Jump to content
FAS Goran
VladaRS4

Fiat Punto mk.2 1.2 8v NS

Recommended Posts

Ma ja ovaj osusim... i cim ga operem ili padne kisa gotovo... a skidao sam ga nigde busan nigde nista :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini poklopac, izvuci onu gumu kao keder iz njega. Stavi u tom falcu prvo jednu tanju zicu celom duzinom ( npr onu paljenu ili tanku bakarnu, 1,5mm) i preko nje vrati onu gumu u svoje leziste. Zatvori far pa probaj. Obicno bude do toga problem jer se guma vremenom deformise i ne dihtuje lepo.

Naravno dobro osusi far pre toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu i to al cisto sumnjam da je to... jel kad ga perem on se zamagli... sve mi vise lici da napred pusta... ma da hvala u svakom slucaju probacu i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravnoo... probacu :)

 

Evo malo slika ja i moj batica sa bratskim auticima.... :p

 

20150320_161801.jpg

20150320_161816.jpg

20150320_161833.jpg

20150320_161852.jpg

20150320_161925.jpg

20150320_162125.jpg

20150320_162140.jpg

20150320_162218.jpg

20150320_162248.jpg

20150320_162356.jpg

20150320_162448.jpg

20150320_162522.jpg

 

To be continued.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' si razmisljao mozda da ovu sivu plastiku kod suvozaca zamenis za neku u boji kao ostale? Nekako mi odudara...inace sve ostalo extra! :) Sta si resio za krov?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da napunis silikonom duz celog spoja plastike i fara, nece se videti a mozda pomogne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa, Jesam ali razmisljam da ta crna ne bude opet neke nijanse da odudara od ostalih... pa sam mozda razmisljao ako naletim na neku crnu fabricku samo da prebacim :)

 

@Sava 92, probacu i to... ako ne uspe ima da ga razbijem ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle kazu da su fabricke felne najlepse!

Ni prici ovim tvojim.

Lepo je kad mogu ovako direktno da se uporede.

Sve pohvale za trud i izgled. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Asterix, lepe su mi fabricke sportingove ali ove moje su bomba.. da ih vidis tek predvece kad krenes da ih vozis a ovo polirano pocne da odbija svetlost.. znaci perverzija su :)

Jedno pitanje za sve koji prate moju temu... razmisljam o mat metalik plavoj foliji ili da ofarbam moj auto u istu boju koja je sad samo u lak ubacim perlu ili sljokice isto me kosta i jedno i drugo... sta je vas predlog? :)

Edited by VladaRS4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam za farbanje, al naravno ako planiras na duze staze da ga ostavljas.. ali i za prodaju uvek kopka potencijalnog kupca sta se krije iza folije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad sve vise razmisljam o farbanju... jer svakako mora priprema da se uradi bilo da ide folija bilo da se farba... moja boja mi se bas i ne svidja ali sa dodatkom neke perle mogla bi biti ok.. a ne bi morao da menjam boju u saobracajnoj...nadam se da ga necu morati prodavati jer sqm pukao brdo para i nikako mi se nebi isplatilo.... inace nznm dal sam napisao stavio sam nove svecice i kablove... iz auto date... NGK i Magneli Moreli ili kako se vec pise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 razmisljam o mat metalik plavoj foliji ili da ofarbam moj auto u istu boju koja je sad samo u lak ubacim perlu ili sljokice isto me kosta i jedno i drugo... sta je vas predlog? :)

 

Pa koliko je to farbanje ako kosta isto kao i folija?

 

 

Sad iscitah celu temu,odlicno se sredjuje Punto,sve pohvale :thumbsup:

Koliko inca su ove felne?

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam drugara farbara i rekao je za mene 400e mislim da je to bas dobra cena... folija je 300e ali treba priprema i menjanje boje u sao i opet bude 400 :)

Felne su Arcasting 15ke... 195/45/15 gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbaj vlado.

Najbolje folije se sjebu za 5 godina maximalno!

Moze samo da bude i pre,pogotovo ako stoji napolju na suncu,kisi,mrazu.

400 e ya farbanje sa svim materijalom i rukama je DZABE!!!!

Ako si spreman da te pare ulozis,onda farbaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo da ste me nagovorili... sobzirom da je cena ista farbanje mu sleduje... da je neka veca razlika pa i da se uradi folija... samo da vidim koliko ce me jos kostati da se u lak ubaci perlale maloo :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se.Jer vremenom, boja sa folije moze da izbledi,da sr osteti od kamencica, da se odlepljuje...Sve zavisi od kvaliteta folije i majstora koji to odrade.Tako da, ako si spreman da opet za par godina spreman da ulazes u estetiku auta, ili ako planiras da ga prodas, moze folija. Sa druge strane, farbanje ti je proverena prica i dugotrajnije je resenje, jos je i bolje pogotovo sto mozes kod tog drugara za talo male pare.Tako da, i moj savet ti je farbanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena farbanja je bas jeftina, on tu materijala ima skoro 200€.U zavisnosti sa kojom bojom radi ppg oko 150€ a sa nekom jeftinijom varijantom i malo manje.Ima boja i lakova koji su po kvalitetu ppg a kostace 120-130€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam iskren da bude... al rekao je da bude dobro.. zanci ne da bude biiip neko... sad jbmli ga... farbao sam dosta auta kod njega uvek je bilo ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...