Jump to content
FAS Goran
ipalic

P: Škoda Felicia TNG

Recommended Posts

Ljudi, kako se bliži datum dolaska mog Grandiše, Felicia mora na oglas.

Vlasnik sam iste od 2008. god i u trenutku kada sam je kupio bila je nov auto (39.000 km), sada joj je na satu 154.000 km.

Odmah nakon kupovine sam ugradio plin u AC RAšić i najveći broj km zgazila je na putu Velika Plana - BG; jedan period sam svakodnevno putovao na toj relaciji, a i sada svakog vikenda.

Moje mišljenje da da ovako rentabilna i pouzdan auto nikada neću imati. Izuzetno je zahvalna, odlično me služi i dan danas i zato sam joj sve vratio solidnim održavanjem..

Redovni mali servisi na 10.000 km (Castrol 15w40 i filter Frad za Yuga45), a od većih zahteva urađeno je sledeće:

  • Veliki servis (lanac sa načanicima)
  • prednji i zadnji amortizeri
  • Nov zadnji i srednji lonac (Kulić Beograd)
  • Ugrađen Zeder
  • Akumulator
  • Novi zvučnici napred (GrounZero) + Peeonir RadioCD
  • Oba homokinetička zgloba
  • Veliki servis isparivača (zamenjene membrane)
  • Više puta kočnice (nove pločice i diskovi)
  • Skoro urađena nova kočiona creva
  • Urađen reatest TNG sistema 2014. godine 
  • u Junu 2014. urađena limarija (novi zadnji polumeseci, peta vrata i sajtne - 250€)
  • Jesenas sam zamenio nove kablove za svećice, razvodnu kapu i ruku, kupio i svećice ali majstor ih nije zamenio jer su stare još uvek dobre
  • Na 152.000 km urađen mali servis i zamenjen antifriz

Na autu su Wintere sve 4, daleko su od novih, ali su se dobro ponašale na poslednjem snegu.

 

U garaži imam 4 letnje na čeličnim felnama. Kupljene nove 2013. godine - ali one su predmet posebnog dogovora.

 

Dajem nešto rezervni delova - pomenute svećice, termoprekidač, regler, nov komutator i bobinu, PK kaiš - 2 kom. Jedino što na njoj može da se pokvari na putu da bi stala je baš ovo što nosim u rezervi, mada se to meni nije desilo.

 

cxcb470000.jpg  cxcb470001.jpg
 
cxcb470002.jpg  cxcb470003.jpg  cxcb470004.jpg
 
cxcb470005.jpg

 

Cena na PA koju sam stavio je 1200€ sa minimalnom korekcijom. Za ovu cenu bih članovima foruma prodao auto, s tim što za tu lovu bi išao gratis set letnjih guma na felnama (100€ ih cenim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao kad je Marko vidi ... jos je iste boje kao i njegov Bravo :D

 

Deluje pristojno, mada meni ovakvi automobili nikad ne bi pali na pamet pri kupovini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je kupio, a tada je bogami poprilično platio (3900 €), samo iz razloga jer uvek vozim auto koji mogu da održavam i da mi ne bude smetnja po kućni budžet.

Eto sada kupujem novog GP i ne planiram da ga menjam duži niz godina, jer ne bolujem od toga da stalno imam aktuelni model.

Ovaj auto jednostavno nisam osetio da imam,npr. zadnja registracija je bila manje od 11000 din i sl. Dobro, sada je skuplja jer je poskupelo osiguranje.

Braća od stričeva imaju Škodin servis još od 70ih godina prošlog veka tako da su doktori za njih, naročiti za ove stare izvorne Škodilake. Meni su ruke majstora bile gratis ;))

 

Ovo je stari 1.3 Škodin motor, kao na Favoritu, s tim što ima ALU glavu motora. Po priči burazera na 300.000 km samo karike i teraj dalje..

Da nemam i Ladu Nivu, koja služi svrsi - isto sjajan auto, nikada je ne bih prodao. Tri auta je previše, a Niva je preko potrebna.

Edited by paliic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni sjajan izbor za vozače početnike i u skladu je sa novim ZOBS ...   :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno u prodaji.

Odlicno odrzavan auto za vrlo primamljivu cenu.

Koje je godiste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio da napišem 1997. Tada sam mogao da kupim za iste pare i 2001. godište ali ova je bila nova.. Tada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicia rezervisana, došao čovek iz Kraljeva, automehaničar je i celu je pregledao..

Ja kao u inat u frci sa vremenom, imao sam zakazano kod lekara da vodim dete, pa nisam stigao da završim formalnosti oko kapare. Mislim da je to to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno sa prodajom,ja sam letos 3 meseca vozio Feliciju 1,6 98god,jedino sto mi se svidjalo kod tih kola je sto nenormalno dobro idu,vozio je 180kmh ko od sale,ubrzava odlicno kao da ima 120ks a ne 75,ima motor iz vw golfa 3 ali sto se tesko prodaje,svi su bezali od nje,na kraju je uvali zetu a on je prodao za 2 nedelje,jbga kad je talican covek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije otišla jer novi auto jos nije stigao.. Do sada nisam o novom ni razmišljao, a kako su ga preterali više sa isporukom, polako pizdim..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...