Jump to content
FAS Goran
nemanja84bg

Lancia Delta hpe 1.6i 16v (tip 836)

Recommended Posts

Potrudio sam se da je sredim kolko mogu da lici na nesto a felne su OZ starlights veoma retke slucajno sam naleteo na njih i kostale su papreno jer su naravno kupljene od takvih ljudi u vinogradskoj (kod njih samo KAD MORATE) svaka preporuka za nebojsu iz borce ili krnjace covek se maksimalno trudi i uvek kad moze izlazi u susret

 

cxcb470404.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene da se malo svojkam selfujem ili kako vec to omladina danas zove :)
 
Dakle Lancia Delta 1.6i 16v prezadovoljan sam automobilom koliko sam nezadovoljan manjkom delova i potragom za iste , al dobro ... svaki redak auto znaci da je egzotican i zabavan za voznju tako je i ovaj ... (sazvakala je sparco filter tako da sam kupio turski i resio problem - prozdrljiva je  oce da potrosi 10 -11 l ,ako se vozi kako treba inace na otvorenom 7.5 -8 na 120 na sat - sasvim pristojno ) verovatno ima jaku kompresiju pa srce vazduh na usisnoj grani
 
Servis - treba naci dobrog coveka na preporuku (Nebojsa zatja iz borce sve se sa njim konsultujem i nikad ne gresi)
ako je nesto bas ozbiljnije onda se vozi u AC ninic i oni rese problem ali naplate
Od opreme je malo klot ali me bas briga lepotica je i dalje - pioneer elipse pozadi  , napred blaupunkt 2, pioneer cd usb pleyer (tablu za elipse i ostale zvucnike sami po meri mozete napraviti od medijapana u jabuci u djure djakovica u Beogradu sto sam i ja naravno uradio )
Pneumatici - Hankook 195/55 r15  i taman su za ovaj tip automobila
felne OZ - starlights
Uvek koristim Seleniu 20k
Ilija iz borce vam moze odraditi veliki servis takodje preporuka
Sve u svemu picolovac za sitne pare , i mislim da dosta delova sa stila pasu u slucaju da nemozete naci samo treba pogledati u autodati
 
Kockice su obavezne ispod srednjeg retrovizora :)
 
cxcb470400.jpg  
 
cxcb470401.jpg  cxcb470402.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posteno, bas je dobra, i lepa je, i dobro je odrzavas ;)

Sto se tice delova, mozda bi mogo.da kontaktiras kolegu sa foruma registrovan kao @sindrom . Mislim da ima neku deltu, pa ti mozda i pomogne nesto ako ti bas zahvali ;)

Sve u svemu, lepa delta, i u zdravlje da se vozis ;)

Planiras li nesto dalje? Xenoni, projektori, tamna stakla...?? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako malo je zeznuto posto sad ne radim ... neki ljudi iz neke firme su me zeznuli pa je sve na halt dok se ne snadjem za posao ... sto se ksenona tice ... ne bi tu nista dirao samo bi mozda stavio H4 ksenon onu jeftiniju varijantu .. nema potrebe da tu bude neka sad budzevina ... imam problem doduse sad u subotu me klepio tramvaj i pobegao covek pa jurim zadnji branik .. jeste ima plasticara i to ali isto me kosta tako da je bolje da kupim lepo drugi (ako ima u istoj boji ako ne onda nema veze ) ... i treba mi limar mali je ulub ali na cosku zadnjem levom i za taj cosak bi trebalo to neko dobro odraditi (da ne korodira najbitnije) pokazacu slike sutra pa ti to mozes verovatno oceniti .. ZNACI NIKAD NA BULEVARU NE PARKIRAJTE KOD KLUZA ! ili parkirajte na sred ulice sa 4 migavca

 sto se tice daljeg rada ... zatamnio bi je sto da ne al to kasnije kad se kockice sloze (mada pitanje posto se udeblja staklo a folija moze da pocne da se ljusti kroz neko vreme )  i carbon fiber folije bi stavio na haubi , retrovizore bi presvukao i zadnji spojler  u iste  hmm sta mislis? ps taj tipo sto ti imas , drugar je imao sediciavalvole verziju .. 220 do panceva smo isli mnogo je lomio auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahebana je situacija kod svih nas, koji smo u ovoj banana drzavi ;) Za delove sam ti reko kome da se obratis, evo ti i broj pa ga pozovi i proveri da li ima branik i ostalo sto te interesuje 063216512 Milos se zove, kazi da sam ti ja dao broj ;)

Sto se carbon folije spolja tice, nisam za to, imas zdravu farbu koliko vidim, i retrovizore u boji auta i spojler isto, ja tu ne bih nista dirao ;)

Sto se folije za stakla tice, gledan llumar da nadjes i nema greske, kod mene su skoro god i po i nema greske za sada ;)

Ja bih po mom ukusu odradio stakla, mozda stopke blago zatamnio, naso neke 16", tad bih i verovatno neke opruge jurio, xenone i led osvetljenje unutra - spolja ;) i nista vise za sada ;)

A sto se tipa tice, jos sedici, uhhh, rado bih ga posedovao ;) moj je tenecka, 1.4 :)

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi imam ja tu tajno oruzje -us blaster zelene neonke koje mi stoje u steku  to sam ukomponovao da se gadja sa tablom i ona svetli zeleno (nisu montirane) , a ovo su slike od pre ... 4,5 godina ... nista jos na tim kolima nije menjano (sem redovnih stvari svecice ulje kablovi itd. , i skoro sam radio veliki servis svi lezajevi kaisevi korpa lamela ,akumulator . ) znaci samo ta estetika nesto minimalno da sredim i to je to i gume mozda da jurim ali mogu ove jos izdrzati nije frka posto je ne vozim nesto daleko i cesto ali u medjuvremenu mi je neko zakacio i okrnjio retrovizor i ovo za zadnji branik sto sam sad u subotu imao ... al sto kazes banana drzava pa jedno po jedno , imam garazu pa se boja ne przi i onda je ista kao tu sto vidis samo greota to sto je takav grad pa te malo malo neko okrnji kolko god bio dobar vozac. JUGO je za ovaj teren majka mara boli te uvo i da ti ga okrnje jer jednostavno je to jace od tebe samog drugi je kriv al pobegne ... i tu nista nemozes . znaci samo zadnji branik , levi retrovizor , malo boje i kod zadnjeg tocka plastika do branika sto ide  i limarski taj ulub da sredim i bice kao ovde na slikama ista ista  , auto pali kao mina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas mnogo da sredjujes, vidi nadji taj branik, ofarbaj i napakuj ;)

A to ulubljenje sto imas sigurno moze da se ispravi.

Jesi zvao Milosa za delove?

A oko neonki, one su u unutra ili van aut, tj ispod auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Buco nisam jos zvao , imao sam kao par nekih ponuda al nisu kompletni fazon fale neki nosaci i sl. .. bice to potraga igle u plastu sena :( medjutim mogu iskoristiti s mog branika posto je meni samo cosak pukao ali opet samo pristojna varijanta mi znaci nemora da bude u boji ali nek je kompletan i dobar , takodje plastika u rubu zadnjeg levog tocka mi treba al ona zadnja do branika sto dolazi ... odakle je milos inace? jel okolina bga ili je negde vani pa pouzecem da to vidim odradim ako valja ? - Neonke su na tavanu nisu na kolima ni bile montirane .. bile su na bivsoj lanciji 1.8i 16v pa sam ih skinuo i nisam ih stavljao na ovu :) ali bice spolja ispod patosa ako nemora da se nesto budzi preterano  4 komada ih ima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je iz Krupnja, postom ce da ti posalje ako ima slucajno ;) a za neonke ne znam sta da ti kazem, ukusi su razliciti, ja to ne bih stavljao ;) ali o ukusima necemo da raspravljamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam snjim konkretno za moj model nema, ima za tempru tipa i dedru ... stim sto ne znam na sta bi to licilo ali da probam ovako da postavim sliku ... (kako a da ne idem na post image nego preko photo bucketa i koda da to odradim??)

 

321932ff-c822-44af-9559-111a70c78c1b_zps

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal neko zna jel pase od one sa 5oro vrata na ovu sa troje ? i dal ima da se nadje uopste negde u ovoj boji ? (mada nasao sam sve neke drecave varijante, zuta , metalik siva ) i traze papreno .. tipa 40e za branik mislim da je to malo mnogo posto mi treba i plastika oko zadnjeg tocka sto naleze na branik i da to sve namestim da bude kako treba - fabricki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace da ... socno me klepio ... i naravno pobegao ... TRAMVAJEM! :( kako mi dodje od ponedeljka da ga nadjem i priupitam par pitanjceta posto sam zapisao broj tog vozila ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih 20mm :D  sta znam mislio sam da umesto 195 grunem 205ticu na istu felnu i distanc mozda plafon 20mm  vise zbog punog levog , mada bi ja i opruge i amorte sve sport  sve u kompletu, al dzaba sve to vidis da su me ojadili za top da skinem ,sad je klotarica ali simpa klotarica :) mada ni ovako nije lose sta znam - konvertovao bi je u 2.0 turbo ako postoji varijanta ako vec placam za budz onda da bude u fullu top top.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuvas volan za iduceg vlasnika :) ?

Ako je u pitanju estetika, cene sredjivanja su toliko pale da danas imas odlicno kompletno presvlacenje kozom za 40-ak EUR.

Ima i onih koji kazu da stavljaju navlake jer vole, s oprostenjem, deblji :D . Isti momci rade i modifikacije, dodaju profilisane delove volana, zasecanje odozdo, za otprilike istu cifru. Ljudi rade bukvalno sve sto zamislis.

Pa se malo drugarski zezamo po forumu apropo svih tih aftermarket "dodataka", tipa navlaka volana, presvlaka, plasticnih ratkapni... Nista licno, naravno ;) .

Doteraj nekad taj Type 836 na klupsko druzenje, da se malo divimo klasici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Hahaha nema sledeceg vlasnika taj mora biti poseban a ima taj deblji komotniji osecaj mada vise je do volana - da se ne potrosi :D  haha uvek sam voleo te zanimljive price zato pitam nisam ni mislio na provokaciju to kod mene ne postoji ali volim dobre price i desavanja ,  javljam ti batinjo najverovatnije cu uspeti da se iskur'becam iz obaveza za sutra a i  valjalo bi koje ladno , mislim da smo zasluzili posle toliko truda i zamora :thumbsup:  uff prljava je i

prasnjava unutra a i spolja nisam je skoro sredjivao sramota me da se pojavim :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok sam ziveo u Mirijevu bila je lepa delta bodo boje, to su neka braca mehanicari uvek imali lepe i sredjene automobile, mahom talijanske pocev od jugica, delte stare, punta, Y, itd, zadnje sto znam iz tog vremena dok sam bio tamo je ta delta i seicento abarth, delta je bila bas lepa , meni se taj auto inace nikad nije nesto posebno dopadao ali ta je lepo izgledala, supstena, lepi tockovi neki detalji, itd.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP jel si primetio golfa keca crvenog bez haube u to neko vreme ako se ne varam mislim da je isto njihov , taj auto je isao tako dobro kad ides uzbrdo tamo kod toplane a ta delta je bila sa 5oro vrata ona je malo na oko kao neuskladjena u odnosu na ovu sa troja ali super je , znao sam cak i kako se zove covek al sam zaboravio valjda mirko ili tako nesto , davno to bese , tad si mogao da vidis 155 q4 crvenu kako kruzira po kraju , stvarno lepa vremena i mirijevo mi je nekako lepo starije detinjstvo iako nisam ziveo tu cesto sam boravio a i servisirao sam moju kod ninica, drugar je tad vozio sedicivalvole fiat tipo tamno sivi sa nekim tsv felnama, eh ta lepa vremena ... sve otislo u zaborav a ljubicanstvena ostala i dalje kruzira i sepuri se bg asfaltom :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ova delta borda hpe je bila sa 3 vrata bila je i u oglasima jedno vreme i menjala vlasnike, a imao je staru deltu zutu sa 5 vrata, nije grale obicna je bila ali malo nabudzena, takodje i juga u to vreme u istoj zutoj boji bas je bio dobar.

Golfa se ne secam ali bilo je tu kod njih kola uvek zanimljivih sto njihovih sto dolazili, te crvene 155ice se nesto ne secam, cesto je tu po kraju divljao Kurbalija sa bmw-om valjda isao kod onog sto poravljao bmw u vitezova karadjordjeve zvezde, dal bese bmw Bata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bmw bata, divljao haha ja bih pre rekao isprobavao pre i posle prepravke sto je po meni sasvim ok :D mirijevo je super kraj. 155ica je kratko bila mozda par meseci kod drugara i verujem da je isao gornjim putem na posao pa nije cesto donjim delom terao usvakom slucaju lepa vremena su bila tad, a sad je nekako bzvz , retko ko popravlja i ulaze u svog ljubimca vec samo rotacija na dve tri godine onako moderno kao ... bzvz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...