Jump to content
FAS Goran
VladaRS4

Fiat Punto mk.2 1.2 8v NS

Recommended Posts

Pozz drugari, zovem se Vladimir dolazim iz Novog Sada, nesto ukratko o meni clan sam vec dugo mozda me neko i zna vozio sam Punta JTD od 2008 do 2010god predstavio sam ga na forumu, od tad je ostala ljubav prema JTD motorima ali sam samo presao na bratsku marku Alfa Romeo koji i dalje posedujem ali se bavim preprodajom automobila pa trenutno nemam stalan automobil, no da predjemo na sadasnji auto u putanju je Fiat Punto 2001god 1.2 8v oprema kolt, nije najgora ali nema nista no zanimljivo je to sto je ovo poklon od zeta i mene mojoj mami ona je vlasnik ali posto ga ja vise vozim bacio sam se malo u tuning pa nadam se da ce vam se svideti nesto od onog sto cu uraditi na njemu i da cemo se druziti na skupovima! :)
 
O vozilu:
Motor: 1.2 8v presao oko 200 000km
God: 2001
Oprema: Nema klimu, nema servo, nema abs
Ima el podizce bar nesto hehehe :D
 
Prva slika kad je dosao iz Italije :)
 
cxcb460000.jpg
 
Na krovu i haubi je poceo da se ljusti lak... dosta puntica sa ovom bojom sam imao sa istom manom... sad zbog cega ne znam jos sam u dilemi da li farbati ceo auto ili folija no to ce da saceka do leta :)
Na auto posto nije radilo grejanje odmah sam oterao kod druga mehanicara i na putu do njega je upalio lampicu od ulja posto se ispostavilo da mi ne valja mali hladnjak nismo nasli ni jedan drugi osim originala koji za Punto bez klime 7500din ali to nije bio kraj mukama.. posto je curilo ulje na sve strane moralo je blago ravnjanje glave.. zamena svih dihtunga i da u autu je bilo pola litre ulja,.. zamenjeno je ulje, spaneri, kajisevi, vodena pumpa, svi nosaci motora, letva volana i neke sitnice uglavnom dosta me je kostalo ali je zato auto perfektan sad :D
 
Pa da idemo dalje :)
 
Jedna u toku rada motora :)
 
cxcb460001.jpg
 
Raskopusana tabla :D
 
cxcb460002.jpg
 
No pre toga...imam i dosta delova od Alfi tako da sam odmah ruzna puntova sedista zamenio koznim Alfinim :)

cxcb460003.jpg
 
cxcb460004.jpg
 
cxcb460005.jpg
 
Zadnja klupa nije jos montirana jer cekam drug da rascisti posao pa da u garazi izmislimo kako cemo da je stavimo posto ne pasuju kao prednja sraf na srag :D Naravno i tapacire cekam neke crne da naletim da ne kvare ovako lep enterijer :)
Posto je poceo sneg Puntisa je dobio Alu Felne 14' od Brave i 4 extra zimske gume to ce mi biti zimski set a letnji gadjamo na 15 ili 16 13neske ce u zaborav tj na prodaju :D
 
cxcb460006.jpg
 
Sad izgleda ovako :)
 
cxcb460007.jpg  cxcb460008.jpg
 
cxcb460009.jpg  cxcb460010.jpg
 
Toliko za sada :)
 
Neki planovi za blizu buducnos su: Poliranje farova (Sto pre :D), Ksenoni, Zatamljivanje stakala, Zatamljivanje stop lampi i neke sitnice
Neki planovi za dalju buducnost su: Letnji set guma (felni), Spustanje, Mjuza neka dobra, Folija kompletan auto ili fabranje istog i tako
Jos jednom nadam se da cemo se druziti i videti Puntica uzivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

podrzavam belog ...i jedno pitanje,koje je to kolt oprema... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Beli, probao sam kod druga 16 do duse njegov je 16v extra su stajale i nisu bile neki problem no ima za to vremena... ako hoces mogu ti pokazati slike :)

 

A da usput posto mi je i posli Punto bio oboijan a i ovaj je i ne mogu na vozacku bravu da otkljucam nego moram na suvozacevu da se smaram kupio sam alarm a i cisto da oteram sitne novosadske lopove jer su mi ukrali Alpinu iz kombija skoro :@ :((

 

 

cxcb460011.jpg  cxcb460013.jpg

 
Usput sam nabavio neke zvucnike za vrata i fabricke mrezice koje su skupe ko otrov...posle alarma red na ugradnju ceka i lep Kenwood sa izlazom za USB pozadi ;)

 

cxcb460014.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fin Puntic i da te sluzi bez problema.

Mom komsiji isto nije u redu mali hladnjak tako da ce i on morati da prodje kao ti sa ovim rasturanjem kompletne table, sto je po meni mnogo glupo resenje da se dodje do malog hladnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas fino kad je neko entuzijasta i voli da cacka oko kola.

Evo mala pomoc za zadnja sedista,ljudi vec radili,pa iskoristi ako mozes.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61450-punto-mk2b-13-multijet-by-dino-dra%C5%BEen/page-6

Imaju oni jos mnogo dobrih ideja,pa ukadi ako ti se jos nesto svidi.

Sigurno neces pogresiti ako odes u tom pravcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Asterix :) Sigurno ce neka ideja dobro doci da lakse namontiram... ja volim to sredjivanje pa mi nije tesko, jedino sto me vreme ogranicava, najvise fakultet ali idemo polako, Punto mi je nekako bio jako drag jer je auto prvi pose dobijanje vozacke koji sam vozio i lepih dosta trenutaka za 3 god sto sam ga imao, zbog toga i ljubav prema njemu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna slika motorcica na brzinu :p

 

20150123_162039.jpg

 

Desni far je definitivno u problemu... pusta vodu.. to moram kad bas budem imao vremena da skinem far da vidim gde pusta i da zakrpima ako moze ako ne kupucu drugi dobar original :)

 

20150123_162146.jpg

 

Danas sam probao da se igram sa zadnjom klupom... naslon mi ne predstavlja toliki problem koliko sedeci deo za njega skroz nisam imao ideju.. ma da sam gledao sad po forumu par ideja sad nzn probacu sutra da li navariti sarke ili skinuti onaj lim dole od punta i staviti na alfina sedista.. ako neko ima ko se igrao sa tim neka pomogne bio bi zahvalan :D

 

Ovako izgleda za sad :)

 

20150123_172553.jpg

20150123_172600.jpg

20150123_203649.jpg

 

Za sad mi se mnogoooo svidjaaaa! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledo sam to... ali on je stavljao sedista od Alfe GT.. nisu ista kao od 147 tj klupa nije ista :) kod 147 su malo sira sedista koliko sam skontao... nasao sam na forumu ovde decko iz bg je radio od 147.. skinuo je onaj limeni deo od punta sa nosacima i stavio na njega kozu od Alfe sad cu da ti posaljem :)http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53475-punto-12-8v-2001/page-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,ok.

Ja sam utripovao da su u 147 i u GT ista sedista.

SORY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusteno... snasao sam se... uvece kad uhvatim malo vise vremena cu objasniti kako sam ja radio :)

 

Seo je i alarm tako da me moram vise da se smaram, da otkljucavam auto na suvozaceva vrata i da brinem za radio :D

 

20150124_184923.jpg

 

Potom i Kenwood je seo :D

 

20150125_125637.jpg

20150125_125642.jpg

 

Malisa opran :)

 

20150125_125401.jpg

20150125_125420.jpg

 

Ja i drugar zatamnili zadnja bocna stakala... nije bas perfektno ispalo no dobro cekam Lumar pa da lepo to uraidm... a ostala stakla idu Lumarom :)

 

20150125_125433.jpg

 

Onaj lepsi far xD

 

20150125_125723.jpg

 

Posto mi se ljusti lak razmisljao sam o privremenom resenju tj nekoj foliji...da je samo krov nebih se dvoumio puko bi karbon ili crnu i kraj... problem mi je sto se i hauba ljusti i krenula je polustranica pa cak i malo branik zadnji znaci na leto ili farbanje ili ceo u foliju... ali kao privremeno da samo lupim krov? Neko misljenje? :D

 

20150125_125738.jpg

20150125_125745.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo danas i prepolirali farove cisto da nije onako ruznoo... jos samo da provalim gde pusta vodu :/

 

Pre

20150123_162146.jpg

 

Posle :)

20150126_173122.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smem da se umesam oko krova ... pre lepljenja folije bi trebao krov malo da se pripremi, da se osmirgla i poravnja, ako sam lepis foliju, moze da te kosta 10-15e, ako teras u servis, onda moze da te kosta i 30e, ako na tih 30 dodas jos 20-30 mozes da ofarbas ceo krov i nemas problema, jer folija ce vremenom da ispuca, mozda bas u vreme kad ti auto dosadi pa ce kupac da gleda auto sa ispucalom folijom na krovu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli lepim sam... izadje me 10e :) A i ovaj auto nece biti na prodaju... Pa da moram da je smirglam jer lak otpada cim predjes prstom... tako da mora da bude ravna da moze da se lepo zalepi :) imas neki predlog za boju? :p

 

Ovo mi je bivsi auto nikad prezaljen :((( Trazim opet isti :D Sam sam lepio folije :p

 

IMG_0907.jpg

IMG_0924.jpg

DSCN0535.jpg

DSCN0553.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sjaj crna ili karbon? Za belu nemam nekih detalja...  da su bar felne bele :D  Jaooo ne govori mi to...nas koliko sam jurio crveni sa bez kozom... i sad opet jurim i nemaaaa :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako kao sto sam obecao objasnicu moj postupak stavljanja klupe od 147 u Punta... bitna je razlika jer sedista od 147 nisu ista od GT ali obe varijante mogu da se montiraju :)  I da moja klupa od Punta nije bila deljiva dok su Alfina deljiva ali ni to na karju nije bio problem :)

 

Pa da pocnemo :)

 

Prvo sam radio sedeci deo... on je po meni mozda i malo komplikovaniji ali nije nista tesko... uzeo sam donji deo od Alfe i od Punta i okrenuo i skinuo lim dole na koji su nakaceni nosaci... skidanje nije tesko koza se drzi na nekoj kao lajsni koja je ubacena u kanal i samo srafcigerom se iscupa da tako kazem odatle :) sad malo da docaram slikama :)

 

20150124_171925.jpg

 

ovako izgleda kad se skine lim

20150124_171939.jpg

 

Ona kad se skine lim sa Puntovog preobao sam na Alfin.. onda cete videti sami koliko treba sundjer da se skrati nista strasno malo se secne sundjer ali se ne gubi na udobnosti... i jedan potencijalan problem je bio sto je lim malko uzi ali malo se nategne i bude sve ok :)

 

20150124_173155.jpg

20150124_173206.jpg

 

Malo se osece sundjer da se poravna :)

 

20150124_173225.jpg

 

Mislim da se vidi koliko je kraci :)

 

20150124_174243.jpg

 

Upasivanje je pocelo... znaci kad se vraca samo se lajsna ta gurne u kanal i cakucas cekicem kanal i on drzi kozu za lim :)

 

20150124_175543.jpg

 

Ovde se vec vidi bolje kako to izgleda... naravno necete moci sve da zakacite ali naravno nece to biti problem i malo treba da se nategne :)

20150124_175556.jpg

 

I na kraju smo dobili sedeci deo sa nosacima od Punta! :) Koje nije deljivo ali je funkcionalno :laughing:

 

20150124_175734.jpg

 

Na ovoj slici se vidi fabricko kacenje puntovih sedista, ali posto su Alfina duza i sira ne mogu na ovu rupu nego se zasrafi kao na onu vuljusku docaracemo na sl slici :)

 

20150125_125537.jpg

 

Ovako :)

 

20150125_211312.jpg

20150125_211319.jpg

 

 

To je to sto se tice sedeceg dela sad idemo na naslon :)

 

Jos naslon nisam uradio ali evo resenja... trenutno je samo zakaceno na one zakacaljke... pri ovoj ideji je gotovo kopirana ideja Drazena kojem zahvaljujem ovim putem :)

 

Nakaci se sediste u leziste tj one stipaljke gore kako god da se zovu... ja nisam sekao nijednu plastiku :)

 

Za naslon treba malo da se seckaju nosaci i buse... ima objasnjenje na slici :)

 

20150126_010024.jpg

20150126_010035.jpg

 

Drazenova slika :) Od GT su malo drugaciji nosaci ali sustina je ista :)

 

cxcb17527.jpg

 

To je to sto se tice tih drzaca sa strane i sad sa srednjim nosacem :)

 

Srednji treba pozadi da se odsece jer je visak :)

 

20150126_010144.jpg

20150126_010116.jpg

 

A prednji deo se uradi ovako... slika uzeta od Drazena :)

 

cxcb17528.jpg

 

To bi bilo to...nadam se da sam lepo i detaljno objasnio ako nekom uspem da olaksam bicu zadovoljan :)

 

Ostaje samo da se uziva u lepoti :laughing:

20150123_203649.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično odrađen i prikazan posao. :thumbsup: Nema potrebe za zahvaljivanjem, tu smo između ostalog da pomognemo jedni drugima.

Sada sjedi i vozi i uživaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno .Sve pohvale .Samo koji je fazon s tim pojasevima sto si ih tako ukrstio ?

Mislim nemo se ljutis ali izgleda mi kao neki paket ( kutiju ) kad umotas da se ne bi raspala .

Ili si ih vezao da ne pobegnu ? Salim se malo sta da radim kad sam ljubomoran.... :laughing:  :laughing:  :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudii :)  Punto pa morao sam da ih vezem da ne pobegnu... nisam jos namestio naslon tj pricvrtio.... pa da ne utekne :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...