Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
cobra11

Fiat Stilo - naknadna ugradnja sedišta sa grejanjem?

Recommended Posts

Eto danas sam isao pazariti auto, nisam kupio nazalost jos jednog stila, ali me je zainteresovala jedna stvar a to su grejna sedista.

Citao sam na englesom forumu mada nisam to nesto mnogo skontao ne razumem engleski.  Ne izgleda mi toliko komplikovano samo da li neko zna ili je imao iskustva kuda vode kablovi, potpuna ugradnja od prve zice itd. Ja ni nemam takva el. sedista (da ih tako nazovem) i nemam dodatni konektor ispod sedista. Sve je uglavnom u jakoj struji zbog motorcica i grejaca a sa ECU to vec ne znam.

Voleo bih preko leta da to uradim da se igram sa stilicem samo mi je potrebna sema, preporuke itd. 

 

Eto tog foruma 

http://www.fiatforum.com/stilo/260086-swapping-electrical-heated-leather-seats-help.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šema, i sve što te zanima je u drugom postu na temi čiji link si ostavio.

Može da radi, ali mora da se ubacuje nekoliko osigurača od 10A, 30A, kao i relej od 50A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto ti zatreba za auto imas u eLearn za Stilo, keva za sve moguce radove na autu.

Moja iskrena preporuka, imas ovde na forumu linkove za download. Knjigu u sake i udri ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih to preko leta da odradim kad cu imati vise vremena, onako polako sigurno i natenane. To mi je zelja. Mada kod mene je problem sto nemam u gepeku kutiju osiguraca a na engleskom forumu sam video da je tam relej od 50A i ostali osiguraci povodim grejnih sedista zice su sve dovedene do tamo samo tebe dovesti zice od osiguraca do sedista. Znaci morao bih prvo iz kutije osiguraca provesti nekoliko zica kupiti polovnu gepek-kutiju za osigurace pa opet nazad ispod sedista.

Nemam ni dodatni konektor za grejna sedista ispod sedista. Tako da cu to morati  raditi sve od nule. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam zainteresovan za takvu neku akciju kolega, pa na leto mozemo udruziti snage i brze i bolje odradimo to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi se svidela ta stvarcica, mada kolega ja sam u slovackoj.

Videcemo javice se neko ko ima grejna sedista, ko otprilike zna koje zice odakle idu. Nadam se samo da necu potpaliti auto.   :popo:  A i nadam se da cu osposobiti taj Elearn pa da vidim sta i kako :coffee:  pa malo po frumu posavetovati, kupiti sedista, zice i na posao.  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel postoji stilo sa fabrickim elektricnim sedistima ono pomeranje na dugme,grejaci i sve uz to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, postoji. Lično video.

Nego, ja sam nabavio onaj grejač kao stoličarka s tim da je delom na leđima/naslonu.

Kasno je, ne znam da li sam dobro objasnio.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam podesivo sediste ali rucno -_-  pa razmisljam da tamo samo ubacim motorcice mada jednostavnije bi mi bilo kupiti polovna sedista bez  ikakve prepravke jedino zice provesti i dovesti   :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel postoji stilo sa fabrickim elektricnim sedistima ono pomeranje na dugme,grejaci i sve uz to? 

 

postoji , ja ga imam - karavan 1.9 jtd , koza , navi , vufer  itd , itd , (proverno u fiatreperu i sve se slaze - fabrika) - mislim da ima sve sem panorame i normalno sve je fabricko. kod mene je vec 4 god, a auto je 2002 god.  ......... pozdrav     ........ evo bacite pogled , pa ako vam nesto pomogne ..........

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62759-stilo-karavan-2002-jtd-full-opremabar-mislim/?hl=%2Bstilo+%2Bfull+%2Boprema+%2Bbar+%2Bmislim

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...