Jump to content
FAS Goran
Blaza sasa

Fiat Grande Punto - problem sa ručicom žmigavaca (ablender)

Recommended Posts

Prijatelji pozdrav svima,sretna Vam Nova Godina svima,sve najbolje zelim,

imam problem sa rucicama od zmigavaca,nekad mi jedonstavno nista ne odrađuje,nekad rade brzo,kao kad sijalica pregori,a nekad sve ok..da li je neko imao problem sa tim.

 

hvala i pozdrav...


dopuna to je grande punto 1.4 16v t-jet 88kw..i primjetio sam ili se varam kad je bas hladno onda su problemi,kad je toplije nema ih..ne vjerujem da su rucice otisle,vjerovatno je to skupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa paljenjem svjetala, jednostavno tesko se okrece kolutic na lijevoj rucici. Kao da se nesto istopilo pa kada se ohladi tesko ga je pokrenuti. U voznji, nakon 5 min, ide bez problema. Problem je sto se mijenja u kompletu sve, pa kosta polovno 110 eura, a novo u Sarajevu je 200 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Zvezdo prodaje svoj ablender, kao nov po mnogo povoljnijoj ceni, pogledaj u prodaja delova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam jedan problem. Desava se s vremena na vreme da kada ukljucim migavac iskljuce mi se kratka svetla. Kada se vrati rucica migavca i svetla ponovo prorade. Nekada kada samo malo "cacnem" prekidac za svetla ona ponovo prorade. Autoelektricar kod koga sam bio kaze da je to cest problem, i da mora da se menja ablender, mada nisam nasao na netu da je neko imao takav problem. Da li je neko imao ovakve probleme i kako ih je resio? Hvala

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno kazu da se pojedu grafiti. Ja sam menjao komplet obe rucice 50e su polovne sa zamenom. Kod mene nije hteo migavac u pocetku morao sam da sto bi ti ekao "cackam" rucicu kasnije nije htelo nikako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom se traka pokida i oguli pa pravi kratak spoj, ili se pokidaju zice od pojedinih prekidaca (svetla, prisaci, "trip" taster i sl.), ako ne rade migavci ili duga svetla uglavnom su kontakti koji klizaju po sinama...Nesto se da dobro popraviti...nesto samo trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav 

 

Na mom GP kada dam migavac za desno nakon ispravljanja volana gasi se migavac za desno, ali onda zatreperi jos 2-3 puta za levo, bez da sam ga ja ukljucio.

Probao sam i u stanju mirovanja gde se isto desava.

Da budem precizniji, palim desni migavac, nakon iskljucenja sam ukljuci 2-3puta za levo, iako je rucica na "nuli".

Zna li neko o cemu se radi? Hvala.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno treba da zamenis ablender. Kada vracas volan ocigledno se ne vrati u nulu nego malo "prebaci" pa se zato ukljuci levi migavac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alex011bgd

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Da li bese GP ima "lane change" funkciju, kao na Nuova Bravo? Dovoljno je da samo pipnes rucicu migavaca za zeljenu stranu, migavac blinkne nekoliko puta i sam se ugasi. Na Bravu je to 5 puta, na Vagenima koliko se secam 3.

Cisto pitam, a ako stvarno i migavci to napolju odrade, slazem se da je vrlo verovatno u pitanju sam ablender.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko to popravlja, menja, mislim na ablender?

Inache, ima lane change a tu se to ne desava.

Hvala na brzim odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, prebaci samo malo a to je dovoljno da se aktivira line change..

Meni je moj ablender popravljao jedan elektricar u borci zato sto me poznaje, ali generalno sa time niko ne zeli da se mlati vec ako nesto nije u redu menja se ceo..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i pitao za "lane change". Ranije su ti ablenderi bili poprilicno skupi, ali ako nemas tempomat (cija je rucica u okviru njega), trebalo bi da se nadje bagatelno i po otpadima, ako neces da pokusavas da popravljas.

Mozes i sam da zamenis, nista komplikovano - pozeljno da raskacis klemu akumulatora, skines airbag koji je kod GP na zicane osigurace. Odsrafis oplatu oko volana, odsrafis sam volan, raskacis MF komande, skines volan i ablender sa spulnom je na izvol'te.

Da ne jurim proceduru iz eLearn - evo imas ovde i video u kojem se sve samo kaze, nista komplikovano, samo ako imas osnovni alat. Ako nisi vican, onda skokni do majstora da ti to ispregleda i eventualno zameni ako treba:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor je pokušao da očisti to je trajalo par dana i prvi put kada sam koristio dugo svetlo opet po starom. Polovan ispravan ili nov ne mogu da nađem nigde zato što moj ima komande na volanu (radio, Bluetooth, telefon)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam ablender novim ali sada je počelo nešto drugo da se dešava kada dam desni žmigavac vratim volan uključi se levi na par puta 3. I isključi. Levo radi normalno! Poludeću od njega više

 

On 8/3/2020 at 12:27 AM, alex011bgd said:

Pozdrav 

 

Na mom GP kada dam migavac za desno nakon ispravljanja volana gasi se migavac za desno, ali onda zatreperi jos 2-3 puta za levo, bez da sam ga ja ukljucio.

Probao sam i u stanju mirovanja gde se isto desava.

Da budem precizniji, palim desni migavac, nakon iskljucenja sam ukljuci 2-3puta za levo, iako je rucica na "nuli".

Zna li neko o cemu se radi? Hvala.

Da li si rešio problem meni to radi potpuno nov ablender!?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam. Prosto navikao sam se na to. Ili samo dodirnem migavac za desno skretanje i on blinka 3-4 puta i to je to, ko je video video je.

Takodje, ako neko iz grupe zna to da popravi, neka javi platicu. Hvala.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...