Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Škoda Superb

Recommended Posts

Taj bazni 1.4tsi ne vuce mozda naj naj, ali vec sledeca 1.4tsi verzija tera za 8.6s do 100, sto je sasvim dobra cifra za toliki auto. Ne verujem da ide tako dobro sa 5 u automobilu, ali Boze moj, za to postoji tdi :)

 

A jos vece iznenadjenje je 2.0tsi sa 280 konja i ubrzanjem za 5.8s do 100, uz 4x4 :) Za Skodu prilicno dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počela proizvodnja Škode Superb Combi

 

Posle limuzinske verzije, iz Škodine fabrike Kvasini izašao je i prvi Superb karavan najnovije generacije. Prva generacija modela Superb počela je da se proizvodi 2001. godine, ali tek se sa drugom (2009.) pojavila verzija Combi. Od 2001. godine prodato je ukupno 750.000 primeraka najvećeg Škodinog modela. Combi je do sada činio dve trećine prodatih vozila, ali u češkom proizvođaču očekuju da se sa dolaskom treće generacije ovaj odnos promeni u korist limuzine.

 

Nova Škoda Superb Combi ima isto međuosovinsko rastojanje kao i limuzina (2.841 mm), pa će putnici uživati u prostranoj i komfornoj kabini. Zapremina prtljažnika porasla je u poređenju sa prethodnim modelom. Sada je putnicima na raspolaganju čak 660 l prtljažnog prostora koji se obaranjem naslona sedišta može povećati do maksimalnih 1.950 l. Škoda Superb Combi imaće zvaničnu sajamsku premijeru krajem leta, na frankfurtskom auto-salonu. U prodajnim salonima očekuje se tokom jeseni, a biće dostupna sa istim onim motorima koje u svojoj ponudi ima i sedan. Izbor pogonskih jedinica obuhvata četvorocilindarske turbo-punjene benzince i dizelaše u rasponu od 120 ks (88 kW) do 280 ks (206 kW).

 

Fabrika u mestu Kvasini, u kojoj se još izrađuje i SUV model Yeti, trenutno zapošljava 4.500 ljudi. Do 2018. godine bi trebalo da se otvori još 1.300 novih radnih mesta, a proizvodni kapacitet da se poveća na 280.000 vozila godišnje.

 

izvor - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle stigose ljudi :unworthy: ...

A secam se kako smo se 80-ih kao deca na letovanju na hrvatskom primorju smejali tadasnjim Cehoslovacima ili Poljacima... Sta voze i u cemu dolaze na more...

Sto je najgore, nisu oni toliko napredovali, koliko smo mi... Ali to vec nije tema za ovaj forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2015 at 10:24 AM, Ivan said:

A secam se kako smo se 80-ih kao deca...

Totti postao ozbiljan haker. Uhakovao nalog moderatoru Ivanu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i vi ga preteraste... Totti se kao klinac divio Fordu T, iz tog perioda mladosti i krece njegova naklonjenost ka tom brandu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bila avangarda, a ne ova konfekcija od Xsare :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šaban Šaulić u Škodi Superb

 

skoda%20saban%201.jpg

 
Autočačak već dugo sarađuje sa brojnim sportskim klubovima i poznatim ličnostima, a najnovije poznato lice u tom klubu prijatelja čeških automobila je Šaban Šaulić. Generalni uvoznik Škode za Srbiju, kompanija Autočačak, nastavila je svoju praksu saradnje sa poznatim ličnostima, promovišući tako svoje modele. Od pre nekoliko dana, novi promoter Autočačka je poznati i priznati pevač Šaban Šaulić, koji će ubuduće voziti najnoviji model češke fabrike, Superb.
 

skoda%20saban%2011.jpg

 
- Oduvek sam cenio kvalitet Škode, a sada ću imati još više prilike da se uverim u to. Zahvaljujući vlasniku Autočačka, gospodinu Milenku Kostiću, shvatio sam da je ovo pravi auto za mene i moj posao. Verujem da će me Superb odvesti na brojne koncerte, i da je ovo tek početak jednog divnog prijateljstva - rekao je Šaulić. Legendi domaće narodne muzike ključeve novog automobila predao je direktor marketinga Autočačka, gospodin Dušan Cincar.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šaban mora da bude slikan uvek, samo i jedino u tom autu. Ako bude snimao neki spot sigurno je da će Superb imati više od jednog kadra u njemu. :) Mora da pomene u što više svojih javnih nastupa kako je Superb odličan automobil, auto je obeležen (folijom) kao marketinški, i posle isteka ugovora se verovatno vraća AutoČačku na upotrebu.

Imaju kompanije tu praksu. Npr. kod nas je Ivan Ivanović pre 4 godine imao sličan aranžman za Alfu Giuliettu, posle nje za Mini, u Hrvatskoj već duuugo Severina ima aranžman sa VW. Modaliteti se malo razlikuju.

http://www.vrelegume.rs/vesti/ivan-ivanovic-alfa-romeo-giulietta-domace/

http://www.automagazin.rs/vesti/2/13080/sajam-automobila-u-beogradu-ivan-ivanovic-posetio-mini-stand

http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/severina-izgovorila-sudbonosno-uzimam---384956.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imaju kompanije tu praksu. Npr. kod nas je Ivan Ivanović pre 4 godine imao sličan aranžman za Alfu Giuliettu, posle nje za Mini, u Hrvatskoj već duuugo Severina ima aranžman sa VW. Modaliteti se malo razlikuju.

 

Vlado Georgijev Audi A7 http://www.vrelegume.rs/test/audi-a7-vlado-georgijev/

Dragan Nikolic Renault Laguna Coupe http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2009/11/19/dragan-nikolic-vozi-renault-lagunu-coupe ...

Asmir Kolasinac VW Golf 7 http://www.telegraf.rs/sport/1577013-porse-i-dalje-uz-srpsku-atletiku-kolasinac-dobio-auto-iznenadjenja-foto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado georgiev vozio clk 500, al sad ga prodaje, kaze mnogo trosi :rofl: ne zajebavam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škoda Superb Black Crystal

 

139118-skoda%20s%201.jpg

 
Škoda je u saradnji sa kompanijom Preciosa napravila unikatni primerak Superba, nazvanog Black Crystal. Vozilo se odlikuje brojnim kristalima, setom specijalnih StarDust alu točkova od 19 inča, kao i Škoda logom i Laurin & Klement amblemom prekrivenim kristalima.
 

139119-skoda%20s%2011.jpg

 
Škoda će Superb Black Crystal promovisati sutra u Pragu, i to na češkom Design & Fashion Week-u.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh malopre 2 nova Superba i mnogo mi se svidjaju.

Nisam nesto obracao paznju na njih ranije, posto mi je prethodni model bio bzv, ali ovo cudo bih rado posedovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...