morska boles' ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Reacher Gilt said:

Zvuk je muzika za uši ! :thumbup: 

 

Al' što se ljulja ovoliko bato ? Razumem ja i da je lađa, i da mora da špiluje, al' malo me ne uhvati morska boles' ... :D

Ljulja ruka i kamera u istoj dok prebacis da promenis brzinu ne ljulja auto :D i one kockice ,precizna je bas odmah hvata na volanu nema lufta nekako tvrda letnja guma i ogibljenje tako neki tvrd osecaj sta znam, imam neka gradska ceketala i ona potonu kad silazim sa lezeceg dosta vise od lance ali zato veci profil gume , kako pipnem volan odma te nosi nema onaj lelujav osecaj , hvata svaku neravninu, bas nekako sport ali po oranicama i lezecim mora sporo jbga bombonica veruj mi sta god sam  testirao - inace ne cuje se vise tako dosta je slabije sad , vratio sam fabriku :( naterali me odvratni ljudi koji misle da kroje sudbinu nama postenim momcima :D ali kad je vozis onako uredno stvarno je vrh autic ima i muzikicu ima pepeljaru zeleno osvetljena lepo a ne ko ova nova s'anja kad imaju rupu za casu.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je podesena hehe bezobrazna je mislio sam da mi je crko akumulator kad ostade ona spijunka lampica upaljena skoro dve nedelje svukla ga do kraja , evo sve sljaka sad mada moracu da je raskacim pre voznje da prihvati fabricka podesavanja i voznju ponovo da isparametrise smesu i ostalo, za svaki slucaj ... stanice ponovo da memorisem pfff :wallbash:  nema bezobraznica trazi druzenje cim je gazda na bolovanjcetu odma protestuje  :wub:

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, dobro, recimo da ona špiluje, al' ti je ne pratiš baš najbolje ... slaba ti stabilizacija  :thumbup:

 

Što me podseti, meni dok je Z10 bila na fabričkim amortima svi smo se klanjali menjaču ... Znaš ono kad prešaltaš, a on se prvo podbode, pa propne kad daš gas ... pa se svi putnici blago naklone unapred :lol: 

Posle kad sam bilštajne metn'o više nije bilo to to, izgubila vožnja onaj adrenalinski moment, jbg. Ne drži se saputnica za rukohvat po krivinama jer ima utisak da će d'izginemo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koje si uzeo , kolika je guma , njen profil itd. kod mene je 195 50R 15tica na 2.5, 2.6 bar sto je prilicno tvrdo mada ja tako i volim da uvek imam kontrolu a takodje ti bilstein , sachs kayaba i ostali imaju standardne oni kao daju udobnost i jeftiniji su dok imas i sport , sport 1 sport 2 itd. koji su skuplji ali zato svi letite po kolima u krivini jer im je manji hod, imaju veci pritisak tvrdji su.  Tesko da mozes nemirnu masineriju jednom rukom da spilujes u spulnu volana :lol: al ajde to sam onako probno kao zbog zvuka ,ionako ce clip biti uklonjen uskoro posto vidim ljudi ovde vole propise kao brinu o tudjoj bezbednosti , bolje da brinu o svojoj prvo posto je kod mene premijski stepen 0 onaj najmanji itd ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba preterivati, pogotovo kad nisu decenijama "dirana". Stanje enterijera najviše zavisi od toga kako se vlasnik (vlasnici) ophodio prema njemu.

Recimo, opet ću ja moj bivši auto dati kao primer. Nakon skoro trinaest godina sedišta su bila kao nova, iako nikad nisam stavljao presvlake, a viđao sam jezivo ulepljene i štrokave enterijere u samo par godina starim autima. 

Nekog jednostavno zabole, a kod nekog je higijenska boles' odavno uzela maha. Kad sam pazario sedišta od 147 da metnem u punta, trljao sam ih merom satima pre nego što sam ih montirao. A neko bi ih usisao samo, i vozi Mile ! :thumbup:

A to unuče na suvozačkom, je l' za internu, ili za eksternu dezinfekciju ? :stuart:

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha neces verovati, to ti je vinarija zupa -  staklenac ambalaza - loza  .... auuu kakav eliksir za hitne situacije ,elitna klasa ,otkrovenje veka  :D :wub:   a moze da posluzi i da skida pticije ostatke da ne stoji dugo i zapekne :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt ma ne vredi to uopste staro je to, ne ide nikako :D malo zvuci kao sbk neki kawasaki al tanko to ;)

@Ivan @PremieRacing sto bi reko nas omiljen kolega, ajkulica - zmajica je to ;) svaki takt je tu gde treba.

 

 

 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, dobio si ostav na slike, lagano !  :popo:  Da ne znamo da je ta Lancia onako, poprilično lep auto, pa i da ti oprostimo ... :P

 

Potrudi se malo. Približi se, odalji se, štajaznam, zalegni, čučni ... :stuart: Pronađi neki interesantan ugao, a ne ovako, vid' mene, ja parkiiroo na travnjaku ! Tras-tras-tras telefonom, pa kači na forum. Nije ti ovo fejsbuk, mladiću !  :popovanje:

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da se samo parkiralo , rogonja par ekselans odma i samo nechural kakvi kancelarije i kockasti prostori :cheers: znas da mi je desktop u tom trenutku fazon u zimbabveu tamo negde ko zna , jos nisam stigao da se izigram a iskreno pitanje i da li cu vise sam isprobavao kameru na fonu , iskreno i ne znam kako na monitoru ispada , ma dosta je bilo hocu u penziju i ladan hajnekenac  :thumbsup: 

20230316_170120.jpg

20230316_171652.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt eh brate upravu si skroz a na monitoru je ... ufff haos evo tek sad vidim , ladno se vidi onaj mulj kad ne operes nego samo muljnes krpom po vratima od neceg ne znam ni ja cega , stvarno mora neki filter resize cut sta god ne znam ni ja kakav enhans mod da se odradi .... stvarno je odvratno :D a nema veze bas me briga bitno je zezanje ... kolko je mali auto naspram cele slike hahahah :D tek sad provaljuljem , nema veze fak det sit - evo jos rogonje na stolu jer nije se bilo za zelenog hajnekenca :smoke: ali kalkulica kaze sledece dakle na 3 hajnekenca 1 rogonja dodje gratis :cheers: ziveli :wine:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je taj umetnički dojam koji Vam je nekako do sad izmicao, cenjeni kolega. :thumbup:

 

Ne znam šta ga je inspirisalo, ali mogu da naslutim. :D Zato sledi savet, samo lagano, i bez preterivanja ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt To je bilo bez filtera bez softverske dorade itd, sve na auto samo treba ubosti prav trenutak , cilj je bio obuhvatiti sve prirodne boje stim sto mi se ne svidja pixelizacija ostrina (morao sam da kliknem malo dalje od table da bi uhvatio taj odnos iliti nemoze jare i pare) , dakle nemoze telefon sto moze digitalac definitivno a kostao je bo'me lepo i nije mu losa specifikacija :D , a inspiracija pa nemora da slutite ako imate ostro oko tu negde u dnu slike vidi se osigurac granate ovaj put zelene sa heineken natpisom , bar dokle god imamo kopilota da preuzme komandu i ovu lepu telemetriju :lol:

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što ti nisi ništa naknadno čačkao ne znači da nije bilo softverske dorade, naprotiv. Sve je to lepo ispravio, upeglao, i spakovao u deliću sekunde u memoriju, softverski naravno, taj telefon što reče da te je lepo koštao. :thumbup:

Jer ovakvu fotku si mogao samo da sanjaš u vreme dok su (digitalni) kompakti onomad bili aktuelni, a o filmu da i ne trošimo reči. Prosečan telefon odavno daje apsolutno zadovoljavajuć kvalitet fotografija, a oni malo skuplji bome sabijaju kako rade.

 

Od kad sam prošlog proleća pazario sad već tri godine mator model samsunga, gotovo i da ne otvaram foto ranac. Jedino kad je nešto baš zayebano ili nemoguće uslikati telefonom, ili mi je baš baš bitno da fotke budu vrhinskog kvaliteta. Za sve ostalo uvek je tu taraba u džepu. :thumbsup:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si ti znalac slikar, ja sam ti tu tanak ovo je bilo cisto da uhvatim taj efekat svih prirodnih boja bez ikakvog filtera kao da isprobam, nije lose ispalo nebo u pozadini je bas bas :thumbsup: hehehe taraba u dzepu :D nisu lose tarabice danas samo malo da se uvezba i isproba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš u tome i jeste poenta, više nije nužno puno znati o tehnikalijama, već se čovek može opustiti i škljockati naokolo. :thumbup:

 

Pomaže naravno kad ponešto i znaš, ako ni zbog čeg drugog, a ono barem zbog toga što tada znaš i koji su limiti foNografisanja. Šta može, šta ne može, tj. u kojim situacijama će kvalitet foNki biti zadovoljavajući, tj. zbog čega je nastao zayeb, i krš - fotke. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupi su ovde lajkovi, serdar-@nemanja84bg ... :laughing: 

 

Pola sata kružim oko brava, tražim mu najbolji ugao, zaležem i u jendek na kraju, i šta dobijem kad okačim slike ? Tri-četiri mršava lajkića ... :thumbdown: 

 

Nego, kad reče 195 ... Imam opasan set čeličnih petnaja sa kraljevskim zimskim gumama (Royal Winter) za tebe ... :stuart:

 

edit: A (bivšeg) kolegu @Ivan-a džaba prizivaš, otkad je uš'o u DS-a, u'vatio ga akutni hidro-otitis (voda u ušima) ...

Nisam znao da voda tek tako može da uđe u BOV, pardon DS ... :lol:

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cujem, tandrce mi auspuh :D ...

32 minutes ago, Reacher Gilt said:

Pola sata kružim oko brava, tražim mu najbolji ugao, zaležem i u jendek na kraju, i šta dobijem kad okačim slike ? Tri-četiri mršava lajkića ... :thumbdown:

Ako si vec u takvoj situaciji - mislim da bi razvalio sa lajkovima kada bi u tom serijalu fotki, samo za jos jednu dodatnu okrenuo kameru na selfi...

Tj. kada bi videli tebe kako zalezes i slikas iz jendeka :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...