Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
statichawk

Kupovina automobila pod hipotekom

Recommended Posts

zz370.jpg

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Kupis-automobil-dobijes-hipoteku.lt.html

 

Ko god da je ovo procitao, sigurno da mu nije bilo prijatno, kad eto moze da bude zrtva jos jedne u nizu prevara, koje se desavaju. Evo linka gde se ukucava broj sasije :

 

http://reza.apr.gov.rs/Reza/Search/GeneralMatterSearchNew.aspx?SearchAction=31

Pod vrstom predmeta u opadajucem meniju se selektuje `` pokretna stvar koja ima registracioni broj``. Onda se upise broj sasije (To je najsigurnije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je moj auto bio lizingu, u saobracajnoj je imala zabrana otudjenja, cudi me da i hipoteku ne upisuju u saobracajnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Država na nivou Bangladeša... Kažete da bi moglo da se upiše u saobraćajnu? Pa oni nisu sposobni ni da naprave program koji prilikom očitavanja saobraćajne izbacuje u originalu slova č, ć, ž, š, đ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link.

Evo sada da kolegama sa foruma odgovorim kao neko čija je profesija prevencija prevara na internetu.

Mislim da je ovo iz drugog dela teksta opasnije i deleko učestalije od ovih prevara sa hipotekom.

Ima dosta mesta gde kupac polovnog automobila može da bude prevaren.

Kada sam kupovao Stila više vremena sam proveo proučavajući papire nego sam auto.

Prva stvar koju treba izbegavati su ti likovi koji navodno dovoze automobile i traže nekakve kapare za prevoz. To je u 90% slučajeva prevara.

Takvom liku samo postavite pitanje kada može vaš rođak iz mesta odakle je prodavac da dođe i pogleda auto. Nikada nećete dobiti odgovor.

Ovo je najopasnija stvar koja odmah šamara po džepu.

Vi gledate auomobile na netu ali kupovina automobila nije internet trgovina. Ništa se ne uplaćuje unaped.

Druga stvar je provera legalnosti i provera da li je auto ukraden u inostranstvu.

Tu proveru možete odraditi sami ili u AMSS-u.

Za vrednije automobile svakako preporučujem AMSS.

Treća stvar - ne očekujte od dilera gde kupujete polovan automobil da ima bilo kakva saznanja o stvarnom stanju vozila. Oni su ljudi prodavci a ne mehaničari. Rade po principu kupi jeftino a prodaj skupo. I oni sami često budu prevareni.

Ukoliko niste ekspert obavezno provera kod majstora.

Četvrta stvar, birajte proverene i velike autoplaceve. Izbegavajte likove koji dovoze kola iz inostranstva a rade kao fizička lica. Od takvih kupujte samo po preporuci. Ruku na srce, ima i tu poštenog sveta.

Evo za sada toliko od mene. Kucam sa fona pa se izvinjavam ako ima slovnih grešaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Država na nivou Bangladeša

 

Pa ovo nije moguce proveriti ni za kupovinu nekretnine a kamo li auta..

Kupovao sam neku nekretninu letos i odem ja u katastar da pitam u vezi toga...kazu oni nekretnina se vodi na osobi koja je prodaje i pitam ja sta ako je on nekom vec u medjuvremenu prodao a taj se nije jos upisao...kaze mi zena u tom slucaju imacete problem :)

Odem do advokata i covek kaze to se cesto desava.Kao kupac nisi zasticen od toga ni na koji nacin.Ako se tako nesto desi sud odlucuje kome pripada nekretnina.

Posle mi je objasnio da je bas zbog tih zloupotreba uvedena obaveza da se kupoprodajni ugovor overava u sudu na teritoriji opstine na kojoj se nekretnina nalazi.

I da je uvedena neka jedinstvena baza u kojoj bi se takve kupoprodaje odmah belezile,bez obzira na kasnije uknjizavanje u katastru..

Da kazem jos da sam 3 puta odlazio u sud da potpisemo ugovor jer 2 puta im je pao taj novi sistem i ceo dan nije bilo moguce overiti ugovor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam vec i pisao, nije mi jasno kako kladionice mogu da naprave sistem da se kladis od kuce i slicno, a "drzavne institucije" nisu otisle dalje od A4 papira ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovao sam neku nekretninu letos i odem ja u katastar da pitam u vezi toga...kazu oni nekretnina se vodi na osobi koja je prodaje i pitam ja sta ako je on nekom vec u medjuvremenu prodao a taj se nije jos upisao...kaze mi zena u tom slucaju imacete problem :)

Odem do advokata i covek kaze to se cesto desava.Kao kupac nisi zasticen od toga ni na koji nacin.Ako se tako nesto desi sud odlucuje kome pripada nekretnina.

Odlucuje sud, ali ti imas prednost jer si se upisao jedini, iako je ta ista nekretnina prodata 5 puta vec nekim razlicitim ljudima koji se nisu upisali u knjigu. I tako taj pobegne sa parama, ovi prethodni kupci ostanu u skou i muka ziva dokazati na sudu da su prvi kupili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam prednost,ali ako je on usao u drzavinu onda on ima...jebada u svakom slucaju,vucarati se posle po nasim sudovima i ispravljati krivu Drinu.

Uglavnom ako je neko resio da vas za#ebe,velika je sansa da ce u tome i uspeti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da l' mogu tek tako lako da uzimaju drzavinu kao neko pravilo u tom slucaju, ali u svakom slucaju treba otvoriti 4 ociju kod tih stvari. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da uzima se, u prilog ide ovom ko se bespravno uselio ako je prosao duzi vremenski period, ako je placao porez za tu nekretninu, odrzavao i slicno. Naravno, opet moze da se dokaze da je to tvoje, ali veliki proces. Ima tu jos 'iljadu drugih stvari....ne volim te pravne stvari. :D A i da ne idemo u off. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kazem jos da sam 3 puta odlazio u sud da potpisemo ugovor jer 2 puta im je pao taj novi sistem i ceo dan nije bilo moguce overiti ugovor :)

 

Bolje i 10 puta u sud nego da ostanes bez stana. Vecina stanovnika Srbije za ceo radni vek moze da zaradi za jedan stan, zamisli da ti neko to uzme, pa da se ubijes samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Država na nivou Bangladeša... Kažete da bi moglo da se upiše u saobraćajnu? Pa oni nisu sposobni ni da naprave program koji prilikom očitavanja saobraćajne izbacuje u originalu slova č, ć, ž, š, đ...

 

A o kontrolnoj cifri broja šasije da ne govorim :D Izdaju ljudima saobraćajne sa pogrešno upisanim brojem šasije, kasnije ih kažnjavaju jer se to naravno ne slaže, a softveru treba 0,1ms da izvrši proveri ispravnosti unetog broja šasije... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za placeve ti nije nista sigurnije, samo zabluda. Doo i za par meseci ga nema

Pre svega sam mislio na proverene placeve koji rade godinama.

Evo gledam kod mene na Zrenjaninskom putu, potez Krnjača-Borča niču autoplacevi kao pečurke posle kiše.

Ima ih bar 10 na potezu od 5km.

Ja sam se usudio da uđem na dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je u tome ko uvozi direktno na svoju firmu i ko uvozi na špediterske podfirme, koje se gase/otvaraju na svaka tri meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega iz firme kupio polovnu Mazdu 3 pre 2-3 godine, otisao u SUP da je registruje, kad mu je tetka sa saltera dala papire, uporedio broj sasije u saobracajnoj i na papiru i pogresili za jedan broj.

Sreca pa je uvideo na salteru.... toliko o proverama .... stices utisak da se to radi namerno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...