Jump to content
FAS Goran
VladaRS4

Fiat Punto mk.2 1.2 8v NS

Recommended Posts

Hvala ljudi :) Zanima me da lipasuje tepih od Punta 5 vrata? Da operem onaj sa stranca i kad se osusi samo zamenim da ne moram moj da perem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam mislio da sebe obradujem i onako da bas sredim autic i kupio sam svasta.. pali su ksenoni kupio sam sprej da ofarbam celjusti i mat crni sprej za plastiku da ofarbam one crne plastike na branicima... no danas definitivno nista nije islo kako treba :/

 

Skinuo sam far desni koji je stalno maglio misleci da je pukao negde i da ga zalemim da ne pusta vise.. kad sam ga skinuo video sam da nije busan nigde i to me je smorilo... neko resenje sam video da ona guma gde je fabricki predjvidjeno da izlazi kondez bila se zalepila i zacepila pa sam to otvorio pa cemo sutra videti da lije bilo do toga i oprao sam farove tako sto sam sipao vodu unutra i promuckao i prosauo i mogu vam reci da su kao novi sad :D

 

20150315_185117.jpg

 

Ksenone sam uzeo 4300K da vidim sto ga toliko svi hvale kao jace sija bolji su po kisi... recimo prvi utisci su da jace sija stvarno ali meni ne toliko znacajno jace od 6000k tako da mi je zao sto nisam uzeo 6... sad videcu da lice me oduseviti na kisi.. ja sam i dalje za 6000k definitivno ali posto imam garanciju na godinu dana na ksenone ne mogu da menjam slijalice :/

 

20150315_151451.jpg

 

Pokusao sam da ofarbam celjusti u zuto i izgleda da sam kupio pogresan sprej.. da lije uljani spej ili u cemu je problem jednostavno boja nije htela da se uhvati na celjusti... naravno pre toga sam celjusti ocisito brejk klinerom i ismirglao tako da ne verujem da su bile prljave ili masne... probacu sa nekim boljim sprejom jbg bacih 400din na ovaj al dobro :) Vise sam se iznervirao sto nisam uradio nego sto sam potrosio pare

 

20150315_150714.jpg

 

Jedino sto je uspelo to je farbanje crnih delova branika ma da sam uspeli ja i drug samo prednji branik da uradimo zadnji nismo stigli vremenski tako da cu slike okaciti kad uradim i zadnji... to mi se jako svidja kako je ispalo i extra je detalj... :)

 

Pokusao sam da zatamnim farove... nisam ni to uspeo lepo da uradim... izgleda da danas mi nista nije islo... pa sam skinuo folije... iskerno mislio sam da nece mnogo uticati na jacinu svetlosti ali definitivno utice dosta... sad ja ne putujem autom nigde van grada da mi trebaju jaka svetla...a estetski automobil sa folijom izgleda vrhunski... sad sam u jakoj dilemi da liopet da uradim :(((

 

 

20150315_223517.jpg
20150315_223521.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje tamnoce si uzeo foliju?evo ti kod mene kako izgleda 30%

2015_01_25_15_22_10.jpg

koji se sprej uzimao za kocnice?imas motip i dupli color bas namenjene za kocnice i tako te delove koji se farbaju,a trpe veliku temperaturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm koliko je posto... to je neka Oracal 8300 valjda bas za farove i stop lampe... vrlo je tamna... videcu sta cu :) ma uzeo sam prvi koji sam nasao... jbg sad cu da trazim taj :) vidi se na slici onaj sa zutim cepom gore pored kutije sa ksenonima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj što ja volim sa sprejem da se igram!  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm koliko je posto... to je neka Oracal 8300 valjda bas za farove i stop lampe... vrlo je tamna... videcu sta cu :) ma uzeo sam prvi koji sam nasao... jbg sad cu da trazim taj :) vidi se na slici onaj sa zutim cepom gore pored kutije sa ksenonima :)

ova moja je isto folija za farove i stopove.450din sam platio metar. Edited by bane 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogisha dodji u Ns na pice i da se igras hahahha :D

Bane ova je oko 600din metar... uradicu stopove al za farove se sad dvoumim :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

stopove ako radis,radi sa spejom,ne folijom.iz iskustva ti kazem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam sprej neki i 5 slojeva smo naneli ja i drug i dalje je svetao stop ceo sprej potrosili... znaci biiip smo neko uzeli... a sa folijom sam probao sam i mnogoo je jebeno nisam uspeo... tako da nosim kod Marka u Gass Servis da to on uradi folijom on ima zivaca i kaze da je uspeo folijom da ih uradi tako da kad uradim kacim slike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradice to marko! :D a za farove kupi svetliju nijansu te folije (middle grey) pretpostavljam da si uzeo dark grey nijansu! dobra je ta folija za rad samo treba malo zivaca i lagano bez zurbe dozvoljava i greske i odlepljivanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadasnji i nadam se buduci auto heheh... bar da ga imam za vikend 200ks za grad dosta :)

 

20150318_010640.jpg

 

Jedno pitanje... da lije neko imao problem sa farom... desni far sam skinuo ceo i nigde nije napukao ili da je busan a cim padne kisa ili ga operem magli unutra i tesko mgala izlazi tj kondez, mislio sam da je zbog toga jer je zacepljen ima ona rupa sto kao izlazi kondenz i ona je sad otvorena ali dalje je isto :/

 

I jos nesto :D Auto mi na leru radi bas mirno a na jedno 1100 1200 obrtaja se trese kao dizel... tj prenose se neke vibracije i trese mi se tabla cela vibrira i uzasno me nervira... stavio sam novo kvacilo, nove nosace motora (osim jednog mislim), juce sam stavio nove kablove i svecice i opet je isto :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocecu sam sa sobob da se dop :) Hahhahaha :D

 

Ofarbane plastike na branicima i full su ;)

 

20150315_144523.jpg

20150315_144528.jpg

20150315_144534.jpg

20150315_144551.jpg

20150315_144556.jpg

 

20150315_163350.jpg

20150315_184519.jpg

20150318_204729.jpg

20150318_204737.jpg

20150318_205906.jpg

20150320_162300.jpg

20150320_162304.jpg

 

 

 

Marko iz Glass Servisa je odradio stvarno vrhunski posao... uspeo je sa folijom da zatamni puntov stop i ako sam vec poceo da sumnjam da to moze... ali  izgledaaa dobrooo prezadoboljan sammm... evo slika farova i stopkiii :)))

 

20150320_115452.jpg

20150320_121301.jpg

20150320_124343.jpg

20150320_131021.jpg

20150320_131400.jpg

20150320_132738.jpg

20150320_141302.jpg

20150320_141317.jpg

 

:wub::wub::wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate svaka cast, sve je lepo, ali sve prebrzo radis da ne stignemo da procitamo ;) i kakva je vidljivost sa folijom napred?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazad je extra... napred cu da vidim vcr, cini mi se da je ova mnogo kvalitetnija ona stara je bila katastrofa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je odlično. Jako ga lepo sređuješ. :)

Felne su....  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima vidljivost. Nije to nešto strašno zatamljeno, a obzirom da imaš xenone, verujem da če biti sve kako valja.  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svetlos te manja jedno 30% i vidljiva je razlika... no meni ne smeta.. ipak sam se odlucio na lepotu a ne za korisno jbg ne moze oba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De slikaj to uvece, slikaj oci auta, i onda kako osvetljava :) a i za zadnje stopke si istu foliju koristio ili? I ako mozes slikaj i stopove uvece, hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd slikacu... nazad sam radio sa Oracal 8300 ona je mnogo jeftinija ali je mutna i za farove ke nikakva.. to je ona prva sto sam probao na farove videces i tu sliku... jedini problem mi je i dalje desni far jer magli al pregledao sam ga celog i nigde nije busan... i onaj otvor za kondez sam skroz otvorio... ima celog da ga silikonisam da vidim dal ce to da upali... pizdim vec :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slicica koje sam obecao... cinilo mi se sinoc da malo bolje sija nego prvi dan kad je zalepljeno.. da lise osusio lepak ili sta je nznm... vozio sam sinoc druga do sabca i nisam imao problem sa smanjenom vidljivostu skroz mi je bilo ok tako da dok ne dosade neka stoje na farovima :)

 

20150321_221315.jpg

20150321_221323.jpg

20150321_221332.jpg

20150321_221345.jpg

20150321_221355.jpg

20150321_233024.jpg

 

I dalje imam problem sa desnim farom... znacii razbicu gaaa!! :@

20150321_221403.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...