Jump to content
FAS Goran
nenad013

Fiat Punto mk.2 - svetlo kabine

Recommended Posts

problem kod mog puntica jeste sto mi ne radi courtesy light a ne znam ni odakle da pocnem da gledam.pa ako mi neko moze pomoci,bio bih mu zahvalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlo inace radi,kad palim na dugmice radi,ali nece da radi kad otkljucam vrata ili izvadim kljuc iz brave :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocisti kontakte kad skines plafonjeru, moguce da se nakupila neka masnoca ili prljavstina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sam uradio..nista se ne desava?a gde mu je taj kontakt,za svetla?nesto sam gledao po forumu..jel to pored brave za otkljucavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@savke85 u bilo kojoj prodavnici, C5W je oznaka, sulfidna sijalica, 10W jačina ali imaš i lh u LED varijanti ako hoćeš malo jače da svetli ali pogledaj dužinu, ako se ne varam 36 ili 39mm je dužina.

http://tektion.rs/sijalice/12v/osram-auto-sijalica-standard-12v-c5w/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narva-6-C5W.thumb.jpg.ff9a962c56c742666dc6845c6dd319db.jpg

 

Ovako izgleda sijalica, zaboravih sliku da postavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, kada otvorim gepek ne pali se svetlo u kabini, na nebu, pali se normalno svetlo u gepeku.

Problem je u tome sto se sada ne pali alarm kada se otvori gepek, sve je radilo normalno godinama do pre 2 nedelje.

Sidjem do kola da uzmem nesto iz gepeka, otvorim kljucem, uzmem sta treba, hteo da otvorim vrata da uzmem jos nesto iz kasete kad ono nece,

tek onda vidim da su vrata zakljucana I alarm jos uvek aktivan jer sam zaboravio da ga deaktiviram kada sam otkljucavao gepek, ali bi trebalo da se oglasi,

tako da sam slucajno otkrio da ne radi kako treba.

Pretpostavljam da mikro prekidac na bravi gepeka radi jer aktivira svetlo u gepeku, zasto onda ne radi svetlo u kabini?

Alarm mi je tako vezan, za svetlo u kabini, tako da mi je vazno da radi zbog toga, inace zbog samog svetla mi nije bitno.

Svetlo u kabini naravno radi kada se otvore bilo koja vrata.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@snebojsa ni na jednom puntu se ne pali svetlo kabine ako otvoriš samo gepek vrata. Upali se ono malo svetlo u gepeku s desne strane i to je uvek tako. Svetlo u kabini se pali samo kad otvoriš vrata ili otkljucas auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, snebojsa said:
A jel nastavilo da radi svetlo u kabini kada otvoris gepek?


Upravo ovako kako rece Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, sad sam zbunjen...

Pa zasto mi onda ne radi alarm, on je povezan na svetlo na nebu kao triger, do sada je radilo tako godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi kojim slucajem "klikno" na svetlo da ne svetli ? Tj pomerio ga u polozaj "Off" ? Zavisno i kako ti je alarm vezan, ne znam ima li veze ako ti rikne sijalica da li je alarm aktivan (posto jelte prekid). Druga varijanta je osigurac (Axic bolje zna da li postoji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ako kliknem svetlo da ne svetli, onda alarm krene da zavija cim ga aktiviram, kao da su ostala otvorena vrata.

Ne znam da li osigurac moze da ima neke veze sa tim posto sijalica normalno radi kada otvorim vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nema (mislio sam da nije rikno). Ni meni na Bravu ne pali svetlo kabine kada otvorim gepek, samo kada izvadim kljuc iz brave ili otvorim neka od vrata (sem gepeka). Doduse, ni dok sam imao punta 3V je bilo isto tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@snebojsa Za alarme bi trebalo da imaš onaj kao mikroprekidač, uglavnom ih stavljaju ispod haube kad neko pokuša da je otvori da tad aktivira alarm, eventualno na gepek vratima. Možda kod tebe tog prekidača nema na gepek vratima pa zato i ne aktivira alarm. Tad ti ne zasvetli kabinsko svetlo i onda kao da niko zapravo nije otvorio neka vrata pa ga zato ne registruje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to radilo odlično prethodne četiri godine i odjednom prestalo.

Taj prekidač je stavljen na haubu i to je OK, na gepek nije kao ni na ostala vrata jer tu se nalaze mikroprekidaci u bravi ili negde koji aktiviraju svetlo kada se otvore, koje se uzima kao triger za alarm.

Hauba ne aktivira ništa kada se podigne, nema nikakav mikroprekidač zato tu mora da se postavi prekidač/taster da bi alarm radio.

Shvatio bih da sam sada ugrađivao alarm pa da ne radi, pomislio bih da nešto nisam povezao kako treba ali radilo je godinama i odjednom prestalo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bi najbolje bilo do nekog servisa koji se bave ugradnjom alarma da svratis i kažes im koji se problem manifestuje sa alarmom. Verujem da će svaki ozbiljniji servis pronaci problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...